مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی ماه چهره خلیلی (خبر درگذشت) + عکس های خانوادگی ماه چهره خلیلی و همسرش

ماه چهره خلیلی

بیوگرافی کامل ماه چهره خلیلی بازیگر زن سینما و تلویزیون را در این قسمت قرار داده ایم. در ادامه اطلاعاتی در مورد خبر فوت این بازیگر و عکس هایاو را آماده کرده ایم.

عکس های خانوادگی ماه چهره خلیلی در کنار همسر و فرزندش

بیوگرافی ماه چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی بازیگر زن متواد 25 دی سال 1355 در شهر تهران است. او بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایران است. ماه چهره لیسانس معماری از دانشگاه آکسفور انگلیس دارد و دوره بایگری را در method school لندن گذرانده‌است. ماه چهره خلیلی نوه دختری پروین سلیمانی است.

عکس ماه چهره خلیلی در کنار همسر و پسرش در حلقه عشق

درگذشت ماه چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی در روز جمعه 17 مرداد سال 1399 در سن 44 سالگی به دلیل ابتلا به سرطان درگذشت. او به همراه خانواده اش در کشور انگلیس زندگی می کرد.

ماه چهره خلیلی

ماجرای عروسی در دبی

ماه چهره خلیلی در یک مصاحبه گفت که به دلیل اینکه در دبی مزاسم ازدواجمان را برگزار کردیم کارها خیلی سخت بود. سفره عقد را خودم و همسرم با هم چیدیم. دوست داشتن عروسی من حالت سنتی داشته باشد و همه چیز خیلی خوب باشد. واقعا عشق و حال کردیم. در جشن عروسی 32 نفر شرکت داشتند که همگی با یک هواپیما رفتیم و تا آنجا بسیار شادی کردیم. یک هفته جشن گرفتیم و این خودش برای ما و خانواده هایمان ماه عسل هم حساب می شد.

ماه چهره خلیلی

گفتگو با ماه چهره خلیلی و همسرش

چه کسی برای نخستین بار حرف ازدواج را پیش کشید؟
ابراهیم اشراقی : به عرف معمول توصیه از طرف من مطرح شد. مدت‌ها بود که تصمیم خودم را گرفته بودم و میخواستم موضوع ازدواج را مطرح کنم. ماه‌چهره شهر تهران نبود و در شهرستان سرگرم فیلم برداری بود که حلقه نامزدی سفارش دادم ومنتظر فرصت خوبی بودم تا به شکلی خاص از او خواستگاری کنم.

ماه چهره خلیلی

عکس ماه چهره در جشنواره حافظ

لذت شیرین بچه دار شدن
ماهچهره: ما خیلی بچه دوست داریم و حتی گذشته از ازدواج مان هم درمورد بچه دار شدن صحبت میکردیم و از همان موقع متوجه شدیم این علاقه مشترک هست. تصمیم مان از ابتدا این بود که بعد از ازدواج مان بچه دار شدن را خیلی به تعویق نیندازیم.

ماه چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی در کنار امین حیایی و همسرش

ترجیح دادم فرزندم بجای انگلیس در ایران به جهان بیاید
من و همسرم درمورد این که فرزندمان کجا به جهان بیاید خیلی با هم حرف زدیم و همه ي چیز را بررسی کردیم اما در نهایت تصمیم گرفتیم فرزندمان در ایران به جهان بیاید به چند علت و گرچه از هم مهمتر این که من مهر و صفا و دورهم جمع شدن ایرانیان بعد از زایمان را خیلی دوست دارم.پسر ماه چهره در روز سالگرد ازدواجش به جهان آمد وی اسم پسرش را پرواز گذاشت.

ماه چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی در کنار هوروش باند

شروع فعالیت هنری ماه چهره خلیلی
وي دوره بازيگري را در method school در لندن گذراند و در سال 1382 براي اولين فعاليت سينمايي خود جهت بازي در فيلم چشمان سياه بعد از 22 سال به ايران آمد و دوره ديگري از بازيگري و كارگرداني را در مؤسسه سمعي و بصري استاد سمندريان در سال 84 پشت سر گذاشت. ماه چهره خلیلی در سريالهاي «در چشم باد»، «مختارنامه» و «كلاه پهلوي» ايفاي نقش نموده هست.

ماه چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی در فیلم چشمان سیاه
شمان سیاه فیلمی به کارگردانی ایرج قادری و نویسندگی محمدهادی کریمی و تهیه کنندگی مرتضی شایسته محصول سال ۱۳۸۱ هست.غزل دلاویز و سورنا در یک دانشکده تحصیل میکنند و هر دو شاعرند. غزل به علت ناراحتی چشمی از تحصیل در دانشگاه انصراف میدهد و بعد از مدتی بینایی اش را از دست می دهد

سورنا که نگران سرنوشت غزل شده به سراغ او می رود تا در درس‌های دانشگاهی کمکش کند و به تدریج بین آن‌ها علاقه‌اي ناگفته به وجود می آید و..فیلم چشمان سیاه در هشتمین دوره جشن منزل سینما حضور داشته‌هست.

ماه چهره خلیلی

عکس ماه چهره خلیلی در کنار مادرش

ماه چهره خلیلی در فیلم تله
تله فیلمی به کارگردانی سیروس الوند، تهیه‌کنندگی حسن توکل‌نیا و نویسندگی ایرج افشار محصول سال ۱۳۸۴ هست.این فیلم در تاریخ ۲۲ آذر ۱۳۸۵ بر روی پرده سینما رفت.فیلم تله در مورد شب اول ازدواج یک زن و شوهر جوان هست که با تلفن یک ناشناس به هم می‌ریزد

ماه چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی در فیلم مرگ کسب‌وکار من هست
مرگ کسب و کار من هست فیلمی به کارگردانی و نویسندگی امیر ثقفی و تهیه‌کنندگی علی اکبر ثقفی ساخته سال ۱۳۸۹ هست.سه مرد برای سرقت با یکدیگر همراه می شوند. داستان تراژدی که مرگ چندین انسان را به عکس میکشد.

ماه چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی در کنار سارا خوئینی ها

ماه چهره خلیلی در فیلم درود بر فرشتگان
درود بر فرشتگان فیلمی به کارگردانی و نویسندگی فرزاد اژدری و تهیه‌کنندگی حسن علیمردانی ساخته سال ۱۳۸۹ هست.سیمرغ بلورین برترین جلوه‌های ویژه بصری رایانه‌اي «امیر سحرخیز – کامران سحرخیز – هادی اسلامی» سی‌امین دوره جشنواره فیلم فجر به این فیلم اهدا شد.

ماه چهره خلیلی

 

ماه چهره خلیلی در فیلم اشنوگل
اشنوگل فیلمی به کارگردانی علی سلیمانی و هادی حاجتمند، نویسندگی ابراهیم اصغری و مهدی محمدی و تهیه‌کنندگی ابراهیم اصغری ساخته سال ۱۳۹۵ هست.یونس بعنوان فرمانده گردان غواصان سه شب گذشته از عملیات در حالیکه در صدد حفر تونلی در منطقه عملیاتی بوده، مفقودالاثر شده هست. حالا پس از سی سال اطلاعاتی به دست می آید که نشان میدهد احتمالاً یونس زنده هست و در آن زمان به واسطه منافقین قرارگاه اشرف با دشمن همکاری کرده…

ماه چهره خلیلی

 

ماه چهره خلیلی در فیلم یادم تو را فراموش
یادم تو را فراموش فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی عطشانی و نویسندگی پیمان عباسی محصول سال ۱۳۹۴ هست.فیلم «یادم تو را فراموش» الهام گرفته از زندگی ناصر محمد خانی هست که حسین یاری، میترا حجار , ماه چهره خلیلی و مازیار فلاحی حضور داشتند.

ماه چهره خلیلی

 

ماه چهره خلیلی در سریال مختارنامه
مختارنامه نام یک آلبوم تلویزیونی پیرامون زندگی و قیام مختار ثقفی به کارگردانی داود میرباقری هست. این سریال به داستانمختار ثقفی مکنی به ابواسحاق، که پس از حادثه عاشورا به خونخواهی برمی‌خیزد، میپردازد. این سریال در ۴۰ قسمت ۶۰ دقیقه‌اي از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اکران گردید و قسمت آخر آن در تاریخ ۷ مرداد ۱۳۹۰ به اتمام رسید.در اینسریال ۱۱۰ بازیگر اصلی و ۴۰۰ بازیگر فرعی بازی میکنند.

ماه چهره خلیلی

 

تصاویر ماه چهره خلیلی در سریال کلاه پهلوی

کلاه پهلوی پس از کیف انگلیسی، دومین سریال تاریخی سید ضیاءالدین دری هست که به تهیه‌کنندگی محمدرضا تخت‌کشیان برای اکران از شبکه اول سیما ساخت شده هست. قسمت‌هایي از این فیلم در شهرک سینمایی غزالی و بخش‌هایي از آن در شهر ساوه تصویربرداری شده‌هست

«فرخ باستانی» جوانی ایرانی از طبقه فقیر جامعه هست. او پس از تحصیل در مدرسه دارالفنون استان تهران، برای ادامه تحصیل به پاریس میرود. پاریس در روزهای پس از جنگ جهانی اول شرایط سختی دارد. این اوضاع فشار زیادی به فرخ می‌آورد. او طی حوادثی با دختری ایرانی ـ فرانسوی » به نام بلانش آشنا می شود…

ماه چهره خلیلی

نمایش «دپوتات»
نمایش «دپوتات» با کارگردانی اتابک نادری و دراماتورژی محمد نادری از ۲۱ فروردین‌ماه سال 95 در تالار ایوان شمس روی صحنه رفت .نمایش کمدی دپوتات با حضور ماه چهره خلیلی ، پندار اکبری و سوسن پرور و … به روی صحنه رفت.

ماه چهره خلیلی

فیلمهای سینمایی ماه چهره خلیلی
اشنوگل«۱۳۹۵»
نیمکت «۱۳۹۵»
یادم تو رو فراموش «۱۳۹۵»
صله سحر «۱۳۹۴»
قلب سفید قاصدک‌ها «۱۳۹۳»
رنج و سرمستی «فیلم» «۱۳۹۲»
شبکه «۱۳۹۰»
درود بر فرشتگان «۱۳۸۹»
پرنده باز «۱۳۸۹»
شبکه «۱۳۸۹»
مرگ کسب و کار من هست «۱۳۸۹»
سایه وحشت «۱۳۸۷»
موش «۱۳۸۷»
پرونده هاوانا «۱۳۸۴»
تله «۱۳۸۴»
نقاب «۱۳۸۳»
چشمان سیاه «۱۳۸۱»

فیلمهای تلویزیونی ماه چهره خلیلی
ازمیان سایه‌ها فیلم تلویزیونی«۱۳۹۳»
گذر از رنجها «۱۳۹۳»
کلاه پهلوی «۱۳۹۱»
مختارنامه «۱۳۸۸»
در چشم باد «۱۳۸۷»

 

تئاتر
دپوتات «۱۳۹۵»

ماه چهره خلیلی

درمورد موضوع فیلمی که به فکر ساخت آن هستید کمی توضیح دهید

خلیلی: بنده تصمیم دارم اثری را درمورد زندگینامه مادربزرگم، «پروین سلیمانی» ساخت کنم و حدود ۸ سال هست که برای ساخت این اثر، تصمیم جدی دارم اما ساخت این آلبوم به موضوع مریضی و سپس فوت مادربزرگم برخورد کرد و باید بگویم که زمان زنده بودن مادربزرگم فیلم برداری آن را آغاز کرده بودم ولی با فوت مادربزرگم و ناراحتی بسیار آن را کنار گذاشتم و من تمام تلاشم را میکنم که این فیلم را در جشنواره سال آینده برسانم.

بنا به اعتقاداتی که دارم هر سال ماه رمضان روزه میگیرم. نخستین ماه رمضانی که در ایران حضور داشتم سر سریال “مختارنامه” بودم چون پیش از آن در انگلیس زندگی می‌کردم. آن سال تلخ ترین ماه رمضان زندگی ام را سپری کردم چون برای بار اول درهوای ۴۰ درجه روزه گرفتم و متوجه شدم

که روزه گرفتن درایران به چه اندازه سخت هست بعلاوه این که در آن سریال بنا به نقشهایمان لباسهای سنگین می پوشیدیم و گریم های سنگینی داشتیم و ساعتها سر کار بودیم.

ماه چهره خلیلی

عکس ماه چهره خلیلی در برنامه دورهمی
خلیلی در پاسخ به سوال مدیری در خصوص چرایی بازگشت به ایران گفت: همۀ وقت} آرزویم این بود که به ایران برگردم. با مادر و پدرم شرط کردم که اگر دانشگاه قبول شدم، اجازه بدهند من به ایران برگردم. زمانی که به ایران آمدم به همراه مادربزرگم پروین سلیمانی برای مشاهده کارگردانان بزرگ رفتیم. من دوست داشتم آن ها را از نزدیک ببینم و عکس یادگاری با انها داشته باشم اما خب انها به من توصیه کار دادند.

ماه چهره خلیلی :فعالیت پشت دوربین را دوست دارم. تجربه ساخت سه فیلم کوتاه و یک مستند را دارم. مستندی که جوایز بین المللی گرفت. در حاب حاضر پیگیر کار چهارم هستم که بیوگرافی از مادربزرگم هست. در زمانی که زنده بودند، گفت و گو هایي با او داشتم و قرار هست آن را بسازم.

ماه چهره خلیلی

ممنوع الخروج شدن ماه چهره خلیلی در انگلیس

در یک مجتمع تجاری بودم. آقایی با بچه اش دعوا میکرد و وی را کتک می زد. من هنوز آن موقع مادر نشده بود. سعی کردم با زبان قانعش کنم که کار درستی نمیکند اما او خیلی عصبانی بود و من مجبور شدم به او سیلی بزنم «خنده». در پی این اتفاق او از من شکایت کرد و من ممنوع الخروج شدم اما خب بعد از آن حل شد.

 

این قضیه که بعد از بچه دار شدن عشق بین زن و شوهر کم می شود و دقت و محبت زن اکثر متوجه بچه می شود را خیلی شنیده ام ولی همین حالا به عشق ابراهیم هست که می‌توانم این بچه را داشته باشم و در وجودم احساسش کنم. همه ي این‌ها به دلیل بودن و عشق اوست که برای من هم شیرین و لذتبخش می شود.

مطالب مشابه را ببینید!