بیوگرافی آرزو حکیمی جوانترین ورزشکار المپیک ایران

آرزو حکیمی

آرزو حكیمی: جوانترین ورزشكار ایران در المپیك هستم

 

آخرین سهمیه ی قایقرانی ایران در المپیك لندن توسط آرزو معتمدی بدست آمد اما او نتوانست سهمیه اش را حفظ كند و آرزو حكیمی بلیت ۲۰۰ متر كایاك بازی های لندن را از او گرفت. معتمدی در رقابتهای قهرمانی آسیا در تهران در شرایطی كه در جایگاه چهارم قرار گرفت به دلیل حضور ۳ نفر اول در المپیك لندن موفق به كسب سهمیه شد اما در مسابقه انتخابی داخلی نتوانست نتیجه خوبی بگیرد و جایش را با آرزو حكیمی جوان ۱۷ ساله ایرانی عوض كرد.

آرزو حكیمی بانوی آینده دار ایران در فاصله چند ماه به المپیك عازم رقابتهای جهانی شد و نتایج قابل قبول نیز كسب كرد و بعد از بازگشت به ایران اردوهایش را در دریاچه آزادی ادامه داد. حكیمی با سن و سال كمی كه دارد همانند دیگر پاروزنان المپیكی ایران در لندن به جنگ ركوردهایش خواهد رفت. او در این رویداد بزرگ ورزشی حریفان قدرتمندی دارد اما معتمدی با توجه به سن كمش می تواند در آینده به یك پدیده در این رشته تبدیل شود.

 

آرزو حكیمی

 

حكیمی درباره حضورش در المپیك می گوید: ” فكر می كنم جوانترین ورزشكار ایران در المپیك خواهم بود. خوشحالم كه می توانم در چنین سنی المپیك را تجربه كنم و هدفم این است كه بهترین نتیجه را در این رقابت ها به دست آورم.فكر می كنم كه می توانم در المپیك ركورد خود را بهبود بخشم. پس از المپیك مسیر خود را به طور جدی تر ادامه خواهم داد. به المپیك بعدی هم فكر می كنم و تلاش دارم در مسابقات قهرمانی جوانان جهان مدال كسب كنم. ”

 

بیوگرافی آرزو حكیمی:

 

متولد ۲۹ فروردین ۱۳۷۴ در تهران

 

۱۳۸۸، سال ورود به تیم ملی

 

مجرد و دانش آموز سال سوم دبیرستان

 

اولین مربی : عابدین فیروز

 

مربی فعلی : یولداشف

 

** عناوین قهرمانی حكیمی:

 

سه مدال طلا و یك مدال برنز در قهرمانی آسیا ۲۰۱۱ تهران ۱۳۹۰

 

كسب مقام چهارم در رقابت های جوانان جهان ۲۰۱۱

مطالب مشابه را ببینید!