مجله تاپ‌ناز‌

تصاویر جسد سالم مومیایی شده ولادیمیر لنین در روسیه

تصاویر جسد سالم مومیایی شده ولادیمیر لنین در روسیه

عکس های جسد سالم و طبیعی لنین

بعد از گذشت چندین سال از مرگ لنین هنوز هم جسد وی سالم به نظر می رسد و پوست او کاملا سالم و طبیعی باقی مانده است. ولادیمیر لنین بنیانگذار اتحاد جماهیر شوروی است.

تکنیک های عجیب و باور نکردنی عرصۀ پزشکی بسیاری از اوقات پدیده هایی شگفتی آفرین خلق می کند و محققان و متخصصان در تلاشند تا با بکارگیری شیوه های نوین و جدید ظاهری طبیعی و سالم در حفظ و نگهداری بافت ها و اعضای بدن اجساد ببخشند. ولادیمیر لنین بنیان گذار اتحادیه جماهیر شوروی که در سال 1924 درگذشته در این هفته 145 ساله می شود، و شگفتی اینجاست که طی این سال ها جسد و پوست او کاملا سالم و طبیعی باقی مانده است.

تصاویر جسد سالم مومیایی شده ولادیمیر لنین در روسیه

براساس گزارش ساینتیفیک امریکن، به نظر می آید یکی از بهترین شیوه های جوان ماندن در سن 145 سالگی، جایگزین کردن سلول های پوستی با ذرات پلاستیکی و شیمیایی است، دست کم این تکنیک روی جسد ولادیمیر لنین اثر خوبی داشته است.

لنین در سال 1942 درگذشت و به مناسبت صد و چهل پنجمین سالگرد تولدش قرار است مقبره او بسته شود تا تیمی از متخصصان به ترمیم و بهبود جسد مومیایی شده او بپردازند.

تلاش متخصصان این است که ظاهر بدن لنین را کاملا طبیعی حفظ کنند، از این رو گاه باید بخش هایی از پوست و گوشت بدن او را با مواد پلاستیکی و دیگر مواد جایگزین کنند از این رو جسد لنین هرسال بیش از سال قبل بافت طبیعی خود را از دست می دهد.

تصاویر جسد سالم مومیایی شده ولادیمیر لنین در روسیه

به گفته محققان، این روند با تکنیک مومیایی باستانی متفاوت است، زیرا در فرایند مومیایی کردن، هدف حفظ بافت طبیعی بدن است. اکنون در راستای حفظ بدن لنین، برروی چشم هایش مژه های مصنوعی قرار گرفته و به جای چربی پوست، متخصصان از ترکیبی از مواد شیمیایی استفاده می کنند تا به پوست لنین ظاهری طبیعی ببخشند.

جسد لنین دانشمندان را به خود مشغول نگه داشته است، مومیایی جسد وی هرسال با استفاده از حمام مواد شیمیایی تکرار می شود و از دهه 1950 تا 1980 درحدود 200 متخصص سرگرم حفظ سلامت جسد وی بودند.

همچنین بخوانید :

مطالب مشابه را ببینید!