آغاز پخش سریال «سایه سلطان» از شبكه دو

آغاز پخش سریال «سایه سلطان» از شبكه دو

نخستین قسمت ازمجموعه تلویزیونی «سایه سلطان» به كارگردانی مرتضی آتش زمزم با ترانه ای از سالار عقیلی از شنبه چهارم شهریورماه ساعت ۲۱ و۳۰ به روی آنتن شبكه دو می رود.

سریال تاریخی «سایه سلطان» در سه دوره گذشته، حال و آینده روی می دهد و داستان آن از جایی آغاز می شود كه دختری فرانسوی به خیال اینكه اصلیتی ایرانی دارد، در مقطع ۳۰ سال آینده ماجرایی را پیگیری می كند. ضمن اینكه زندگی شخصیت تاریخی به نام ظل السلطان، پسر بزرگ ناصرالدین شاه و والی مستبد اصفهان، هم روایت و فضای ۱۲۰ سال پیش و سال های آینده به تصویر كشیده می شود؛ جایی كه بشر به فناوری های پیشرفته و شگفت انگیز دست یافته است.

 

این سریال با درونمایه طنز در ۱۶ قسمت ۴۰ دقیقه ای بر اساس فیلمنامه مجید شاكرین در اصفهان و لبنان تولید شده است و قرار بود مجموعه نوروزی شبكه استانی شما باشد. اما پخش آن تا هفته اول شهریورماه به تعویق افتاد و اكنون قرار است به صورت چهار شب در هفته از شنبه تا سه شنبه به روی آنتن شبكه دو برود.

 

بهزاد فراهانی، هوشنگ حریرچیان، یوسف تیموری، شهرام قائدی، بابك انصاری، اسماعیل موحدی، شراره رخام، مریم امینی، محمدعلی میاندار، سعید محقق و حسین جریره بازیگران ایرانی و مجدی مشموشی، رنیا سلوان و ماریتا رز بازیگران لبنانی سریال هستند.

 

برای عنوان بندی ابتدایی و انتهایی «سایه سلطان» هم از دو ترانه استفاده شده است؛ موسیقی متن را بهنود یخچالی ساخته است. در تیتراژ اول ترانه ای از تاج اصفهانی با شعر ملک الشعرای بهار و در تیتراژ پایانی ترانه سالار عقیلی با شعری از عبدالجبار کاکایی گذر زمان را یه بینددگان یادآور می شود.

 

به گزارش ایسنا مجموعه«سایه سلطان»به تهیه كنندگی محسن آتش زمزم و كارگردانی مرتضی آتش زمزم تابستان سال گذشته در اصفهان كلید خورد. سپس گروه تولید به لبنان رفت و در شهرهای بیروت، جبیل و مشمش تصویربرداری را پی گرفت.

 

سایر عوامل تولید «سایه سلطان» عبارتند از فیلمنامه اولیه: محسن صفری، مدیر تصویربرداری: محمد فضیله، طراح صحنه و لباس: محسن شریفی، صدابردار: مسعود اردلان، جلوه های ویژه تصویری: بهنام علی نسب و محسن جلدی، طراح گریم: علی بهادر، مدیر تولید: مجتبی آتش زمزم، ناظر كیفی: یوسف افشارنیا، محصول سیمای مركز اصفهان./ایسنا

نوشته های مشابه