اخبار حوادث

زن فقیر ایرانی با اشتباه بانک ثروتمند شد!

اشتباه بانکی,زن پولدار,کلاهبرداری بانکی

رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات البرز از ماجراي ثروتمندشدن يك شبه‌ زني پرده برداشت و گفت: اشتباه بانكي اين پيرزن را براي مدتي ثروتمند كرد.

سرهنگ محمدمهدي كاكوان در گفت و گو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در تشريح اين خبر با بيان اينكه چندي پيش فردي با مراجعه به پلييس فضاي توليد و تبادل اطلاعات البرز اعلام كرد كه مبلغ 92 ميليون تومان از حساب بانكي وي به صورت غيرمجاز برداشت شده است، گفت: با توجه به حساسيت موضوع تحقيقات كارآگاهان پليس فتا آغاز شد.

وي با بيان اينكه كارآگاهان در بررسي اوليه دريافتند كه اين فرد از حساب خود كه اين پول برداشت شده است استفاده نكرده است گفت: مالباخته در اظهارات خود عنوان كرد كه پس از آن كه كارت عابربانك خود را از بانك تحويل گرفته است در گاوصندوق نگهداري مي‌كرده و هيچ فردي جز او به اين گاوصندوق دسترسي نداشته است.

وي با بيان اينكه كارآگاهان با انجام اقدامات پليسي فرضيه سرقت كارت عابربانك مالباخته را رد كردند، افزود: تحقيقات كارآگاهان ادامه داشت تا اين كه آنان متوجه شدند كه تمامي مبلغ 92 ميليون تومان به حساب پيرزني منتقل شده است.

رييس پليس فتاي البرز با بيان اينكه تحقيقات نشان داد كه اين زن 52 ساله متاهل و فاقد سابقه كيفري است گفت: با هماهنگي قضايي اين فرد براي ارائه پاره‌اي توضيحات به دفتر پليس فتا دعوت شد.

كاكوان با بيان اينكه اين فرد كه واريز مبلغ 92 ميليون تومان را هديه‌اي از سوي خدا مي‌دانست،‌ گفت: اين فرد در تشريح چگونگي اطلاع از واريز اين مبلغ عنوان كرد كه در حساب عابربانك وي مبلغ 12 و 700 تومان وجود داشت كه براي خريد دارو به داروخانه مراجعه مي‌كند اما پس از آن كه 10 هزار تومان دارو مي‌خرد، متوجه مي‌شود به جاي آن كه 2700 تومان باقي بماند 10 هزار و 700 تومان در كارت موجودي است.

وي با بيان اينكه اين زن در ادامه اظهارات خود عنوان‌كرد: از آنجايي كه مي‌دانستم تنها مبلغ 2 هزار تومان بايد در كارت وجود داشته باشد براي چك كردن مجدد به سوپرماركت محل مراجعه كرده و در آنجا موجودي حساب گرفتم كه صاحب مغازه عنوان كرد كه يك ميليون و 700 هزار تومان در حساب بانكي اين زن وجود دارد.

كاكوان با بيان اينكه اين زن براي اطمينان بيشتر به همراه پسرش براي چك‌كردن آخرين موجودي به عابربانك مراجعه مي‌كند، گفت: با مراجعه به عابربانك متوجه مي‌شود كه 107 ميليون تومان در حساب اين زن قرار دارد.

وي با بيان اينكه اين زن در ادامه اظهارات خود عنوان كرد كه اين اتفاق در حالي رخ داد كه وي براي گرفتن يك ميليون تومان وام در مضيقه بود گفت: اين فرد در اظهارات خود عنوان كرد كه پس از آن كه متوجه شده در حساب بانكي‌اش 107 ميليون تومان وجود دارد به علت ترس تا روزهاي متمادي از خانه خارج نمي‌شد.

رييس پليس فتاي البرز با بيان اينكه پس از سه روز اين زن با خروج از خانه و كنترل حساب بانكي‌اش متوجه مي‌شود كه مبلغ 92 ميليون تومان در حساب بانكي‌اش وجود دارد گفت:‌ اين زن در اظهارات خود عنوان كرد كه با كسر 15 ميليون تومان از حساب وي،‌ تصور مي‌كرد كه اين اتفاق از سوي خداوند است گفت: پس از اين اتفاق متهم شروع به مصرف پول‌هاي واريزي كرده به گونه‌اي كه با پول‌هاي واريزي اقلامي همچون طلا و … خريده است.

كاكوان با بيان اينكه اين اتفاق در حالي رخ داد كه بر اساس اظهارات اين زن وي براي گرفتن مبلغ يك ميليون تومان وام به بيش از پنج بانك مراجعه كرده بود، گفت:‌ اين فرد با پول‌هاي واريزي مراسم عروسي براي پسر خود ترتيب داده و به جز مبلغ اندكي از پول‌هاي واريزي، مابقي را مصرف كرده بود.

وي با بيان اينكه ماموران پس از شنيدن اظهارات اين زن متوجه شدند كه وي نقشي در واريزشدن اين مبلغ نداشته است، گفت: در تحقيقات مشخص شد كه بانك مربوطه كه مالباخته در آن اقدام به گشودن حساب بانكي كرده بود، دچار اخلال شده و اشتباه بانكي موجب به وجود آمدن اين مسئله شده بود.

كاكوان افزود: تحقيقات تكميلي در مورد اين پرونده ادامه دارد.

نوشته های مشابه