مجله تاپ‌ناز‌

برق انداختن ماشین؛ روش تمیز کردن برای براق کردن بدنه خودرو

برق انداختن ماشین

برای برق انداختن و تمیز کردن داخل و خارج ماشین نیاز نیست که به کارواش بروید و می توانید با انجام دادن روش های ساده هم در وقت و هم در هزینه صرفه جویی کنید و بدن ماشین را برق بیندازید.

برق انداختن ماشین با این روش ها

برای برق انداختن و تمیز کردن ماشین خود همیشه نیاز نیست که به کارواش بروید و هزینه های زیادی بابت آن بپردازید. می توانید با چند ترفند خیلی ساده ولی اساسی ماشین خود را برق بیندازید.

 

با نوشابه لاستیک ماشین را تمیز کنید

برای تمیز کردن لاستیک ماشین کمی نوشابه روی دستمال بریزید و روی لاستیک بکشید این کار باعث برق زدن لاستیک ماشین می شود. همچنین می توانید برای از بین بردن لکه لاستیک های حاشیه شیشه ها از نوشابه استفاده کنید تا خیلی خوب برق بزند اما دقت کنید نوشابه بر روی بدنه ماشین نریزید زیرا رنگ لکه می زند.

 

شستن بدنه ماشین با جوش شیرین

برای اینکه بدن ماشین شما تمیز شود و برق بزند 1/4 پیمانه جوش شیرین را با یک چهارم پیمانه مایع ظرف شویی در گالن یک لیتری بریزید و در مقداری مناسب آب حل کنید. در گالن را محکم ببندید و آن را خوب تکان دهید و به آن مقدار 2 لیتر آب اضافه کنید. سپس اتومبیل را با این محلول بشویید. می بینید که اتومبیل شما از تمیزی برق خواهد زد.

برق انداختن ماشین

روش از بین بردن لک شیشه خودرو در روز بارانی

قبل از باران آمدن و لک شدن شیشه یک چهارم فنجان آمونیاک خانگی را با یک لیتر آب مخلوط کنید و در یک بطری پلاستیکی بریزید و در اتومبیل نگه دارید تا در هنگام بارش باران و لک زدن شیشه ها از این محلول استفاده کنید. شما می توانید قبل از بارش باران این روش را انجام دهید تا شیشه ها در هنگام بارندگی لک نزنند. محتوی این بطری را بر روی شیشه ها بریزید و با دستمال کاغذی پاک کنید.

 

شستن بدنه اتومبیل با آب و صابون

روغن های چرب و دوده ها که هنگام رفت و آمد به پمپ بنزین و مکانیکی بر روی بدنه اتومبیل می نشیند و رنگ بدنه را به مرور زمان کدر می کند را می توانید با آب و صابون به صورت دقیق بشویید تا رنگ ماشین شما کدر نشود.

 

با نصب کیسه های زباله مخصوص درون خودرو را تمیز نگه دارید

در بازار کیسه های مخصوص زباله خودرو وجود دارند که با یک نواد به دنده متصل می شوند. خاصین این کیسه این است که از کثیف شدن خودرو حلوگیری می کند زیرا آشغال ها را در آن می ریزیم.

برق انداختن ماشین

داخل اتومبیل را با قهوه خوشبو کنید

بهترین بوگیر برای ماشین ترکیب عطر قهوه و عطر غیر رونی محبوب خودتان می باشد، برای این کار دانه های قهوه آسیاب نشاده را درون یک توری بریزید و بر روی دانه ها عطر و ادکلن مورد علاقه خود را بپاشید.

 

با نرم کننده ماشین خودرو را برق بیندازید

اگر می خواهید که مدت زیادی پس از شستشو ماشین شما برق بزند و خیلی براق به نظر بیاید به جای شستن با مواد شوینده می توانید از نرم کننده مو استفاده کنید.

 

با دستمال مرطوب آرایشی شیشه ها را تمیز کنید

شاید باور نکنید اما می توانید شیشه های اتومیبل خود را با دستمال مرطوب ارایشی تمیز کنید. این روش ساده باعث می شود که شیشه های شما از تمیزی برق بزنند.

 

استفاده از مایع شیشه شور برای شستن چراغ اتومبیل

اگر می خواهید که چراغ های اتومبیل شما نری شفاف داشته باشند و بسیار تمیز شوند می توانید از مایع شیشه شور برای شستن آنها استفاده کنید.

 

با مخلوط الکل و مایع ظرفشویی شیشه ها را براق کنید

4 پیمانه المل و 2 قاشق جای خوری مایع ظرفشویی ترکیب خوبی برای شستن شیشه ها است. مخزن شیشه شور اتومبیل را پز از این خلوط کنید تا هنگام بارندگی، شیشه ها پر از لک نشوند.

 

بهترین زمان برای شستن ماشین

بهترین موقع برای شستن ماشین وقتی است که هنوز موتور ماشین داغ است. بهتر است اتومبیل را در روزهای گرم بشویید و پس از شستشو ماشین را سریع خشک کنید تا بدنه ماشین لک نزند.

مطالب مشابه را ببینید!