مجله تاپ‌ناز‌

خانم های باردار این 7 میوه را بخورند

میوه های مفید در بارداری

7 میوه مفید که خانم های باردار باید بخورند

در دوران بارداری سلامت جنین به مواد مغذی ربط دارد که مادر باردار به بدن می رساند. به همین دلیل زن باردار باید رژیم غذایی مناسب و سالم را که شامل انواع ویتامین و سبزیجات می شود را داشته باشد.

طبق تحقیقات معلوم شده است که نوزادانی که مادرشان هنگام بارداری مواد غذایی غیر مفید دریافت کرده است، بیشتر تمایل دارند غذاهای چرب و پرشکر مصرف کنند. همچنین احتمال بروز خیلی از بیماری های مسری در سال های بعد زندگی در این افراد بیشتر می شود.

انجمن قلب امریکا توصیه کرده که هر فرد باردار روزانه 2 تا 4 فنجان  میوه و چهار وعده سبزیجات میل کند.

 

انبه

یک فنجان انبه بخورید تا تمام ویتامین ث مورد نیاز بدن شما در روز تامین شود. انبه دارای مقدار کافی ویتامین A نیز می باشد. این ویتامین ها باعث جلوگیری از عفونت تنفسی در هنگام تولد می شوند.

پرتقال

پرتقال می تواند جلوی کم آبی بدن را در دوران بارداری بگیرد. این میوه سرشار از فولات است. فولات از گروه ویتامین B است و از نقایض مغز نوزاد پیشگیری می کند. این میوه منبع بزرگی از ویتامین ث است. انتی اکسیدان های پرتقال از آسیب سلول ها جلوگیری می کنند و برای جذب اهن در بدن مفید هستند.

 

موز

موز منبع خوب پتاسیم است و سرشار از ویتامین ب6 است. در موز ویتامین ث و فیبر هم موجود است.خیلی از خانم ها در دوران بارداری دچار یبوست می شوند که به دلیل فشار رحم بر روده، نگرانی، رژیم غذایی کم فیبر و مصرف مکمل آهن می باشد. هر روز با خوردن موز می توانید فیبر لازم را به بدن برسانید و از یبوست جلوگیری کنید. ویتامین ب6 موجود در موز باعث رفع تهوع و استفراغ می شود.

میوه های مفید در بارداری

آووکادو

آووکادو بیش از هر میوه فولات دارد. آووکادو منبع بزرگی از ویتامین B، C، K، فیبر، کولین، منیزیوم و پتاسیم است.

در اووکادو مقدار زیادی اهن وجود دارد که باعث رفع تهوع بارداری می شود و باعث از بین رفتن درد عضلات پا در دوران بارداری می شود. کولین موجود در این میوه برای رشد مغز و اعصاب کودک مفید است و از نقایض لوله عصبی و اختلال حافظه در سال های بعدی زندگی کودک جلوگیری می کند.

 

لیمو

خیلی از زنان دلشان می خواهد که در دوران بارداری لیمو بخورند زیرا نوشیدن لیموناد می تواند باعث رفع حالت تهوع بارداری شود. لیمو سرشار از ویتامین ث است که می تواند از یبوست جلوگیری کند. البته مصرف زیاد لیمو می تواند باعث از بین رفتن مینای دندان شود و به همین دلیل باید بعد از مصرف دهان خود را با اب بشویید.

توت

توت سرشار از ویتامین ث، فیبر و کربوهیدرات می باشد و همچنین شامل مواد مغذی گیاهی مانند فلاونوئیدها و انتوسیانین می باشد. اگر شما دچار دیابت بارداری شده اید می توانید مصرف این میوه بسیار مفید را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

سیب

سیب دارای فیبر، ویتامین ا، ویتامین ث و پتاسیم است. با مصرف این میوه در زمان بارداری از ابتلای کودکتان در سال های بعدتر به آسم و الرژی جلوگیری می کنید.

 

مطالب مشابه را ببینید!