مجله تاپ‌ناز‌

طرز تهیه لازانیا سبزیجات با آرام پز

طرز تهیه لازانیا سبزیجات با آرام پز

طرز تهیه لازانیا سبزیجات با آرام پز

لازانیا سبزیجات نوعی از لازانیا است که کالری کمتری دارد. سبزیجات بسیار پر خواص هستند و باید در برنامه غذایی خود آنها را داشته باشیم. یکی از روش های ساده برای مصرف بیشتر سبزیجات، پختن آن به همراه غذا است.سبزیجان فیبر و مود مغذای دارند و می توانند به مدت طولانی شما را سیر نگه دارند. این دستور غذایی بسیار محبوب و خوش طعم است و می تواند پروتئین بدن را تامین کند و شما را سیر نگه دارد. لازانیا غذای خوش طعمی است و اگر سالم پخته شود می تواند بسیار پر خواص شود.

 

مواد لازم برای لازانیا سبزیجات :

روغن هسته انگور 1 قاشق غذاخوری / پیاز برش خورده 2 عدد / سیر بزرگ خرد شده 2 حبه / کدو سبز بزرگ، به صورت مکعبی خرد شده 2 عدد / فلفل دلمه ای زرد و قرمز خرد شده 2 عدد / بادمجان بزرگ برش خورده 1 عدد/ گوجه فرنگی خرد شده 400 گرم / پوره گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری / آب سبزیجات 2 قاشق چای خوری / ریحان تازه خرد شده 15 گرم / لازنیا سبوس دار 6 ورق یا 105 گرم / پنیر موزارلا خرد شده 125 گرم

اگر روغن هسته انگور در دسترس نبود می توانید از دیگر روغن استفاده کنید.

 

دستور پخت لازانیا سبزیجات با آرام پز :

رون را درون یک ماهی تابه بزرگ نچسب گرم کنید و حدود 5 دقیقه پیاز و سیر را در آن بپزید، مرتب پیاز و سیر را هم بزنید تا نرم بشوند. کدو، فلفل، بادمجان، گوجه فرنگی، پوره گوجه فرنگی، اب سیزیجات و ریحان خرد شده را اضافه کنید. خوب بهم بزنید، در ماهی تابه را بگذارید و بگذارید 5 دقیقه بپزند. وسوسه نشوید که به ترکی، مایعات بیشتری اضافه کنید زیرا خود سبزیجات در حال پخت، آب پسر می دهند.

چهار برش بادمجان را در کف آرام پز قرار بدهید و روی ان دو ورق لازانیا بگذارید. یک سوم میکس سبزیجاتی را که پخته اید اضافه کنید و روی ان دو ورق لازانیا قرار دهید. با باقی مانده مواد هم همین کار را انجام دهید. درپوش آرام پز را قرار دهید و در حرارت بالا به مدت دو و نیم تا سه ساعت بپزید، درست تا زمانی که سبزیجات خوب نرم شوند. آرام پز را خاموش کنید.

پنیر موزارلا را روی سبزیجات بریزید، در پوش آرام پز را بگذارید و بگذارید 10 دقیقه بماند تا پنیر ذوب شود و مواد را بپوشاند. حال می توانید لازانیا را با برگ ریحان سرو کنید.

» همچنین بخوانید : 

طرز تهیه لازانیا با ماکروفر

آموزش پخت مایه ماکارونی و لازانیا

طرز تهیه لازانیا رولی با طعمی بسیار خوشمزه

 

مطالب مشابه را ببینید!