مجله تاپ‌ناز‌

استفاده از کپسول پرولیو باریج (Proliv Barij) برای درمان کبد چرب و تاثیر آن

کپسول پرولیو باریج (Proliv Barij) برای درمان کبد چرب

کپسول پرولیو باریج Proliv Barij داروی گیاهی درمان کبد چرب

کپسول پرولیو باریج (Proliv Barij) دارویی به منظور حفاظت از کیسه صفرا و درمان کبد چرب می باشد. پرولیو باریج باید به درستی مصرف شود و با دوز مناسب مورد استفاده قرار بگیرد تا عوارض جانبی نداشته باشد.
بیماری کبد چرب یک بیماری شایع است که به دلیل جمع شدن چربی در بافت های کبدی ایجاد می شود. ئقتی حجم این چربی ها زیاد شود باعث اختلال در فعالیت کبد می شوند و در آخر به نارسایی کبد می انجامد که به آن سیروز کبدی می گویند.
بی تحرکی، وزن زیاد و مصرف غذاهای فست فود و آماده با ارزش غذایی کم می توانند بیماری کبد چرب را بیشتر کنند. در این مطلب داروی گیاهیی را برا درمان کبد چرب به شما معرفی می کنیم که به آن “کپسول پرولیو باریج” می گویند.


می توان گفت کبد مهمترین کارخانه شیمایی در بدن است. کبد با تولید صفرا باعث هضم چربی ها می شود و خیلی از سموم را از روده ها دفع می کند. منظور از کبد چرب، رسوب چربی های خنثی به خصوص تری گلیسرید روی کبد است. بیشترین شیوع بیماری کبد چرب در سن 40 تا 60 سالگی است. دیابت نوع 2 و چاقی دو عامل ایجاد کننده بیماری کبد چرب هستند که در کودکان و بزرگسالان در حال افزایش است. درمان اختصاصی برای کبد چرب وجود ندارد ولی با نترل علل زمینه ای کبد چرب مانند کاهش وزن و چربی های خون و کنترل کردن دیابت می توانید از پیشرفت این بیماری جلوگیری کنید.

پرولیو باریج

این دارو برای محافظت از کیسه صفرا و درمان کبد چرب تولید می شود. پرولیو باریج دارای 4 ماده اساسی کنگر فرنگی، خار مریم، زردچوبه و قاصدک است. هر کدام از این مواد می توانند در عملکرد کبد تاثیر مثبت داشته باشتد. خارمریم سلول های جدید تولید می کند و باعث از بین بردن چربی کبد و درمان بیماری هایی مانند یرقان و انواع هپاتیت می شود. گیاه خار مریم خاصیت ضد سرطانی دارد و از تکثیر نادرست سلول ها در هنگام چرخه تقسیم سلولی و ایجاد تومور بدخیم جلووگیری می کند.

 

موارد مصرف, نام های این دارو، عوارض و تداخل دارویی آن

نام های دیگر این دارو : …

موارد مصرف : درمان کبد چرب

عوارض این دارو : در صورت مصرف به اندازه درست هیچ عوارضی ندارد

تداخل دارویی : باید با پزشک مشورت کنید.

کپسول پرولیو باریج (Proliv Barij) برای درمان کبد چرب

نحوه مصرف و دوز مصرف کپسول پرولیو باریج

مقدار مصرف این دارو توسط پزشک تعیین می شود. به صورت معمول باید روزی 1 ا 3 عدد از این کپسول در زمان های مختلف مصرف شود.

 

نکاتی در مورد مصر کپسول پرولیو باریج

  • استفاده از این دارو در دوران بارداری و شیردهی باید تحت نظر پزشک صورت بگیرد.
  • در صورت داشتن هر گونه حساسیت دارویی، قبل از مصرف این کپسول پزشک را در جریان قرار دهید.
  • در مورد تمام شرایط پزشکی و داروهایی که استفاده می‌کنید، به پزشک خود اطلاع دهید. ممکن است برخی داروها با این دارو تداخل داشته و یا میزان اثرگذاری آن را کم یا زیاد کنند.
  • اگر یک دوز دارو را فراموش کردید به محض به یاد آوردن دوز فراموش شده آن را میل کنید، ولی اگر به زمان مصرف دوز بعد نزدیک شدید، نوبت فراموش شده را رها کنید و طبق برنامه به صورت منظم عمل کنید و دوز دارو را هم دو برابر نکنید.
  • چنانچه به ترکیبات این دارو حساسیت دارید، آن را مصرف نکنید.
  • چنانچه با مصرف این دارو دچار تنفس سخت، تورم چهره، لب‌ها، زبان یا گلو شدید مصرف را قطع و به اورژانس مراجعه کنید. این موارد نشانه حساسیت بدن شما به داروست.


کبد چرب با روش های طبیعی هم درمان می شود

کبد چرب با داروهیا شیمایی درمان می شود، می توانید با تغییر سبک زندگی به صورت طبیعی کبد چرب خد را درمان کنید. مصرف یک روز درمیان 400 واحد ویتامین E و همچنین هفته ای 3 عدد قرص امگا 3 به روند درمان کبد چرب خود کمک کنید.

همچنین بخوانید : راه طبیعی برای درمان کبد چرب

مطالب مشابه را ببینید!