مجله تاپ‌ناز‌

آرایش روز بارانی | نحوه آرایش کردن و ترفند های آرایشی در روزهای بارانی

Rainy day makeup

آرایش کردن در روزهای بارانی فصل زمستان ترفندهای خاص خودش را دارد و باید طوری آرایش کرد که در هنگام بارش باران آرایش خراب نشود و چهره جذابیتش را از دست ندهد.

ترفندهای خاص آرایشی روزهای بارانی

یکی از مشکلات زنان در روزهای بارانی این است که آرایششان به هم می خورد مخصوصا در فصل زمستان که امکان بارش وجود دارد. برای اینکه آرایش شما بهم نخورد و جذابیت خود را حفظ کنید یک سری ترفند را به شما معرفی می کنیم که به شما کمک می کند.

 

نکات آرایش روزهای بارانی

موهایتان را محکم ببندید

حتما دیده اید که موها در هنگام باران به چه حالتی در می آید، مو چه صاف باشد و چه فر باشد در هنگام باران بد حالت و وز می شود و برای جلوگیری از این حالت بهتر است موهایتان را با کش مو محکم به بالای سر خود ببندید.

پرایمر انجام دهید

خیلی از خانم ها علاقه ای به استفاده از پرایمر ندارند و حتی نمی دانند پرایمر چی هست، پرایمر می تواند آرایش را روی صورت ثابت نگه دارد پس به همین دلیل باید در روزهای بارانی پرایمر را فراموش نکنید.

آرایش باید مات باشد

لوازم آرایشی براقی ماندگاری دارند و در هنگام باریدن باران سریع ماسیده می شوند ولی لوازم آرایشی مات ماندگاری بهتری دارد و از خراب شدن آرایش شما در روز بارانی جلوگیری می کند.

پنکک به جای کرم پور

کرم پودرها چرب هستند و پوسترا براق نشان می دهند به همین دلیل در هنگام بارش باران روی پوست ماسیده می شوند ولی پنکک ها چربی ندارند و برای فصل های پاییز و زمستان مناسب می باشند.

رژ لب مات بزنید

در روزهای بارانی باید از لوازم آرایشی که ماندگاری بیشتری دارند استفاده کنید، رژ لب های مات ماندگاری زیادی دارند و در هنگام بارش باران اصلا پاک نمی شوند و به همین دلیل گزینه خوبی برای روزهای بارانی هستند.

 

مطالب مشابه را ببینید!