مجله تاپ‌ناز‌

دلایل رابطه زناشویی دردناک چیست؟

رابطه زناشویی دردناک

چرا رابطه جنسی دردناک می شود؟

دلایل زیادی برای رابطه جنسی دردناک وجود دارد که بعضی از آنها و راه حل آنها را در این مطلب بررسی می کنیم. تنگی پرده بکارت یکی از این مسائل است که باعث می شود که خانم ها رابطه جنسی دردناکی را تجربه کنند.

توصیه می کنیم که خانم ها قبل از ادواج برای مشاوره و معاینه نزد متخصص زنان بروند تا معاینه شوند. تمام دختران باید این تصویه را جدی بگیرند. در معاینه نوع پرده بکارت و بعضی از مشکلات احتمالی دستگاه تناسلی کهی می تواند مشکل ساز شود، شناخته و درمان می شوند.

ممکن است نوع پرده بکارت حلقوی باشد و بعد از تماس جنسی هیچ گونه خونریزی از آن دیده نشود.

حتی ممکن است در بعضی از خانواده به همین دلیل دچار کشمکش هایی شوند و آرزو کنند که ای کاش توصیه های ما را جدی می گرفتند و قبل از عقد، گواهی سلامت تناسلی دریافت می کردند. گذشته از این مورد خانم هایی زیادی هستند که تا سال ها از مشکل واژینیسموس خود خبری ندارند و به دلیل شرم و حیا از بیان این مشکل به پزشک با ناراحتی زندگی می کنند.
متاسفانه بعضی از خانم ها مراجعه می کنند که رابطه زناشویی آنها سرد شده است و هیچ لذتی از رابطه جنسی هم نبرده اند و گاهی تا مرز طلاق پیش رفته اند. پس می توان تاکیر دوباره کرد که خیلی از مشکلات را می توان با یک معاینه ساده حل نمود. مشکل دوم وستیبولیت یا همان التهاب و تورم در قسمت تناسلی می باشد. این تورم براحتی با معاینه تشخیص داده می شود و قابل درمان است.

مشکل سوم، آندومتریوز است. در این حالت نقاط متعددی داخل لگن هستند که هنگام قاعدگی دچار خون ریزی می شوند. دردهای لگنی، احتمال نازایی و امکان مقاربت های دردناک و درد شدید لگن هنگام تماس جنسی در این افراد دیده می شود.
مشکل چهارم، واژینیسموس است. در این مشکل، خانم ها به خاطر آنچه از تجربیات بد و غیرواقعی شنیده اند یا ترس هایی که دلایل مختلف دارند، هنگام تماس دست پزشک یا ماما با ناحیه تناسلی شان هنگام معاینه یا هنگام رابطه زناشویی، همه عضلات ورودی مدخل را منقبض می کنند و این اسپاسم شدید مانع برقراری رابطه می شود.

حتی ما پزشكان هم برای معاینه این افراد با مشکل مواجه می شویم. بالا بردن آگاهی این خانم ها و اطمینان دادن به اینکه خطری متوجه شان نیست به علاوه تجویز داروهای بی حس کننده و حتی تزریق بوتاکس (همان دارویی که برای رفع چین و چروک تزریق می شود) در قسمت پرینه می تواند به شل شدن عضلات آن ناحیه منجر شود و زوجین می توانند رابطه زناشویی لذت بخش و سالمی را تجربه کنند.

مطالب مشابه را ببینید!