مجله تاپ‌ناز‌

دلایل خیانت زنان متاهل | چرا زن شوهر دار خیانت می کند؟

نخستین سوالی که پس از خیانت زن (خیانت زنان متاهل)  و یا مرد در ذهن همسرشان شکل می گیرد این است که چرا؟ واقعا دلیل خیانت کردن یک زن و یا مرد به همسرش چیست؟ در این بش به این دلایل می پردازیم.

دلایل خیانت زنان متاهل

مطالعات اخیر انجام شده در دانشگاه جویلف در کانادا در راستای پاسخ دهی به این سوال به نتایج و پاسخ هایی را در نتیجه داشت که در ادامه می خوانید.

دلیل اصلی خیانت مردان یک دلیل اصلی دارد و تقریبا اصلی ترین دلیل خیانت مردان داشتن یک رابطه جنسی و پر کردن خلا این رابطه است اما آیا دلیل خیانت کردن زنان هم همین می باشد؟ دلیل اصلی خیانت زنان چیست؟

همسرم به من توهین می کند و مانند یک برده با من برخورد می کند

خانم هایی که به اجبار همسرشان از تحصلات، شغل و یا هر نوع تفریحی که داشتند دور شده اند همیشه به دنبال یک راه حل برای جبران این کمبود هستند و یا به نوع می خواهند این کمبود را تلافی کنند. وقتی که اعتماد به نفس یک زن از سوی همسرش گرفته می شود او مسیر نادرست را انتخاب می کند. اما باید دانست که با محدود شدن یک زن او باید با صحبت کردن با والدین خود و یا همسر و یا حتی یک روانشناس به فکر چاره ای برای خود باشد نه این تلافی کند.
دلایل خیانت زنان متاهل | چرا زن شوهر دار خیانت می کند؟

تمام دلایلی که باعث خیانت یک زن متاهل می شوند

همسرم درگیر کار است و هیچ توجهی به من نمی کند

یک زن همیشه نیار به توجه و محبت همسرش دارد و این جزو خصلت های زنانه است. این نیاز به مردان هم وجود دارد اما خانم ها در مورد تحمل کمبودها کمی ضعیف تر از مردان عمل می کنند.

در نتیجه اینکه چون همسرم به من هیچ توجهی نمی کرد من به او خیانت کردم اضلا مورد پذیرش نیست زیرا یک زن برای جلب محبت همسرش باید به او بیشتر محبت کند اما اگر همسر او واقعا غیر قابل تحمل است باید از شخصی کمک بگیرد تا برای این مشکل راه حل پیددا کند. آقایان باید بدانند که خیانت زنشان رابطه مستقیمی با رفتارها و کاستی هایی از طرف انها دارد زیرا که زمانی که یک زن اگر از سوی همسرش از لحاظ محبت و احترام تامین باشد هیچ وقت فکر خیانت نمی کند.
دلایل خیانت زنان متاهل | چرا زن شوهر دار خیانت می کند؟

دلم می خواست مانند فیلم ها زندگی کنم

راهروهای دادگاه پر از زن و شوهرهایی است که زندگی شخصیت های فیلم های ماهواره ای را الگوی زندگی خود می کنند و سرانجام زندگی خود را از دست می دهند. باید بدانید که حتی کشورهای اروپایی هم تماشا کردن این نوع فیلم را به مردم توصیه نمی کنند و تا حد امکان شرایط پخش این سریال ها را محدود می کنند.

همسرم وفادار به من نیست

احمقانه ترین دلایل آن دسته از دلایلی می باشند که برای لجبازی و یا تلافی یک زندگی را از هم می پاشند. اگر یکی از زوجین اشتباهی را نه همیشه و از روی عمد مرتکب می شوند طرف مقابل باید او را متوجه اشتباهاش کند و البته باید از راه صحیح آن صورت بگیرد.

یک پیام برای زوج های عزیز

کانون زندگی بسیار ارزشمند است و بقدری ارزش دارد که نیاز به تلافی و یا پیروی کردن از زندگی شخصیت فیلم ها نباشد.

نشانه های خیانت زنان کدامند؟

اگر فکر میکنید اخیرا چیزی درباره همسرتان تغییر کرده است، علائم احتمالی زیر را برای تایید خیانت یا وفاداری شریک زندگی خود در نظر بگیرید. همانطور که خواهید دید، برخی از این علائم در واقع با یکدیگر اختلاف دارند. این دامنه تغییرات، نشان میدهد که علائم خیانت زنان متاهل از یک فرد به فرد دیگر چقدر متفاوت است. مثلا اگر نمیتوانید همسرتان را وادار کنید با شما ارتباط برقرار کند یا مدام دعوا میکنید، او درباره روز خود با شما صحبت نمیکند یا کلمات “دوستت دارم” دیگر گفته نمی شود، احتمالاً یک مسئله اساسی وجود دارد. در همین راستا موارد زیر را میتوان به عنوان نشانه های خیانت زنان مطرح کرد:

1. حرف شما را نادیده میگیرد

اگر همسرتان دائم حرف های شما را نادیده میگیرد، موضوع را تغییر میدهد، از پاسخ دادن به سوالات شما خودداری میکند، به جای صحبت در مورد مشکل فعلی اتهاماتی را به شما وارد میکند و به روشی تهاجمی عمل میکند و… نشانه های احتمالی خیانت را دارد. البته دقت کنید که این بی میلی زن به مرد در رابطه جنسی همیشه به معنای خیانت نیست، بلکه ممکن است به خاطر از دست شما عصبانی باشد. پس شما باید با احتیاط عمل کنید و تنها با دیدن یک نشانه ی کوچک حکم خیانت او را صادر نکنید.

2. تغییر ظاهر و سرگرمی ها

مطمئناً مراقبت از خود و وقت گذاشتن برای سرگرمی های مورد علاقه میتواند مثبت باشد. اما اگر با رفتارهای مشکوک دیگر همراه شود، تغییرات زیر ممکن است نگران کننده باشد و میتواند به کشف خیانت زن کمک کند:

همسر شما بیش از به ظاهر خود توجه میکند. او سرگرمی جدیدی را پیدا کرده است که نیاز به چند ساعت وقت در روز دارد. همسر شما ساعتهای طولانی تری را در محل کار خود میماند. اگر دلیل قانع کننده ای برای این موارد وجود نداشته باشد همه اینها میتوانند به عنوان زنگ خطر در نظر گرفته شوند.

البته در نظر داشته باشید که تغییر نگرش همسر شما ممکن است به دلیل استرس کاری یا مشکلات دیگر باشد. وقتی این علائم را مشاهده کردید، علل دیگر و همچنین دیگر راههای کشف خیانت زنان را در نظر بگیرید و عجولانه عمل نکنید.

3. همسر شما نشانه هایی از اعتماد به نفس پایین دارد

یکی از راه های پی بردن به خیانت همسر این است که شما متوجه میشوید همسرتان نسبت به خودش احساس سردرگمی دارد. به نظر میرسد همسرتان در زندگی خود کمی هیجان میخواهد. او شما را بیشتر مورد انتقاد قرار میدهد. همچنین اگر راجع به خیانت حرف بزنید، بسیار دفاعی و با عصبانیت عمل میکند. این نشانه ها را جدی بگیرید و به دنبال ریشه آنها باشید.

4. دروغ و اجتناب

عدم صداقت در ازدواج یک هشدار بزرگ است. فردی که خیانت میکند معمولا مجبور به دروغگویی میشود. لذا یک روش تشخیص خیانت زنان این است که به چنین مواردی توجه خاص داشته باشید: همسرتان از شما اجتناب میکند. او دیگر نمیخواهد با شما جایی برود و با شما کاری انجام دهند. متوجه میشوید شریک زندگی شما در مورد چیزهای مختلف به شما دروغ گفته است. به نظر میرسد دوستان همسرتان وقتی شما را میبینند، مضطرب هستند. همسرتان دائما در حال پنهانکاری است. او شما را متهم به خیانت میکند.

5. بی تفاوتی به شوهر

یکی دیگر از راههای فهمیدن خیانت زن این است که همسرتان نسبت به مواردی که قبلاً دوست داشته با بی تفاوتی برخورد کند. در این حالت با آنها ارتباط برقرار کنید تا ببینید آیا دلیلی برای این تغییر وجود دارد یا خیر. اما اگر به خیانت نیز مشکوک هستید، این تغییرات ممکن است نشانه ای از یک رابطه دیگر باشد. زیرا همسرتان از شما، شغل، فرزندان، سرگرمی ها یا حتی به طور کلی از زندگی خسته شده است. همسرتان نسبت به شما حسادت نمیکند، برایش مهم نیست که چه میگویید و چکار میکنید. او نسبت به وقایع خانوادگی مانند تولد و تعطیلات بی تفاوت است.

6. تغییر در زندگی جنسی شما

این غیر معمول نیست که در ازدواج شما نوساناتی در رابطه جنسی وجود داشته باشد. اما این علائم ممکن است نشان دهنده احتمال خیانت باشد:

دلیل اصلی خیانت زنان

در اینجا ما به تعدادی از عوامل و علل خیانت زنان نگاهی خواهیم انداخت، اما مهم است در ابتدا اشاره کنیم که یک مرد به تنهایی باعث خیانت همسرش نمیشود و نباید خودش را مقصر این امر بداند. خواه دلیل اصلی خیانت زنان خستگی از رابطه، افسردگی، یا وسیله ای برای انتقام باشد، این فرد خائن است که مسئول خیانت و بی وفایی است. درواقع میتوان یکسری عوامل فردی را به عنوان دلایل خیانت زن به شوهر مطرح کرد.از جمله این عوامل فردی که ممکن است احتمال خیانت زنان را افزایش دهند میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1. اعتیاد

سو مصرف مواد مخدر، اعتیاد به الکل، قمار، یا موارد دیگر از عوامل خطر آفرین هستند. به ویژه الکل میتواند در مواردی باعث شود تا کسی که در هنگام هوشیاری قصد داشتن رابطه را ندارد، از خط قرمزها عبور کند و به راحتی به همسرش خیانت کند.

2. مشکلات صمیمیت در رابطه

در برخی از روابط صمیمیت و دلبستگی زوجین آنطور که باید و شاید نیست. و به عبارتی نیازهای عاطفی فرد پاسخ داده نمیشود. مثلا اجتناب از صمیمیت، یا ناامنی عاطفی و همچنین اختلالات صمیمیت در رابطه میتواند از جمله عوامل دخیل در خیانت زن به شوهر باشد. اعتماد به نفس ضعیف و ناامنی عاطفی همچنین میتواند دلیل خیانت زن های متاهل باشد تا از این طریق راهی برای اثبات شایستگی خود پیدا کنند. برای اینکه بدانید آیا بخشیدن خیانت کار درستی است؟ کلیک کنید.

3. تروما در دوران کودکی

داشتن سابقه تروما در دوران کودکی (مانند سو استفاده جسمی، جنسی یا عاطفی یا بی توجهی) احتمال خیانت زن به مرد را افزایش میدهد. البته همیشه هم اینطور نیست و این در صورتی است که فرد به درمان این تروما نپرداخته باشد و مشکلات آن حل نشده باشد.

4. قرار گرفتن در معرض خیانت در دوران کودکی

تجربه قبلی با خیانت نیز میتواند خطر خیانت زن به مرد را افزایش دهد. در یک بررسی در سال 2015 مشخص شد فرزندانی که والدینشان به یکدیگر خیانت کرده اند، نسبت به دیگر افراد دو برابر بیشتر احتمال دارد که رابطه خارج از ازدواج داشته باشند.

5. خیانت قبلی

مطالعه ای در سال 2017 برای اولین بار اعتبار این گفته را ارزیابی کرد که فرد خیانتکار تمایل دارد اشتباه خود را تکرار کند. در این مطالعه، کسانی که در گذشته درگیر یک رابطه خارج از ازدواج بودند، سه برابر بیشتر از دیگران تمایل به تکرار این کار داشتند. و این  رفتار را در روابط بعدی خود نیز تکرار میکردند.

6. مسائل روانشناختی

افراد با ویژگی های خودشیفتگی یا اختلالات شخصیتی با احتمال بیشتری خیانت میکنند. با وجود خودشیفتگی در یکی از زوجین، یک رابطه ممکن است توسط خودخواهی و احساس استحقاق پیش رود. مبتلایان به این اختلالات علاوه بر خودمحوری، غالباً فاقد حس همدلی هستند، از این رو تأثیر اعمالشان بر همسرشان را نمیدانند. یا اثرات و عوارض خیانت خود را میدانند اما برایشان اهمیت چندانی ندارد.

علاوه بر این دلایل فردی یکسری نقصها در زندگی مشترک هم میتوانند علت خیانت زنان باشد مثلا:

7. ناراحتی و نارضایتی از رابطه

عدم رضایت از ازدواج از نظر عاطفی یا جنسی امری عادی است. اما نباید این نارضایتی بیش از حد طول بکشد. زیرا عدم رفع نیازهای جنسی و عاطفی اغلب به عنوان دلیل خیانت مردان و زنان مطرح میشود. برای اطلاعات بیشتر مقاله نشانه های خیانت مردان را مطالعه کنید.

8. فرار از زندگی کسالت آور

معمولا مردان و زنانی که به دنبال کشف هیجان عشق تازه هستند، به خیانت فکر میکنند. کم رنگ شدن و به تعبیری سقوط از قله های عشق غالباً به عنوان دلیل خیانت ذکر میشود. این ممکن است به خاطر عدم درک چگونگی بلوغ عشق در ازدواج باشد.

9. اینترنت و فضای مجازی

در حال حاضر داشتن یک رابطه، به ویژه یک رابطه عاطفی، بسیار آسان تر از گذشته است و شبکه های اجتماعی به راحتی این فضا را ایجاد کرده اند. خیانت زن به شوهر در فضای مجازی  یا “خیانت آنلاین” در بسیاری از طلاق ها و جدایی ها نقش داشته است، حتی اگر این رابطه کاملا اینترنتی باشد و دو نفر هرگز رو در روی یکدیگر قرار نگیرند.

10. فرصت و شرایط مساعد خیانت

گاهی اوقات شرایطی ایجاد میشود که فرد به خیانت فکر میکند. مثلا به طور کلی میتوان گفت دوری از خانواده، مسافرت برای کار و… فرصت های بیشتری را برای خیانت زنان شاغل فراهم میکند. این دوری به فرد اجازه میدهد تا خیانتش با احتمال کمتری شناسایی شود. در واقع خیانت زن درمحیط کار به این دلیل رخ میدهد که بعضی زنها احساسات و نیازهای گم شده خود در زندگی مشترک را در محل کارشان پیدا میکنند.

با این حال اگرچه ازدواج از راه دور ایده آل نیست، اما روش هایی وجود دارد که میتوانید در صورت جدا بودن از همسرتان، همچنان رابطه خود را محکم نگه دارید.

مطالب مشابه را ببینید!