مجله تاپ‌ناز‌

کاهش دادن قند خون بالا با این ترفندها در عرض یک شب

کاهش دادن قند خون بالا با این ترفندها در عرض یک شب

قند خون باید بین عدد 70 تا 140 باشد و اگر بیشتر شود شما باید تغذیه خود را تغییر دهید و روش زندگی جدید و حتی روش خواب خد را تغییر دهید.

ترفندهای برای تنظیم قند خون در عرض یک شب

اگر خواب شبانه داشته باشید، سطح قند خون شما هم می تواند تنظیم شود و البته از دیگر بیماری ها هم دور می شوید. دیابت یکی از عوامل خطر است و در این شرایط بدن نمی تواند به صورت موثر انسولین را بری تنظیم قند خون مورد استفاده قرار بدهد.

در تحقیقات معلوم شده است که کم خوابیدن و نداشتن خواب شبانه ممکن است پف زیر چشم را مشاهده کنید که به دلیل مقاومت انسولین است. افرادی که خواب خوب ندارند دچار گرفتی تنفس می شوند، یک اختلال که باعث قطع شدن تنفس می شود که به دیابت نوع 2 مرتبط است.

در یک مطالعه محققان بیمارستان بریقام و زنان در بوستون ماساچوست دریافتند که افرادی که هر شب کمتر از 6 ساعت در شب می خوابند، کمتر از یک ماه 32 درصد کاهش در مقدار انسولین آزاد شده در بدن بعد از خوردن و بالاتر رفتن سطح گلوکوز در مدت زمان طولانی، داشتند.

بدن برای جذب گلوکز اضافی در جریان خون به انسولین نیاز دارد. کاهش پاسخ انسولین به قند یک روز می تواند منجر به دیابتشود. برای حفظ تعادل سطح قند خون، ممکن است پزشک خواب شبانه را تجویز کند البته خوابی همراه با رعایت نکاتی که در این بخش از سلامت تاپ ناز خواهید خواند.

کاهش دادن قند خون بالا با این ترفندها در عرض یک شب

روش تنظیم قند خون در یک شب

توصیه هایی برای داشتن خواب شبانه خوب برای کاهش قند خون

زیاد نخوابید :

خیلی زیاد خوابیدن و دیر وقت خوابیدن در آخر هفته می تواند باعث شود بدن شما ریتم خود را از دست بدهد و می تواند باعث شود که شب خوب نخوابید. اگر ساعت اضافی به برنامه خود اضافه کنید مثلا زودتر بخوابید و در زمان معمول بیدار شوید.

پزشکان نسبت به زود رفتن به رختخواب هشدار می دهند چون ممکن است ریتم شبانه روزی طبیعی را بهم بزند. سعی کنید به برنامه جدید خود وفادار باشید، جوری که ساعت بدن شما بداند چه موقع باید احساس خواب آلودگی در شب داشته باشد.

اختصاص دادن رختخواب تنها برای خوابیدن :

تخت فقط باید برای خوابیدن مورد استفاده قرار بگیرد و شما بتوانید بعد از یک روز طولانی و خسته کننده در آن بخوابید. لپ تاپ، موباید و یا هر وسیله دیگری که باعث استرس می شود را از اتاق خواب خارج کنید. شما باید خوابی بدون استرس داشته باشید.

کاهش دادن قند خون بالا با این ترفندها در عرض یک شب

ترفند خوابیدن برای پایین آوردن قند خون

ناراحتی هایتان را روی کاغذ بنویسید :

اگر در شب خیلی نگرانی و اضطراب دارد، باید نیم ساعت صبر کنید و نگرانی های خود را جایی یادداشت کنید. یک ذهن باز خیلی راحت تر از یک ذهن آشفته و پر از استرس به خواب می رود. سعی کنید آشفتگی های ذهنیی خود را یادداشت کنید.

سپس به رختخواب بروید ” مایکل ، دکترای حقوق ، عضو مرکز خواب و در مدرسه پزشکی در دانشگاه پنسیلوانیا می گوید. افکار خود را یادداشت و برنامه ریزی کنید شب بهتر بخوابید تا روز جدید را بهتر آغاز کنید

 

از رختخواب بیرون بروید تا فعالیت آرامش بخش داشته باشید :

اگر بعد از نیم ساعت نمی توانید بخوابید، از رختخواب بیرون بروید و به اتاق تاریک دیگری بروید و یک فعالیت آرام بخش مانند گوش دادن به موسیقی ملایم و یا کتاب خواندن داشته باشید.

این راه حل سریع چیزی است که برخی متخصصان خواب به عنوان ” محرک های خواب ” می گویند بیدار ماندن در رختخخواب فقط شما را ناراحت می کند، که منجر به افزایش هورمون های استرس، ضربان قلب و اضطراب می شود – دستورالعمل یک شب بی خوابی. با روشن کردن محیط ، فشار خواب را سرکوب کنید تا بتوانید سریع تر بخوابید.

 

چراغ ها را کم نور کنید:

اتاق روش نباعث می شود که شما براحت نخوابید. چراغ های منزل خود را یک ساعت قبل از خوابدن کم نور کنید. اتاق تاریک به مغز می گوید که زمان خواب است. با این حال بهتر است که پنجره های خود را با پرده بپوشانید تا هر گونه نور خارجی، مانند چراغ های خیابان، در تمام طول شب وارد اتاق نشوند و یا سعی کنید چشم بند بزنید.

کاهش دادن قند خون بالا با این ترفندها در عرض یک شب

مطالب مشابه را ببینید!