کم کردن خلافی خودرو ؛ چطور مبلغ خلافی خودرو را کمتر کنیم؟

کم کردن خلافی خودرو

می توانید با مراجعه به سایت پلیس راهور Rahvar120.ir میزان جریمه خود را استعلام کنید و خلافی خودرو را پرداخت کنید. اما آیا می خواهید خلافی خودروی خود را کاهش دهید؟

کم کردن مبلغ جریمه رانندگی | روش کم کردن خلافی خوردو

تیتر20: می توانید با رفتن به سایت پلیس راهور تخلفات رانندگی خود را مشاهده کنید و یا در صورت تمایل این جریمه ها را پرداخت کنید. اما عده ای عقیده دارند که این میزان جریمه حق انها نیست و عادلانه نیست و به هر نحوی به دنبال کاهش بخشی از جریمه رانندگی هستند.

رئیس مرکز جرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی، در مورد رسیدگی به شکایت تخلفات راهنمایی و رانندگی مربوط به خودرو گفت که 2 فرآیند وجود دارد. مورد اول اعتراض به قبض جریمه است که در صورتی که فرد برگ جریمه اعتراض داشته باشد باید به مرکز اجرائیات منطقه و شهرستان خود بروید و موضوع شکایت خود را در آن منطقه مطرح کند که این چنین موارد در همان محل قابل رسیدگی و اصلاح هستند.

اگر فرد نسبت به وضعیت تخلفات و جریمه های اعتراضی داشته باشد، اول باید به دفاتر پلیس +10 بورد و درخواست اعتراض کند. این درخواست از طریق سیستم به مرکز اجزائیات کل کشور ارسال می شود؛ بر اساس قانون ظرف حداکثر 1 روز باید به موضع شکایت رسیدگی شود. البته این رسیدگی می تواند در چند ساعت هم انجام شود و پاسخ داده شود.

شکایات در مورد جرایم رانندگی زیاد هستند مثلا اینکه خیلی از افراد به دلیل مالی توان پرداخت جریمه را نداریند و یا در زمان ثبت جریمه در آن محل حضور نداشته اند و تخلف رانندگی به اشتباه برای آنها ثبت شده است.

البته باید گفت که شهروندان تهرانی برای اعتراض به جرایم بالای یک میلیون تومان، لازم است تا به ادارات راهنمایی و رانندگی مناطق 16، 21، 12، 4، 1، 10، 20 و هم چنین دادسرای راهور واقع در خیابان رودکی مراجعه کنند. در این مراکز کارشناسان پلیس نظرات خود را در اختیار قضات مستقر در مناطق می رسانند و این قضات که تحت نظر دادسرای راهور هستند، نسبت به این اعتراضات اعلام نظر می کنند و در صورت نیاز کسریات خلافی مطابق با مقررات اعمال می شود.

مطالب مشابه را ببینید!