دلیل ترس از طرد شدن از افراد و نتایج منفی آن بر زندگی افراد

بعضی از افراد از طرد شدن بسیا واهمه دارند که همین می تواند نتایج و عواقب بدی به دنبال داشته باشد و بر روی موفقیت های فرد تاثیرگذار باشد.

ترسیدن از طرد شدن و نتایج منفی آن بر کودکان و بزرگسالان

ترس از طرد شدن ترسی قوی است که اثرات گسترده ای بر روی زندگی افراد دارد. اغلب افراد وقتی خود را در موقعیتی تصور می کنند که ممکن است توسط افراد طرد شوند، کمی استرس تجربه می کنند، ولی برای بعضی از این افراد ترس می تواند فلج کننده باشد. در این بخش در مورد ترس از طرد شدن درمان نشده را که به مرور زمان بدتر می شود و بر زندگی فرد تاثیر منفی می گذارد را بررسی می کنیم.

اثرات ترس از طرد شدن:

همه افراد این اثرات را تجربه نمی کنند، ولی ترس از طرد شدن می تواند روی توانایی های فرد بر موفقیت در همه جوانب شخصی و حرفع تاثیر بگذارد اینها را در ادامه این بخش روانشناسی تاپ ناز می خوانیم.

 

ترس از طرد شدن به دلیل مصاحبه های کاری:

هرگز وقتی منتظر بودید تا نوبت مصاحبه شما برسد، احساس داغی و ناراحتی داشته اید؟کف دست عرق کرده، تنفس سخت، افزایش ضربان قلب و مشکل در صحبت کردن ، همگی نشانه های شایع از ترس از طرد شدن هستند. آنها همچنین دلایل احتمالی برای رد کردن فرد مورد نظر از طرف کارفرما هستند. اعتماد به نفس و تسلط در خیلی موقعیت ها حیاتی هستند، و کسانی که از این ترس رنج می برند، معمولا ضعیف و ناایمن ظاهر می شوند.اگر ترس از طرد شدن دارید، احتمالا در مذاکرات کاری نیز مشکل خواهید داشت، و قراردادهای ارزشمند و پر سود را روی میز رها می کنید.

» همچنین بخوانید : از کجا بدانیم مصاحبه شغلی خوبی داشته ایم؟

ترس از طرد شدن

ترس از طرد شدن از اجتماع

ترس از طرد شدن به دلیل معاملات کاری:

در بیشتر موقعیت ها، احتیاج ابراز وجود، با به دست آوردن شغل از بین نمی رود. سرگرم کردن مشتری، مذاکره در مورد معاملات، فروش محصولات و جذب سرمایه گذار همگی اجزای کلیدی در خیلی از مشاغل هستند. حتی کاری ،به سادگی جواب دادن به تلفن می تواند برای کسانی که از ترس طرد شدن رنج می برند، ترسناک می باشد. و برداشتن تلفن برای زنگ زدن به کسی دیگر ممکن است غیر ممکن باشد.

ترس از طرد شدن بخاطر قرار ازدواج:

اولین قرار ملاقات ، برای هر کسی ترسناک است ، ولی افرادی که ترس از طرد شدن دارد ، سریعا کم می آورند. به جای تمرکز بر روی شناخت فرد و تصمیم برای اینکه دوست دارید برای بار دوم قرار بگذارید یا خیر، ممکن است بیشتر وقت خود را صرف این فکر بکنید که آیا او از شما خوشش آمده است. مشکل در صحبت کردن، نگرانی بیش از حد در مورد ظاهرتان، و عدم توانایی خوردن و رفتار عصبی واضح، همگی شایع هستند.

ترس از طرد شدن

ترس از طرد شدن چه دلایلی دارد؟

ترس از طرد شدن در ازدواج:

زندگی متاهلی از مذاکرات و توافقات پایان ناپذیر، تشکیل شده است ؛ مهم نیست که چقدر سازگارید، غیر ممکن است که دو نفر بر سر همه چیز توافق داشته باشند.افرادی که ترس از طرد شدن دارند، در بیان احساساتشان و ماندن سر حرف خودشان مشکل دارند و ممکن است اگر ترس از طرد شدن به ترس از محدود شدن تبدیل شود، حس حسادت یا عدم اطمینان نسبت به همسرتان در شما ایجاد شود این رفتار ناسالم گاهی اوقات با چک کردن تلفن همراه یا رسانه های اجتماعی شریک زندگی، خود را نشان می دهد.

ترس از طرد شدن برای ملاقات افراد جدید:

انسانها موجودات اجتماعی هستند، از ما انتظار می رود تا از نکات پایه ای اجتماعی در اماکن عمومی پیروی کنیم. بیشتر اوقات، صحبت ها در صف فروشگاه یا جشنواره فقط برای مدت کمی دوام دارند. گاهی اوقات، اگرچه صحبت های کوتاه، به دوستی های بلند مدت می انجامد. اگر شما ترس از طرد شدن دارید، احتمالا نمی توانید با یک غریبه یا حتی دوستِ دوستتان صحبت کنید.تمایل به درخودماندگی می تواند شما را از ساختن روابط طولانی مدت بازدارد.

ترس از طرد شدن

ملاقات افراد جدید از علت های ترس از طرد شدن

فشار همسان بودن:

نیاز به تعلق داشتن از شرایط پایه ای بشر است. در دبیرستان ، ما سعی می کنیم. که خود انتخاب کنیم چگونه شوخ، سر دسته تشویق کنندگان، خر خون، بی عرضه، یا فردی راحت یا هر عضوی از هر گروه دیگر باشیم. به عنوان یک فرد بزرگسال، سعی می کنیم با شریک شدن علایقمان، وضعیت رابطه و هر وجه تشابهی ، به خود نظم دهیم در حالی که لباس پوشیدن، صحبت کردن یا رفتار کردن به عنوان عضوی از یک گروه ناسالم نیست، ولی فشار همسان بودن گاهی اوقات بیش از حد است. اگر ترس شما از طرد شدن باعث شود که کار غیر قانونی، غیر اخلاقی یا غیر دلخواهتان را انجام دهید ، پس فشار همسان بودن می تواند مشکلی در زندگی شما باشد.

نتایج ، عوارض یا بهتر بگوییم رفتارهای شایع در افرادی با ترس از طرد شدن:

ترس از طرد شدن به دلیل ریا کاری:

خیلی از افرادی که مشکل ترس از طرد شدن دارند، روش زندگی کاملا نظارتی و از قبل نوشته شده دارند ترس از اینکه اگر خود واقعیتان را به جهانیان نشان دهید ، طرد می شوید، باعث می شود که پشت یک نقاب زندگی کنید. این می تواند موجب شود شما در نظر دیگران ریاکار و غیر واقعی به نظر برسید و باعث شود که چالش های زندگی را با بی اشتیاقی کامل قبول کنید.

ترس از طرد شدن

نتایج ترس از طرد شدن

ترس از طرد شدن بخاطر راضی کردن دیگران:

اگرچه طبیعی است که بخواهیم از کسانی که دوست داریم مراقبت کنیم، افرادی که ترس از طرد شدن دارند، معمولا خیلی زیاده روی می کنند. ممکن است که گفتن “نه ” برای شما غیر ممکن باشد، حتی وقتی که بله گفتن سختی و ناراحتی های زیادی را در زندگی شما ایجاد می کند. ممکن است کارهای زیادی را بپذیرید و ریسک آسیب پذیری خود را بالا ببرید. در بدترین حالت ممکن، راضی کردن دیگران باعث ظاهر شدن رفتارهای بد آنها می شود.به دلیل اینکه نگران طرد شدن هستید، ممکن است عذر و بهانه بیاورید و حتی افرادی را که می دانید رفتار اشتباهی دارند ، کمک کنید.

مصمم نبودن از ویژگی های افراد با ترش از طرد شدن:

افراد با ترس از طرد شدن معمولا از مسیر خود خارج می شوند تا از درگیری اجتناب کنند ؛ ممکن است از خواستن چیزی که می خواهید یا حرف زدن برای احتیاجاتتان ، سرپیچی کنید. احتمالا سعی می کنید نیازهای خود را سرکوب کنید یا نشان دهید که اهمیتی ندارند.

ترس از طرد شدن

افرادی که ترس از طرد شدن دارند

پرخاشگری گذرا:

ناراحتی از نمایش دادن خود واقعیشان و عدم توانایی سرکش گذاشتن بر روی نیازهایشان باعث می شود که خیلی از افرادی که ترس از طرد شدن دارند به طور گذرا پرخاشگری کنند. ممکن است تعلل کنید ، قول هایتان را فراموش کنید ، شکایت کنید یا بر روی پروژه هایی که قبول کرده اید درست کار نکنید.

علاوه بر آن، ترس از طرد شدن ما را از دنبال کردن آرزوهایمان باز می دارد. قرار دادن خودمان در آن موقعیت برای همه وحشت آور است ، ولی اگر شما ترس از طرد شدن دارید، ممکن است حس کنید که فلج شده اید. چسبیدن به شرایط موجود به شما حس امنیت می دهد ، حتی اگر از موقعیت کنونی خوشحال نباشید.

چه بخواهید دور جهان را بگردید، یک رمان عالی بنویسید، یا بخواهید با دختری که نزدیک شما نشسته است، قرار ملاقات بگذارید ، ترس از طرد شدن ، شما را از توانایی های کامل خود باز می دارد.

واکنش دیگران به افرادی که ترس از طرد شدن دارند:

ترس از طرد شدن ما را به سمت رفتاری سوق می دهد که ناایمن، بیهوده و از پا در آمده ظاهر شویم. ممکن است عرق کنید، بلرزید، بی قرار باشید، از تماس چشمی اجتناب کنید و یا حتی توانایی برقراری ارتباط موثر را از دست بدهید در حالی که افراد به این رفتارها به روش های مختلف واکنش نشان می دهند، این ها برخی از واکنش هایی هستند که ممکن است با آنها مواجه شوید.

ترس از طرد شدن

واکنش افراد به آنهایی که ترس از طرد شدن دارند

رد شدن:

به طرز عجیبی، ترس از طرد شدن، غالبا تبدیل به پیش گویی کام بخشانه می شود. در روانشناسی معروف است که اعتماد به نفس ، جذابیت را افزایش می دهد به عنوان یک قانون کلی، کمبود اعتماد به نفس که به ترس از طرد شدن چسبیده است، بیشتر باعث طرد شدن می شود.

سواستفاده از افرادی که ترس از طرد شدن دارند:

برخی افراد عدم امنیت دیگران را طعمه قرار میدهند. افرادی که ترس از طرد شدن دارند بیشتر در خطر سواستفاده دیگران قرار دارند. سواستفاده گران حرفه ای بیشتر با ظاهری موجه، خوش برخورد و مایل به کمک خود را نشان می دهند ، آنها می دانند چه دکمه ای را فشار دهند تا دیگران را وادار کنند به آنها اعتماد کنند. آنها همچنین می دانند چگونه فردی با ترس از طرد شدن را در موقعیتی قرار دهند که فکر کنند فرد سواستفاده گر ممکن است هر لحظه آنها را رها کند. معمولا همیشه ، فرد سواستفاده گر بعد از اینکه چیزی را که می خواهد به دست می آورد، او را ترک می کند.

 

از افرادی که ترس از طرد شدن دارند، سواستفاده می شود

درماندگی:

اغلب افراد در جهان آبرومند، صادق و رک و راست هستند ؛ به جای سواستفاده کردن از افرادی با ترس از طرد شدن، سعی می کنند به آنها کمک کنند. به دنبال نشانه ای بگردید که دوستان و خانواده شما سعی دارند شما را تشویق کنند تا مصمم باشید، از شما می خواهند که با آنها راحت تر باشید، یا حس واقعی خود را نشان دهید. اگرچه بیشتر اوقات افرادی که ترس از طرد شدن دارند این کارها را به عنوان نشانه ای برای طرد شدن در آینده ، در نظر می گیرند. این رفتار باعث می شود دوستان و خانواده خیلی احتیاط کنند و بترسند که شرایط را بدتر کنند. بعد از مدتی ممکن است درمانده و عصبانی شوند و حتی در مورد رفتار شما با شما رو در رو شوند و از شما فاصله بگیرند.

مطالب مشابه را ببینید!