با برگ ریحان حشرات را دور کنید و از نیش حشرات در امان باشید

با برگ ریحان حشرات را دور کنید و از نیش حشرات در امان باشید

ترکیبات شیمیایی در برگ ریحان می تواند خارش ناشی از نیش حشرات را کمتر کند و جای نیش حشرات را درمان کند.

درمان جای گزیدگی حشرات با برگ ریحان

وقتی حشره ای فرد را نیش می زند، ممکن است بعد از زمانی کوتاه فرد دچار خارش مکرر شود و تا جایی پوست را بخاراند که پوستش زخم شود. معمولا در فصل تابستان با گرم شدن هوا، مزاحمت های پشه ها برای انسان ها بیشتر می شود، بنابراین باید به دنبال راه هایی برای مقابله با گزش نیش حشرات و درمان های خانگی ناشی از خارش آن باشیم.یک محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت:برگ ریحان درمان کننده بی نظیر برای گزیدگی ناشی از نیش حشرات است.

واکنش های موضعی پس از نیش حشرات معمولا به مداخله حرفه ای نیاز ندارند، اما اگر این واکنش ها با درد تا تورم شدیدی همراه باشند که فعالیت های عادی بدن را مختل کنند یا مانع از خواب عادی شوند، حتما باید به پزشک مراجعه شود.

با برگ ریحان حشرات را دور کنید و از نیش حشرات در امان باشید

همچنین بخوانید : تربیت بچه 1 ساله با نیش مار!! +عکس

درمان نیش حشرات با برگ ریحان

وی با اشاره به اینکه افراد در سفرهای تابستانی مراقب گزش حشرات باشند، افزود:برگ ریحان درمان کننده بی نظیر برای ناراحتی های حاصل از نیش حشرات است و کافی است که محل گزش حشرات را با برگ ریحان ماساژ داد تا خارش و درد برطرف شود.

افرا تصریح کرد:استفاده از روغن زیتون، کمپرس سرد، مصرف سیاهدانه و مخلوط عسل وجوش شیرین نیز موجب کاهش درد محل گزیدگی می شود.
این محقق طب اسلامی کهیر در قسمت های مختلف بدن، تورم در صورت، تنگی نفس یا خس خس سینه، اختلال در بلعیدن و سرگیجه خفیف را از علایم حاد گزیدگی حشرات دانست و گفت:خارش نیز از علائم شایع بر اثر گزیدگی حشرات است.

وی خاطرنشان کرد:آنتی هیستامین ها و بی حس کننده های موضعی، گزینه های مناسبی برای تسکین فوری و موقتی خارش هستند، اما کرم هیدروکورتیزون دارای اثرات پایدارتری است.

دفع نیش حشرات با برگ ریحان

منبع : ایسنا
مطالب مشابه را ببینید!