فیلمبرداری فیلم رضا عطاران متوقف شد

رضا عطاران

به گزارش شبکه ایران فیلمبرداری تازه ترین فیلم سینمایی رضا عطاران با عنوان «آینه شمعدون» تعطیل شد. در این فیلم عطاران در نقش یک کارگر سابق سیرک ایفای نقش می کرد که در بخشی از فیلم مجبور می شود الاغ خود را عقیم کند. گویا همین مفهوم موجود در فیلمنامه سبب ساز آن شده است که اداره نظارت و ارزشیابی ارشاد جلوی ادامه فیلمبرداری اثر را بگیرد.

لغو فیلمبرداری «آینه شمعدون» در شرایطی رخ می دهد که حدودا ۲۵ درصد فیلمبرداری انجام شده بود و البته تهیه کننده کار محمد کمالی پور به تازگی ادعا کرده بود فیلمنامه کار را با تعدیل جلوی دوربین برده است. با این حال انتشار خبر خط داستانی فیلم از سوی شبکه ایران سبب ساز آن شد که اداره نظارت ارشاد بار دیگر به بررسی فیلمنامه کار پرداخته و دیروز حکم به تعطیلی موقت پروژه دهد.

 

بهرام بهرامیان کارگردان «آینه شمعدون» درباره لغو فیلمبرداری این پروژه به شبکه ایران می گوید:«وا.. هیچ چیز نمی توانم بگویم. هیچ سوالی از من نپرسید چون درباره این فیلم نمی توانم صحبت کنم.»

 

وقتی به بهرامیان می گوییم اگر کارگردان اثر نتواند درباره لغو فیلمبرداری صحبت کند پس چه کسی قادر است در این باره سخن گوید وی اظهار می دارد:«می توانید از عوامل فنی کار و آنهایی که صلاحیت بیشتری(!!!) برای اظهارنظر دارند سوال کنید. کارگردان هزار تا محدودیت دارد و به همین دلیل نمی تواند صحبت کند.»

 

بهرامیان درباره این پرسش که این تعطیلی به دلیل سوژه فیلم بوده یا چیز دیگر هم می گوید:«هیچی نمی گویم.»

مطالب مشابه را ببینید!