مجله تاپ‌ناز‌

عصب کشی دندان؛ روش دقیق انجام عصب کشی دندان توسط پزشک

عصب کشی دندان یک درمان برای حفظ دندان و یا ترمیم دندان های آسیب دیده است و مراحل مختلفی دارد که شما در این نوشتار به شما می گوییم عصب کشی دندان چگونه انجام می شود.

اطلاعات کامل در مورد عصب کشی دندان و هر انچه که باید بدانید

عصب کشی دندان چیست؟ عصب کشی یک درمان برای تعمیر و یا حظف دندان آلوده از آسیب های شدید می باشد. در این روش قسمت های اسیب دیده دندان را حذف می کنند و سپس دندان را تمیز و ضد عفونی می کنند و در آخر هم دندان را پر می کنند و ماده را به آن می چسبانند. ترک خوردن، حفره عمیق، درمان های تکراری بر روی دندان و یا آسیب و رخم می توانند باعث ایجاد اسیب شوند و به همین دلیل عصب کشی انجام می شود.

عصب کشی دندان

کارهایی که دندانپزشک هنگام عصب کشی انحام می دهد

اگر دندان شما دچار مشکل شده است باید به پزشک مراجعه کنید زیرا شاید دندن شما نیاز به عصب کشی داشته باشد. برا تشخیص آن چند مرجله وجود دارد که پزشک متوجه می شود.
اشعه ایکس :
در مرحله اول برای پیدا کردن محل دقیق و وسعیت پوسیدگی نیاز به اشعه ایکس است و با این روش می توان فهمید که دندان شما نیاز به عصب کشی دارد یا نه.
عصب کشی دندان

تمام مراحل عصب کشی دندان

بیهوشی :
بیهوشی موضعی برای دندان های آسیب دیده است. برخلاف تصور عموم مردم عصب کشی بیشتر از پر کردن دندان درد ندارد.
پالپکتومی :
سوراخی در دندان درست می کنند و پالپ برداشته می شود.
عصب کشی دندان

تمیز کردن پالپ دندان و عصب کشی

پر کردن:
ریشه هایی که به دلیل پوسیدی باز شده اند (برای خلاص شدن از پالپ) را با مواد گوتاپرکا پر می کنند و بر خلاف چیزی که شنیده اید عضب کشی درد زیادی ندارد و در عوض هدف از این روش صرفه جویی در یک دندان است که خیلی آلوده شاه است. موسسه ملی بهداشت می گوید دندانپزشک ها باکتری ها و بافت مرده را از داخل دندان حذف می کنند. تکنیک ها و روش های مدرن به درمان راحت کمک می کنند و نیاز به مراجعه را به دندانپزشک کمتر می کند.
عصب کشی دندان

روش پر کردن دندان

زمانی که دندان نیاز به عصب کشی دارد

زمانی که یک عفونت در دندان وجود داشته باشد نیاز به پر کردن می شود. پالپ درون دندان می تواند به باکتری آلوده شود و دلیل آسیب شدید و با وجود یک حفره بدون درمان بماند. حفره های دندان می توانند بسیار عفونت کنند که باید سریع حذف شوند.
 اگر دندان پزشک شما درمان را پیشنهاد دهد, در اینجا یک راهنمایی گام به گام وجود دارد که باید در طول و بعد از درمان از آنها استفاده کنید.
عصب کشی دندان

درمان ریشه دندان و عصب کشی دندان

چطور عصب کشی دندان انجام می شود

عصب کشی دندان 4 مرحله دارد، درمان آن معمولا بیشتر از 2 جلسه ویزیت طول می کشد. دندانپزشک با استفاده از یک سوزن، ماده بیهوشی را برای بی حس کردن دندان تزریق می کند. زمانی که سوزن وارد دندان آسیب دیده می شود احساس نیشگون می کنید، بعد از اینکه دندان بی حس شد، اندودنتیست ممکن است یک سد ایجاد کند.
عصب کشی دندان

عصب کشی دندان در چند مرحله انجام می شود

دندان را به وسیله یک ورقه کوچک پلاستیکی جدا می کند تا هنگام درمان، تمیز و خشک باقی بماندو دندانپزشک بعد از استفاده کردن از ابزر بسیار کوچک مانند: یک مته کوچک برای دسترسی به داخل دندان با ایجاد یک سوراخ در قسمت بالای دندان استفاده می کند. برای جلوگیری از آسیب دندانپزشک از فایل های کوچک استفاده می کند و در داخل دندان قرار میدهد. از این فایل ها برای شکل دادن به محفظه درون دندان و ریشه هم استفاده میک نند، محفظه را با اب می شویند تا پالپ باقی مانده خارج شود.

عصب کشی دندان

داندانپزشک شاید یک محلول انتی باکتری برای از بین بردن میکروب های باقی مانده درون محفظه ددان و کاهش خطر عفونت استفاده کند.وقتی که محفظه خوب خشک و تمیز شد، درون آن اندودونتیست پر می شود که اغلب از مواد لاستیک مانند مانند گوتاپرکا می باشد.

دندانپزشک شما دهانتان را باز میکند برای پرکردن موقت دندانتان، درحالی که شمابرای پرکردن تاج دائمی صبرکرده اید. بعدازچند هفته،دندانپزشک شما درمان رابا قرار دادن یک تاج دائمی و یا نمونه مشابه دربالای دندان تمام میکند. به وضع دندان طبیعی شما بستگی دارد ،دندانپزشک ممکن است برای ایجاد تاج و ترمیم پایدار تر نیاز به قرار دادن یک پشتیبان کوچک برای محافظت از ریشه داشته باشد.

بعد از عصب کشی و پر کردن دندان

عصب کشی دندان

مراقبت های پس از انجام عصب کشی دندان

بعد از عصب کشی کردن دندان ها باید به خوبی از دندان و لثه نگهداری کنید. ممکن است نیاز داشته باشید به دندانپزشک مراجعه کنید تا دندان را مجددا با اشعه ایکس بررسی کند.مطمئن شوید که نشانه های عفونت از بین رفته است. هر دو سال باید دندان های شما توسط دندانپزشک چک شود.
در منزل به طور مرتب و روزانه از دندان ها مراقبت کنید. روزی دو بار در روز با خمیر دندان مسواک بزنید تا میکروب های بد از بین بروند.

مطالب مشابه را ببینید!