مجله تاپ‌ناز‌

رابطه جنسی مقعدی و تمام نکات و دانستنی ها در مورد این نوع رابطه

رابطه جنسی مقعدی

نکاتی در مورد رابطه جنسی مقعدی یا رابطه از پشت

برای داشتن رابطه جنسی مقعدی باید نکات زیر را رعایت کنید

رابطه جنسی مقعدی از نظر شرعی و در صورت رضایت زن مکروه است و در صورت عدم رضایت زن حرام و از نظر شرعی این رابطه هرگز نباید انجام گیرد. در واقع رابطه جنسی مقعدی سالم نمی‌تواند به اندازه رابطه جنسی از طریق واژن ایمن باشد. به همین دلیل با چند پزشک در این باره صحبت شده تا دست کم با انجام این کار سلامت‌تان به خطر نیفتد.

√ اگر مقعد تمیز نیست این کار را نکنید

درست است، قبل از رابطه جنسی مقعدی باید مطمئن شوید که روده‌های شما خالی است بعد دوش بگیرید و با صابون ضد باکتری منطقه را به خوبی تمیز کنید. از آنجا که چربی کمتری در این ناحیه وجود دارد و سوراخ مقعد حالت الاستیکی کمتری پیدا می‌کند بهتر است کمی این ناحیه را خیس کنید و به این ترتیب از عفونت جلوگیری میشود.

 

رابطه جنسی مقعدی را تنها به دلیل خواست همسرتان انجام ندهید

این واضح است که مانند تمام اعمال جنسی نباید هیچ فشاری در انجام رابطه جنسی به طرفین وارد شود چون این کار میتواند سلامت روان زوجین را تحت تاثیر قرار دهد.

 

رابطه جنسی مقعدی خشک ناراحتy کننده است

رابطه جنسی مقعدی خشک ناراحت کننده است و میتواند ایجاد درد و ناراحتی کند. بهتر است از یک سیلیکونی که برپایه آب است، استفاده کنید تا لذت بیشتری ایجاد کند.

 

در رابطه جنسی واژنی و مقعدی از یک کاندوم استفاده نشود

اگر می‌خواهید هم رابطه جنسی واژنی و هم مقعدی داشته باشید نباید از یک کاندوم استفاده کنید. در صورتی که بخواهید رابطه جنسی مقعدی را تبدیل به رابطه جنسی واژنی کنید باید حتما کاندوم را عوض کنید. زنان در صورتی که باکتری‌های این ناحیه داخل واژن شوید زود دچار عفونت می‌شوند.

 

اگر قصد رابطه جنسی مقعدی دارید این نکات را بخوانید

هنگام رابطه جنسی مقعدی حتما از کاندوم استفاده کنید

 

در رابطه جنسی مقعدی فکر نکنید چون باردار نمی‌شوید نباید کاندوم داشته باشید

چربیهایی که روی پوست ناحیه مقعد وجود دارد میتواند باعث انتقال هر نوع بیماری مقاربتی جنسی که همسرتان به آن مبتلاست، میشود زیرا دسترسی مستقیم به جریان خون دارد. حتی اگر هیچ نوع بیماری مقاربتی وجود نداشته باشد باید از کاندوم استفاده کنید.

 

در رابطه جنسی مقعدی از داروهای شل کننده عضلات استفاده نکنید

برخی افراد از داروهایی مانند نیترات آمیل استفاده میکنند تا ارتباط جنسی مقعدی راحتتر و ساده تری داشته باشند. در حالی که هیچ مدرک پزشکی در حمایت از این داروها در جهت کمک به رابطه جنسی مقعدی به دست نیامده است. علاوه بر این داروی شل کننده عضلات بسیاری قوی بوده و عوارض جانبی جدی مانند فشار خون بالا ایجاد میکند.

 

اگر از کاندوم استفاده نمیکنید یادتان باشد بین واژن و مقعد را بشویید

اگر همسرتان از کاندوم برای برقراری ارتباط جنسی استفاده نمیکند از آنجا که واژن مستعد ابتلا به عفونت است بهتر است حتما این ناحیه را بعد از نزدیکی بشویید.

 

فکر نکنید مقعد تب خال نمیگیرید

خیلی ساده است اما درست است که تب خال به همان اندازه که در رابطه جنسی واژینال قابل سرایت است در رابطه جنسی مقعدی نیز میتواند باعث ابتلا شود.

 

از لیدوکائین یا کرم بی حس کننده در رابطه جنسی مقعدی استفاده نکنید

به منظور کاهش درد در طول رابطه جنسی مقعدی به هیچ عنوان از بی حس کننده استفاده نکنید. هنگامی که پوست مقعد بی حس باشد ممکن است آسیب قابل توجهی در اثر فعالیت شدید به مقعد وارد شود.

 

اگر هموروئید دارید رابطه جنسی مقعدی نداشته باشید

اگر مبتلا به هموروئید هستید باید بدانید که رابطه جنسی مقعدی آن را بدتر میکند و باعث خونریزی میشود.

 

مخاطرات احتمالی رابطه جنسی از پشت

رابطه جنسی از راه مقعد می تواند انجام دهندگان این رابطه را در معرض دو خطر اصلی قرار دهد که شامل :

عفونت هایی به دلیل تعداد بیشتر ارگانیسم های عفونی که در جاهایی ئیگر بدن یافت نمی شود و آسیب فیزیکی به مقعد و راست روده.دخول محافظت نشده آلت تناسلی به مقعد بیشتر در معرض خطر انتقالبیماری‌های مقاربتی است؛ چرا که بافت ماهیچه مقعد ظریف است و به راحتی دچار پارگی می‌شود که می‌تواند برای شرایط را برای ورود عوامل بیماری‌زا آماده نماید.تمرکز فراوان گلبول‌های سفید خون اطراف مقعد، همراه با خطر پارگی و عملکرد روده بزرگ در جذب مایع، باعث احتمال بیشتر بیماری‌های مقاربتی در رابطه جنسی مقعدی است.گرچه استفاده از کاندوم باعث کاهش خطر انتقال بیماری‌های مقاربتی است، با این حال کاندوم ممکن است در طول رابطه جنسی مقعدی پاره شود. در رابطه جنسی مقعدی نسبت به دیگر اعمال جنسی، به دلیل اصطکاک ناشی از تنگی عضلات مقعد، پارگی کاندوم بیشتر رخ می‌دهد.

رابطه جنسی مقعد محافظت نشده با یک شریک دارای ایدز به احتمال زیاد منجر به انتقال ایدز است. عفونت‌های دیگری که می‌توانند با رابطه جنسی مقعدی محافظت نشده منتقل شوند، عبارتند از: ویروس پاپیلوم انسانی (که می‌تواند خطر ابتلا به سرطان مقعد را افزایش دهد)؛ حصبه؛آمیبیاز؛ کلامیدیا؛انگل کریپتوسپاریدیوز، عفونت‌های اشریشیا کلی؛ ژیاردیاز؛ سوزاک،[هپاتیت آ، هپاتیت ب، هپاتیت سی، تبخال تومور بدخیم کاپوزی (HHV-8)؛ لنفوگرانولوما ونروم (ورم غده‌های لنفاوی)؛ مایکوپلاسما هومینیس؛ مایکو پلاسما ژنیتالیوم؛ شپش ناحیه تناسلی؛عفونت توسط باکتری سالمونلا؛ شیگلا؛ سیفلیس؛[سل؛ اوره آپلاسما.

در صورت رعایت نکردن روش‌های درست، سکس مقعدی می‌تواند یکی از راه‌های شیوع بیماری‌های جنسی مانند ایدز باشد. چرا که در این روش سکس، احتمال خراش و در نتیجه انتقال خون میان دو فرد بالا می‌باشد. ضمناً در مورد زیاده روی در این روش ممکن است به عضلات بندآر (اسفنکتر) صدمه وارد شود که در سنین کهولت باعث عدم کنترل مدفوع خواهد شد.[۱۵] به صورت خلاصه امکان بروز موارد زیر وجود دارد:

  1. احتمال بروز خونریزی‌های کم یا زیاد در کانال مقعد و افزایش احتمال بیماری‌های عفونی
  2. بروز مشکلات در گیرنده‌های احساسی موجود در کانال مقعد
  3. در صورت عدم دقت زوجین در نحوه آمیزش، امکان شکستن آلت تناسلی مرد یا پارگی در مقعد زن وجود دارد.

 

برای انجام رابطه جنسی مقعدی چه باید کرد؟

برای انجام ررابطه جنسی مقعدی باید خیلی آرام شروع کنید زیرا وارد کردن سریع آلت ممکن است باعث درد زیاد برای شریک جنسی شما شود. در هنگام نزدیکی جنسی رابطه جنسی مقعدی ممکن است خیلی دردناک شود و شریک شما به جای لذت زیاد، درد را تجربه کند.

اگر می خواهید که رابطه جنسی لذت بخش را بدون درد و ناراحتی تجربه کنید در این مطلب با ما همراه باشد. تحریک ناحیه بدن خیلی لذت بخش است. باید توجه داشته باشید که رکتوم یا خود مقعد بسیار حساس است و باید با احتیاط به آن نزدیک شوید.

ساده ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که هنگام انجام رابطه جنسی دهانی (ساک زدن) بوسله انگشت (باید ناخن کوناه باشد) ناحیه مقعد را نوازش کنید. به واکنش او باید دقت کنید که اگر این کار باعث ناراحتی او شد این کار را نکنید ولی اگر مشکلی نداشت انگشت را عمیق تر فرو کنید تا جا باز کند.

قبل از اینکه شروع کنید باید مطمئن شوید که انگشت شما خوب لیز شده استو شما می توانید از مواد لیز کننده مخصوص استفاده کنید ولی ساده ترین و در دسترس ترین ماده برای این منظور، بزاق دهان شما است. کم کم و به آهستگی انگشت خود را داخل فرو کنید. برای حفظ راحتی باید مراقب باشید که هیچ فشار زیادی وارد نکنید.

هنگامی که انگشت شما وارد مقعد شد آنگاه خیلی آرام دیواره را ماساژ دهید تا به آرامی ماهیچه های این ناحیه شل شود و مقعد آماده ورود آلت شما شود. وقتی که حس کردید مقعد خوب شل شده است و هر دوی شما آمادگی لازم را دارید آنگاه مقدار زیادی از ماده لیز کننده را بر روی آلت خود بمالید و آن را خیلی آهسته وارد مقعد کنید. برای حفظ سلامتی خود بهتر است از کاندوم استفاده کنید. در ابتدا که می خواهید آلت خودرا وارد مقعد کنید ممکن است انجام این کار خیلی سخت باشد و فقط قسمتی از آلت وارد مقعد شود.

به آرامی بدن شریک جنسی شما شل می شود، ورود الت راحت تر می شود و می توانید مقدار بیشتری از آلت خود را وارد کنید. هرگز برای ورود الت خود فشار ندهید زیرا خطر پارگی و آسیب به مقعد وجود دارد.

بهتر است در ابتدا احیه سر آلت خود را وارد کنید و با حرکات آهسته و ریتمیک آنرا داخل و خارج کنید. وقتی بدن او شل شد می توانید همان حرکات منظم را انجام دهید و بیشتر آلت را در مقعد فرو کنید. تا وقتی که شریک جنسی دچار درد نشده می توانید عمیق تر فرو کنید.

با توجه به دردی که ممکن است به شریک جنسی وارد شود بهتر است در این هنگام او را ببوسید و نوارش کنید و کلمات عاشقانه بگویید زیرا باعث کاهش درد او می شوید و او از این رابطه لذت خواهد برد. هرگز در پایان رابطه، آلت جنسی خود را به صورت ناگهانی از مقعد خارج نکنید زیرا باعث درد شدید می شود.

در آخر هم لازم است که بگوییم باید موارد بهداشتی را رعایت کنید. مقعد به صورت طبیعی محل زندگی عوامل بیماری زاد است که تماس با آنها سلات را به خطر می اندازد. به منظور حفظ سلامت و جلوگیری از ایدر بهتر است از کاندوم استفاده کنید.

رابطه جنسی مقعدی | رابطه جنسی از پشت و رعایت بهداشت

همچنین : مضرات پزشکی رابطه جنسی از مقعد

مطالب مشابه را ببینید!