مجله تاپ‌ناز‌

شوهرم هیچ حسی به من ندارد و حتی رابطه جنسی هم نداریم! چه کنم؟

شوهرم هیچ حسی به من ندارد و حتی رابطه جنسی هم نداریم! چه کنم؟

دلیل بی حس شدن شوهرم و نداشتن رابطه جنسی با من

شما به عنوان یک زن، نیاز به رابطه عاطفی دارد و این به شما اجازه می دهد که پیوند عمیقی با شوهر خود داشته باشید و خواهان رابطه جنسی با او باشید و عشق را در وجود خود رشد دهید.

اگر زمانی برسد که دیگر هیچ گونه حسی به همسر خود نداشته باشید، می تواند به ضرر سلامت روحی و سلامت زندگی مشترک شما باشد. وضعیتی که در آن هیچ پیوند عاطفی با شوهرتان احساس نکنید، می تواند باعث شود که شاد نباشید و از زندگی خود ناراضی باشید.

اگر عادت به ارتباط عاطفی سالم و محکمی با همسر خود داشته باشید، به بی حسی و کمبود شور و هیجان عاطفی رسیدن می تواند درد و اندوه زیادی برای شما ایجاد کند. شاید شوهر شما وقتی بسیار به شما توجه داشه است و شما هم عادت داشتید ساعت ها با همسر خود صمیمانه و مهربانانه گفتگو نمایید. ولی الان ساعت ها طول می کشد تا پاسخ پیام شما را بدهد یا گفتگوهای تان بیشتر از 3 یا 4 جمله نمی شود. این کمبودها و تغییرات به زندگی زناشویی شما لطمه وارد می کند.

این ضعف ارتباط هر چه بیشتر طول بکشد، بیشتر حس می کند که با هم اتافی تن در حال زندگی هستید، نه با همسر خود. در نتیجه صمیمت و اطمینان و شادی و احساس امنیتی که قبلا در کنار همسر خود داشتید دیگر رنگ خواهد باخت.

 

نشانه های شکاف عاطفی و دور شدن از عشق

 

. دیگر از همسرتان نظر و کمک نمی‌خواهید

دیگر به سراغ همسر خود نمی روسد تا نظر او را در مورد مسئله ای بدانید. زیرا حس می کنید او دیگر به شما اهمیتی نمی دهد و شما هم احترامی برای نظر و عقاید او قائل نیستید، یا آنقدر با او حس صمیمت نمی کنید که مشکل خود را با او در میان بگذارید. ضعف حمایت عاطفی از جانب همسر می تواند دلیل دوری کردن شما و بی میل شدن نسبت به عقاید او باشد.

 

. مکالمه‌ای با هم ندارید

دیگر مایل نیستید در مورد روزی که پشت سر گذاشته اید با همسر خود حرف بزنید. وقتی هیچ ارتباط عاطفی بین شما وجود نداشته باشد، چیزی که شما با همسرتان ارزش با هم گفتگو کردن را داشته باشد هم نخواهید یافت.

 

. رابطه جنسی ندارید

پرچم قرمزی که ثابت می‌کند دیگر پیوند عاطفی میان‌تان وجود ندارد، حذف روابط جنسی با همسرتان است. شاید هم اجتناب از رابطه‌ جنسی، برای شما ابزاریست برای تنبه همسرتان!

 

. مدام نقد و سرزنش می‌کنید

شما آزرده و دلخورید و به دنبال راههایی می‌گردید که همسرتان را برنجانید. کافیست فنجان قهوه‌اش را نشسته داخل سینک رها کند، بهانه‌ای است برای شما تا او را تنبل و بی‌فکر خطاب کنید و موضوعات دیگر را نیز وسط بکشید. شاید کوچک‌ترین اشتباهات او باعث شوند خطابه‌های سرزنش آمیز به راه بیندازید.

 

پیامدهای فقدان پیوند عاطفی

نبودن صمیمیت و ارتباط عاطفی میان شما و کسی که قرار است تا آخر عمرتان با او زندگی کنید، یک مشکل ساده نیست. اگر تلاش‌تان را برای تقویت ارتباط‌تان کرده باشید اما همسرتان هیچ همکاری با شما نکرده باشد، مطمئنا ناامید و فرسوده خواهید شد، پس باید منتظر پیامدهای جدی آن باشید.

بخوانید : 3 راز زنانه برای جذب مرد دلخواه

. تنهایی و افسردگی

شما و همسرتان هنگام ازدواج سوگند یاد کردید که همیشه با هم باشید اما احساس می‌کنید تمام روزها و شبهای‌تان در تنهایی سپری می‌شود. تنهایی، مایوس کننده است.

 

. تردید نسبت به خود

چیزی ناتوان کننده‌تر از تردید نسبت به خود وجود ندارد. وقتی نتوانید ارتباط عاطفی خوبی با همسرتان برقرار کنید، شروع می‌کنید به شک کردن به خودتان. آیا همسر خوبی نبوده‌اید؟ آیا شوهر شما آنقدر دوست‌تان ندارد که ارتباط عاطفی قوی با شما برقرار کند؟ ممکن است با زن دیگری وارد رابطه‌ی عاطفی شده باشد که شما را طرد می‌کند؟ این سوالها می‌توانند منجر به حسادت، پارانویا و ضعف اعتماد بنفس شوند.

 

. فاصله‌ای که روز به روز بیشتر می‌شود

هر چه بیشتر تلاش کنید همسرتان را وادار به ارتباط عاطفی کنید و جوابی نگیرید، فاصله‌ی میان‌تان بیشتر و بیشتر خواهد شد. تلاش‌ کردن‌ها و نتیجه نگرفتن‌ها روی هم انباشته شده و شکاف میان‌تان را عمیق‌تر می‌کند.

 

. خیانت

اثری که بی‌توجهی و بی‌مهری مرد روی زن می‌گذارد، درست مانند اثری است که نادیده گرفتن نیازهای جنسی مرد از جانب زن روی او می‌گذارد. احساس می‌کنید شوهر شما دیگر اهمیتی به نیازهای‌تان نمی‌دهد. تنهایی و نادیده گرفته شدن، تبدیل به خشم و نفرت نسبت به همسر شده و زمینه را برای خیانت فراهم می‌کند.

بیشتر : مردانی که به همسرانشان خیانت می کنند چه ویژگیهایی دارند؟

چه باید بکنید

هر چه بیشتر اجازه بدهید مشکل‌تان مزمن و ماندگار شود، بیشتر آزرده و دلشکسته خواهید شد.

 

. ارتباط برقرار کنید

بگذارید همسرتان بداند چه احساسی دارید. به او بگویید مانند گذشته با او احساس صمیمیت نمی‌کنید. از او بپرسید کاری هست که بتوانید برای تقویت پیوند عاطفی‌تان انجام دهید. این سوالها می‌توانند باب گفتگوها را باز کرده و وادارتان کنند در مورد مسائل‌تان حرف بزنید.

 

. سرزنش نکنید

وقتی پای گفتگو با همسرتان می‌نشینید بحث را به سرزنش و ملامت نکشانید. احساس‌‌تان را گردن همسرتان نیندازید چون باعث می‌شود در لاک دفاعی‌اش فرو برود و نتوانید گفتگوی راحتی داشته باشید. در عوض سعی کنید، خواسته‌های‌تان را مطرح کنید.

بخوانید : این 10 نشانه را دیدید شوهر شما خیانتکار است مواظب باشید!

. اوقات دونفره‌تان را بیشتر کنید

قرارهای دونفره با همسر بسیار مفید است، مخصوصا برای آنهایی که بچه هم دارند. درست که پدر و مادر شده اید و فرزند دارید ولی نباید فراموش کنید که پیش از اینها شما زن و شوهر هستید و باید اوقات دو نفره داشته باشید و به همدیگر بیشتر توجه کنید. برنامه منظمی برای این کار داشته باشید و به این بنامه پایبند باشید. کاری را کنید که هر دوی شما از آن لذت می برید.

 

. تماس جنسی‌تان را بیشتر کنید

وقتی حس می کنید رابطه عاطفی ضعیفی بین شما و همسرتان برقرار است چطور می توانید به رابطه جنسی بیشتری فکر کنید؟ البته کار سختی است ولی تماس های جنسی به نفع هر دوی شما می باشد. آمیزش جنسی که به ارگاسم منتهی خواهد شد، بیشترین میزان اکسی توسین را در خون رها می کند که داروی عشق شما نیز می باشد.

اکسی توسین، تقویت کننده حس عشق و همدلی می باشد. برای آقایان، سکس با همسر، بخش پاداش دهی مغز را تحریک می کند و در تمام بدن باعث ترشح دوپامین می شود. یاداتن باشد که برای احیا کردن رابطه عاطفی در زندگی زناشویی، هر دو طرف باید بتوانند تلاش و تمرین کنند و با وقت گذاشتن و اطمینان متقابل، زمینه را برای بازیابی ارتباط فراهم کنند.

مطالب مشابه را ببینید!