مجله تاپ‌ناز‌

اصلاح صورت با ریش تراش بهتر است یا با تیغ؟

اصلاح صورت با ریش تراش بهتر است یا با تیغ؟

 

چرا می گویند از تیغ برای اصلاح صورت استفاده نکنیم بهتر است؟ چرا بعضی ها تاکید دارند که استفاده از اشین ریش تراش بهتر است؟ بهترین و اصولی ترین روش اصلاح صورت آقایان کدام است؟

روش اصلاح با مرطوب کنند ها، محصولات مراقبت از پوست بعد از اصلاح به شما کمک می کنند که به بهترین روش موهای صورت را اصلاح کنید و از ایجاد معایب و آسیب رساندن به پوست جلوگیری کنید.

اصلاح کردن صورت و سپس شستشوی صورت با محصولات مرطوب کننده و پس از اصلاح باعث حفظ سلامت پوست شما می شود.  صرف نظر از انتخاب بهترین روش برای اصلاح صورت، به خاطر داشته باشید که در هر صورت باید مراحل و اصول اصلاح صورت را رعایت کنید.

 

اصول اصلاح صورت مردان

برای اصلاح ریشدر ابتدا باید ریش خود را مرطوب کنید. یکی از دلایلی که باعث سوزش پوست در هنگام اصلاح صورت می شود، پوست خشک و مرطوب نکردن آن است. این یکی از نکات خیلی مهم است. ریش و موهای صورت 30 درصد از حجم رطوبت را حفظ می کنند.

 

مو هنگامی که مرطوب می شود ضعیف تر می شود و به راحتی اصلاح می شود. می توانید قبل از اصلاح دوش بگیرید تا پوست شما به طور کامل مرطوب شود. اگر دوش گرفتن امکان پذیر نباشد، صورت خود را بشویید و سپس با یک دستمال مرطوب گرم چند دقیقه روی صورت خود قرار دهید. ارایشگران از این تکنیک برای اصلاح استفاده می کنند.

بعد از اینکه صورت را مرطوب کردید، باید از کرم اصلاح با کیفیت که دارای غلظت بالا، روان کننده و مرطوب کننده باشد استفاده کنید.بهترین کرم هایی که برای اصلاح صورت استفاده می شوند حالت کرمی دارند و مانند مارک های ارزان تر که به صورت فوم هستند، نیستند.

 

اصلاح صورت با تیغ

هر چقدر که فوم کمتر باشد اصلاح راحت و بهتری دارید. استفاده از کرم خوب باعث آسانی تراشیدن، سوزش کمتر و خستگی کمتر هنگام اصلاح صورت می شود. کرم خوب می تواند باعث ایجاد حساسیت کمتر در پوست شود و پوست شما پس از اصلاح نرم باقی بماند.

این کرم می تواند برای انواع پوسست مناسب باشد. کریم اصلاح را حداقل یک تا 5 دقیقه قبل از تراشیدن روی صورت قرار دهید تا خوب صورت را نرم و مرطوب کند.

 

ویژگی بهترین برس اصلاح

یکی از ابزارهای مهم در هنگام اصلاح صورت، برس اصلاح است. برس ریش تراش کمک می کند تا موهای خود را بهتر ببینید. دوم اینکه کمک می کند تا کرم اصلاح کاملا در تمام سطح پوست پخش شود و در نهایت، در حذف سلول های مرده پوست (لایه برداری) کمک کرده و باعث داشتن پوست صاف تر و سالم تر شود. همیشه سعی کنید از برس اصلاحی استفاده کنید که نه ضخیم باشد نه خیلی نرم.

کرم اصلاح را با برس اصلاح به صورت دایره ای روی صورت پخش کنید تا به همه نقاط پوست برسد.

 

در این مرحله شما باید از تیغی با کیفیت و با قابلیت تغییر تیغ استفاده کنید. همیشه استفاده از تیغ با کیفیت تاثیر بسیار زیادی در اصلاح صورت دارد. تیز بودن تیغه ها هم بسیار مهم است زیرا در غیر این صورت، نه تنها موها را نمی تراشد، بلکه سبب آسیب رساندن به پوست و ایجاد بریدگی هایی بر روی پوست می شود.

 

تیغ نازک به پوست آسیب رسانده و باعث ایجاد سوزش پس از اصلاح می شود. پس از اتمام کار اصلاح، صورت را با آب ملایم بشویید و حوله را روی پوست صورت نکشید. به طور کلی می توان گفت که پوست صورت افراد مختلف با یکدیگر متفاوت بوده و هر فردی با در نظر گرفتن نوع پوست خود باید از وسایل با کیفیت و مخصوص پوست خود در اصلاح صورت استفاده کند.

 

تیغ بهتراست یا ریش تراش

استفاده از تیغ یا ریش تراش بسته به نوع پوست هر فردی در نظر گرفته می شود. برخی افراد با تیغ و بعضی هم با ریش تراش بهتر اصلاح می کنند. به طور کلی استفاده از ریش تراش برای انواع پوست ها چه حساس و غیر حساس مناسب تر بوده و در عین حال کار با آن آسان تر است. به علاوه هنگام کار با ریش تراش آسیب و برش بر سطح پوست ایجاد نشده اما با استفاده از تیغ، ممکن است پوست صورت دچار برش شود.

مطالب مشابه را ببینید!