تنبلی و شلختگی زن باعث دادگاه رفتن مرد شد

مردی در دادگاه گفت: وقتی وارد خانه می‌شوم احساس می‌کنم وارد میدان جنگ شده‌ام زیرا همسرم هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال مرتب بودن خانه ندارد و این موضوع مرا به شدت اذیت می‌کند.

 دادگاه جدایی

زوج جوانی در دادگاه خانواده حضور یافتند و مرد درخواست جدایی از همسرش را به قاضی ارائه کرد. این مرد که 38 سال سن داشت خطاب به قاضی گفت:‌ هفت سال است که زندگی ما هیچ‌گونه نظم و پاکیزگی به خود ندیده است و دلیل اصلی آن نیز شلختگی بیش از حد همسرم بوده است.

وی ادامه داد: تمیزی منزل برای همسرم هیچگونه اهمیتی ندارد. او از صبح تا شب در خانه است اما به دلیل تنبلی زیاد خانه را مرتب نمی‌کند و من هر وقت از سر کار برمی‌گردم گویی وارد میدان جنگ شده‌ام.

مرد جوان گفت: در گذشته وقتی فرزندمان کوچک بود تا از او ایراد می‌گرفتم کارهای بچه را بهانه می‌کرد و همیشه می‌گفت باید که تمام وقتش را برای رسیدگی به بچه اختصاص دهد و دیگر وقتی برای مرتب کردن خانه ندارد.

وی ادامه داد: در خانه ما هیچ وسیله‌ای جای مخصوص به خود ندارد و تمامی وسائل در وسط اتاق یا آشپزخانه هستند. مثلا لباس‌ها و ظرف‌ها در جای خود نیستند و زمانی که به آنها نیاز داریم نمی‌توانیم پیدای‌شان کنیم.

مرد جوان افزود: بارها از همسرم خواستم تا مانند مادرش به تمیزی خانه اهمیت دهد اما هیچ وقت حرف مرا گوش نمی‌کرد، حتی مادرش نیز از شلختگی دخترش به شدت ناراحت است.

وی گفت: پسرم نیز همیشه از مادرش می‌خواهد که خانه تمیز و مرتب باشد زیرا او نیز از این وضعیت خسته شده و به قول خودش دوست دارد وقتی یک روز از مدرسه به خانه می‌آید خانه تمیز باشد.

در ادامه جلسه دادگاه، همسر این مرد جوان با عصبانیت گفت:‌ خانه ما تمیز است، فقط کمی نامرتب است اما شوهرم دوست دارد من از صبح تا شب مانند یک خدمتکار در خانه کار کنم.

وی که 35 سال سن داشت، افزود: من نیز گاهی اوقات احتیاج دارم که به هیچ چیز حتی تمیز کردن خانه فکر نکنم و اگر یک روز این اتفاق بیفتد همسرم غوغا به پا می‌کند.

این زن بیان کرد: شوهرم نیز مرد مرتبی نیست. مثلا هر وقت از محل کار به منزل می‌آید لباس‌هایش را در قسمت پذیرایی منزل می‌اندازد و اگر به او اعتراض کنم می‌گوید خانه خودم است و اختیارش را دارم.

به گزارش ایسنا، قاضی دادگاه بعد از شنیدن اظهارات زوج جوان حکمی مبنی بر طلاق صادر نکرد و این زوج برای حل مشکل‌شان به واحد مشاوره ارشاد شدند./ایسنا

مطالب مشابه را ببینید!