مجله تاپ‌ناز‌

دیدنیهای شهر قرون وسطایی بورگوس در اسپانیا

دیدنیهای شهر قرون وسطایی بورگوس در اسپانیا

نگاهی به بورگوس شهر زیبا و قرون وسطایی اسپانیا

بورگوس شهر قرون وسطایی و تاریخی زیبایی در اسپانیا است که سازه های قدمی و با شکوهی همچون کلیساها، نماز خانه ها و قلعه ها باعث شهرت این شهر شده اند.

بورگوس در امتداد جاده معروف سانتیاگو، در شمال اسپانیا قرار گرفته است. جاذبه‌های تاریخی و گردشگری متعددی در این وجود دارد که نفس هر بیننده‌ای را بند می‌آورد. تعدادی موزه‌ی معرکه نیز در این شهر پیدا می‌شود که می‌تواند اوقات خوشی را برای شما رقم بزند. در ادامه از دیدنی‌های این شهر به شما خواهیم گفت.

۱. کلیسای جامع بورگوس

دیدنیهای شهر قرون وسطایی بورگوس در اسپانیا

بی‌تردید یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های بورگوس، کلیسای جامع این شهر است که در کل اسپانیا حرف اول را می‌زند. این کلیسا در ابتدا فقط یک کلیسای رمانسک ساده بود و زمان ساخت آن از سال ۱۲۲۱ تا ۱۲۶۱ طول کشید که به سازه‌ی عظیم امروزی تبدیل شد. محراب اصلی با تزئینات و حکاکی‌های طلایی‌اش، از زیباترین بخش‌های کلیسا محسوب می‌شود؛ گنبد ستاره‌ای شکل آن نیز فوق‌العاده چشم‌نواز و معرکه است. در زیر این گنبد، مقبره‌ی مرد شریف و نظامی قرون وسطایی به نام «ال سید» (El Cid) مدفون است.

۲. موزه سیر تکامل انسان

دیدنیهای شهر قرون وسطایی بورگوس در اسپانیا

موزه‌ی قرن بیست و یکمی «سیر تکامل انسان» (Human Evolution) را حتما در لیست بازدیدهای خود قرار دهید. در بخشی از این موزه شاهد یافته‌های پیدا شده از سایت باستان شناسی «آتاپوئرکا» (Atapuerca) خواهید بود که شامل قدیمی‌ترین بقایای فسیل انسان در اروپااست که در سال ۲۰۰۷ کشف شد. علاوه بر این می‌توانید از بخش‌های جالب مربوط به چالرز داروین و اکتشافات و تئوری‌هایش نیز دیدن کنید.

۳. قلعه بورگوس

دیدنیهای شهر قرون وسطایی بورگوس در اسپانیا

قلعه بورگوس در بلندی شهر قرار گرفته و به شهر اشراف دارد. قدمت سازه‌ی اصلی و استحکامات آن به قرن ۹ می‌رسد، هر چند که بعد از این تاریخ نیز دستخوش تغییراتی شده است. یک بار بعد از آتش‌سوزی سال ۱۷۳۶ و یک بار هم بعد از آن که توسط ارتش ناپلئون در سال ۱۸۱۳ تخریب شد. در بازدید از این مکان می‌توانید از موزه کوچک درون این قلعه نیز دیدن کنید و از بالای آن شاهد مناظر خیره کننده‌ی شهر باشید.

۴. طاق سانتا ماریا

دیدنیهای شهر قرون وسطایی بورگوس در اسپانیا

دروازه اصلی محله قدیمی شهر بورگوس در گذشته به عنوان بخشی از دیوارهای قرن چهاردهمی شهر بوده است. این محل فوق‌العاده باشکوه با مجسمه‌های شاهان و نجیب‌زادگان تزیین شده است. گاهی اوقات نمایشگاه‌های موقت در این محل برگزار می‌شود و امکان دیدن داخل آن وجود دارد، اما بهترین منظره‌ی آن را باید از بیرون نظاره‌گر باشید.

۵. صومعه اوئلگاس

دیدنیهای شهر قرون وسطایی بورگوس در اسپانیا

صومعه اوئلگاس (Monasterio de las Huelgas) یکی از ارزشمندترین صومعه‌های کل اسپانیا به شمار می‌رود که در مرکز شهر قرار دارد. «الینور» دختر هنری دوم انگلیس، این صومعه را در سال ۱۱۸۷ بنا کرد. مقبره پادشاهان و ملکه‌های زیادی را در اینجا خواهید دید، محراب رنسانسی معرکه‌ی آن نیز ارزش بازدید دارد. جالب است بدانید که همچنان بیش از ۳۰ راهب در این صومعه زندگی می‌کنند. در ضمن موزه‌ی دیدنی آن شامل تعداد زیادی ردای جواهرنشان و لباس‌های سلطنتی است که در معرض دید عموم قرار دارد.

۶. موزه بورگوس

دیدنیهای شهر قرون وسطایی بورگوس در اسپانیا

موزه شهر بورگوس در یک عمارت شانزدهم میلادی قرار دارد و شامل نمایشگاه‌های تاریخی و باستان‌شناسی می‌شود که دوران پالئولیتیک تا ویزیگوتیک را پوشش می‌دهد. مهم‌ترین بخش‌های این موزه به فسیل انسانی یافت شده از «ترینچرا» (Trinchera)، تعدادی مقبره‌ی گوتیک و بقایای باستانی شهر رومی «کلونیا» (Clunia) اختصاص دارد. هنرهایی از دوران پیش از رمانسک تا معاصر نیز در این موزه یافت می‌شود که در ۹ اتاق نگهداری می‌شوند.

همچنین بخوانید :

مطالب مشابه را ببینید!