مجله تاپ‌ناز‌

سند تک برگ | مراحل گرفتن سند تک برگی و مدارک مورد نیاز

سند تک برگ | مراحل گرفتن سند تک برگی و مدارک مورد نیاز

سندهای امروزی به صورت تک برگ هستند و جایگزین سند قدیمی و منگول دار شده است. مراحل دریافت سند تک برگ خیلی ساده است و در این مطلب مراحا گرفتن سند تک برگ منزل را به شما می گوییم.

برای دریافت سند تک برگ باید به این صورت اقدام کنید : به دفتاتر اسناد بروید و درخواست برای دریافت سند بدهید، در صورت تعویض سند قدیمی و تبدیل به سند جدید باید سند قبلی استعلام شود، تسویه صورت حساب تعرفه شهرداری، مراحل انجام انتقال دادن سند، پرداخت هزینه و مدارک مورد نیاز و … که در ادامه در مورد مراحل و نحوه وصل آن بیشتر می خوانید.

مراحل دریاقت سند تک برگی

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم برای دریافت سند جدید و تک برگی و یا انتقال دادن سند قدیمی به سند جدید تک برگی باید مراحلی را رعایت کنید که پس از انجام این مراحل سند را دریافت کنید.

1.مراجعه به دفتر ثبت و اسناد :

با مراجعه کردن به دفتر اسناد شما باید مشخص کنید که برای انتقال سند قدیم به جدید مراجعه کرده اید و یا قصد دارید سند جدید بگیرید که فقط در صورت دریافت سند جدید باید به دفاتر اسناد بروید.

2.استعلام کردن سند قدیمی :

استعلام از سند قدیمی برای انتقال به سند جدید نشان دهنده تایید و اصل بودن سند می باشد که اداره ثبتاین استعلام را انجام می دهد و اطلاعات دقیق را برای گرفتن سند تک برگی در اختیار متقاضی و مراجع قرار می دهد.

سند تک برگ | مراحل گرفتن سند تک برگی و مدارک مورد نیاز

3.تسویه تعرفه شهرداری :

اگر این سند قرار است که به شخصی دیگر منتقل شود باید بدهی آن را تسویه کنید و کارت پایان کار شهرداری را بگیرید. این کارت نشان می دهد که مالیات پرداختی توسط فرد می باشد.

4. انتقال دادن سند :

پس از ارائه دادن مدارک لازم برای انتقال سند شما برای دریافت سند تک برگی باید به دفتر اسناد مراجعه کنید و دفتر اسناد کار انتقال سند را با داشتن اطلاعات سیستمی انجام می دهد و به اداره ثبت می فرستد.

5.مراجعه به دفتر اسناد :

با مراجعه به اداره ثبت می توانید سند تک برگ را دریافت نمایید و با پر کردن فرم درخواستی و استعلام سیستمی تسویه حساب شهرداری و طی کردن مراحل قبل شما می توانید سند را دریافت کنید.

7.دادن سند قبلی :

برای اینکه سند تک برگ جدید را بگیرید باید سند قبلی را به اداره ثبت تحویل دهید و در غیر این صورت شما نمی توانید سند جدید را بگیرید.

8. مراجعه به پست :

در این مرحله به پست بروید و با پرداخت کردن هزینه و پر کردن فرم، سند خود را بگیرید در برخی از داره های ثبت این پست در نزدیکی مرکز قرار دارد.

مطالب مشابه را ببینید!