مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی سیروس گرجستانی و درگذشت او؛ عکس های سیروس گرجستانی و همسرش و طلاق او

سیروس گرجستانی

بیوگرافی سیروس گرجستانی

سیروس گرجستانی متولد 25 اسفند سال 1323 در بندر انزلی است. نام اصلی او در شناسنامه علی اکبر محمودزاده گرجستانی است.

سیروس گرجستانی

مهاجرت به تهران

او هنگامی که 8 سال داشت باخانواده اش به تهران آمد و در محله ناصرخسرو و کوچه مردی ساکن شدند و تحصیلاتش را دیپلم در تهران ادامه داد.

او در حال حاضر ساکن تهران است ولی می گوید که اگر بازیگر نبود الان حتمال در شمال زندگی می کرد و از آب و هوای پاک آن استفاده می کرد.

سیروس گرجستانی

دلیل جدایی از همسر اولش 

او می گوید که من و همسرم در چند سال زندگی مشترک به دلیل اختلافاتی که داشتیم از هم جدا شدیم. همسرم با بازیگری من مخالف بود و دوست نداشت که این کار را ادامه دهم در حالی که من عشق بازیگری را داشتم و نمی توانستم آن را کنار بگذارم.

همسرم به همراه دو فرزند دخترم پس از جدایی به انگلیس رفت و من دلتنگ دخترهایم می شوم و مدت ها است که آرزو دارم یک روز پیش آنها بروم و بعد از سال ها دوری و دلتنگی آنها را ببینم. او می گوید کهدر حال حاضر تلفنی با آنها در تماس هستم.

سیروس گرجستانی

ازدواج با همسر دوم

او می گوید که از زندگی مشترک من و همسر دوم 28 سال می گذرد و در این سال ها همیشه همسرم از من و شغلی که دارم حمایت کرده است و اکنون ما سه فرزند دارید دو فرزند پسر و یک دختر داریم که من عاشق هر 5 فرزندم هستم و وجود آنها به زندگی من انگیزه می دهد. در این سال ها همیشه سعی کرده ام هر نوع امکاناتی را در اختیار آنها قرار دهم تا در رفاه زندگی کنند.

پسرش سیاوش گریمور است دخترش سیما هم قبل از ازدواج کردن بازیگری می کرد و در فیلم های دوران کودکی، پشت کنکوری ها، ادمک و … ایفای نقش کرده است ولی پس از ازدواجش، شوهرش علاقه زیادی به ادامه فعالیت بازیگری اش نداشت.

سیروس گرجستانی

بازی در قبل و بعد از انقلاب

سیروس گرجستانی قبل از انقلاب در سال 1345 در فیلم بیست سال انتظار به کارگردانی مهدی رئیس فیروز و د سال 1345 در فیلم مامور دو جانبه به کارگردانی مهی میرصمدزاده ایفای نقش کرده است. نخستین فیلم او پس از انقلاببازیدر فیلم فریاد مجاهد به کارگردانی مهدی معدنیان در سال 1358 بود.

سیروس گرجستانی

فوتبالیست تیم شاهین

وی همچنین در عرصه ورزش نیز فعال بوده و به مدت ۱۰ الی ۱۲ سال بازیکن تیم فوتبال شاهین بوده است. او می گوید که خیلی تلاش کردم بروم تیم ملی ولی نتوانستم.

سیروس گرجستانی

بازی در سریال دنگ و فنگ روزگار

سریال دنگ و فنگ روزگار سریال 70 قسمتی به کارگردانی جواد مزدآبادی و تهیه کنندگی امیر طالبی کاشانی است که در تهران فیلمبرداری شده است. سیروس گرجستانی در سریال دنگ و فنگ در کنار بازیگرانی همچون محمد نادری، نیما شاهرخ شاهی، محمد فیلی و … ایفای نقش می کند.

سیروس گرجستانی سیروس گرجستانی

فوت و درگذشت سیروس گرجستانی

سیروس گرجستانی پنجشنبه 12 تیر ماه سال 1399 در سن 75 سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت. او از شب قبل در بیمارستان تهران بستری شده بود و صبح 12 تیر ماه سکته کرد.

مطالب مشابه را ببینید!