مجله تاپ‌ناز‌

خمیر اسلایم | طرز تهیه خمیر اسلایم در خانه با روشی ساده و با شامپو

خمیر اسلایم سرگرمی جالبی برای کودکان است و خودتان می توانید در منزل خمیر اسلایم را با روش های راحت و در مدت زمان کمی درست کنید.

2 روش برای تهیه خمیر اسلایم در منزل

خمیر اسلایم از انواع وسایل بازی جدید برای کودکان است که روش تهیه اسلایم از مواد کم خطر و ساده می باشد و شم می توانید این خمیر بازی را خیلی راحت و با کمترین هزینه در منرل درست کنید.

خمیر اسلایم حالت ژلاتینی دارد و مانند خمیر بازی باعث رشد و بهبود خلاقیت کودک دختر و پسر می شود و اگر شما هم مایل هستید که استعداد کودک خود را در ساخت انواع کاردستی کودکانه و وسایل مختلف افزایش دهید بهتر است این نوع خمیر را در اختیارش قرار دهید و از کودکتان بخواهید که وسایل و کاردستی های جالبی را با این خمیر درست کند.

طرز تهیه خمیر اسلایم

طرز تهیه اسلایم با 2 روش در منزل

برای تهیه کردن اسلام روش های مختلقی وجود دارد و شما می توانید در منزل آن را تهیه کنید. در این مطلب 2 روش ساده برای ساخت خمیر اسلایم را به شما آموزش می دهیم.

طرز تهیه خمیر اسلایم

اولین روش ساخت خمیر اسلایم با شامپو

مواد لازم برای ساخت اسلایم

  • شکر : یک قاشق چایخوری
  • شامپو : ۵۰ گرم
  • کاسه : یک عدد

روش ساخت اسلایم با شامپو 

برای تهیه کردن اسلایم به این روش باید التدا شامپو را در ظرفی مناسب بریزید و خوب هم بزنید.

طرز تهیه خمیر اسلایم

نصف قاشق چای خوری شکر به شامپو اضافه کنید و هم بزنید و پس از مخوط شدن شکر و شامپو باقی مانده شکر را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید.

طرز تهیه خمیر اسلایم

سپس مخلوط مواد را در حدود 2 ساعت در فریزر قرار دهید و پس از مدت زمان ذکر شده مخلوط شامپو و شکر را از درون فریزر خارج کنید.

طرز تهیه خمیر اسلایم

باید توجه داشته باشید که خمیر نباید به دستان شما بچسبد و در صورت تمایل می توانید خمیر اسلایم را ورز بدهید تا ظاهر قشنگ تری پیدا کند.

طرز تهیه خمیر اسلایمطرز تهیه خمیر اسلایم

نکات خاص برای ساخت خمیر اسلایم با شامپو

  • به جای استفاده از شکر می توانید از نمک هم استفاده کنید و به مخلوط شامپو نمک بزنید و سپس این مخلوط را به مدت 2 روز در ظرفی در بسته قرار دهید.
  • در صورت مایل بودن می توانید تنها شامپو را در ظرفی مناسب بریزید و خوب هم بزنید و سپس به مدت 2 تا 3 روز شامپو را به صورت رو باز در مکانی مناسب بگذارید.
  • برای تهیه کردن خمیر اسیلایم رنگی می توانید کمی رنگ خوراکی یا آبرنگ به خمیر اسلایم اضافه کنید و خمیر را ورز دهید تا تمام قسمت های آن به رنگ دلخواه شما در آید.

طرز تهیه خمیر اسلایم

روش دوم دستور تهیه اسلایم با چسب چوب و پودر بوراکس

مواد لازم 

  • آب ولرم : ۱ فنجان
  • چسب چوب
  • پودر بوراکس : ۱ قاشق غذاخوری
  • آبرنگ یا رنگ خوراکی

 

دستور تهیه خمیر اسلایم  با چسب چوب و بوراکس

در این روش پودر بوراکس را در ظرفی مناسب با 1 فنجان آب ولرم ترکیب کنید و هم بزنید تا پودر بوراکس خوب درون آب حل شود. در ظرفی دیگر نصف فنجان آب را با نصف فنجان چسب چوب مخلوط کنید.

طرز تهیه خمیر اسلایم

سپس رنگ خوراکی یا آبرنگ را به مخلوط چسب چوب اضافه کنید همچنین در صورت مایل بودن می توانید مخلوط چسب چوب را در ظرف های کوچک بریزید و هر کدام را به رنگی مختلف در آورید.

طرز تهیه خمیر اسلایمدر مرحله بعد طرز تهیه اسلایم باید پودر بوراکس و مخلوط چسب چوب را با هم مخلوط کنید و نیم ساعت بگذارید تا مخلوط سفت شود.

طرز تهیه خمیر اسلایمدر این مرحله خمیر اسلایم آماده می شود و می توانید این خمیر ار در ظرف در بسته قرار دهید و از خشک شدن آن جلوگیری کنید.

طرز تهیه خمیر اسلایم

 

مطالب مشابه را ببینید!