مجله تاپ‌ناز‌

فواید عالی خوابیدن روی کمر و بالا بردن و چسباندن پاها به دیوار

چسباندن پا به دیوار خیلی فایده دارد و می تواند تنفس و ریه را بهبود دهد و خستگی بدن و استرس را هم کم کند و حتی می تواند فشار خون را هم کنترل کند.

فواید شگفت انگیز خوابیدن به حالت دراز روی زمین با پاهای تکیه داده به دیوار

هنگامی که خسته هستید و نیاز به استراحت داید می توانید از این روش استفاده کنید. این کار هم یک فعالیت ضد استرس و خستگی است و هم می تواند به عنوان یک ورزش انجام شود.

در بعضی از کلاس های ورزشی این روش را آموزش می دهند تا مشکلات سلامتی را رفع کنند. پس هم یک ورزش سالم برای کنترل سیستم بدنی است و هم یک فعالیت پر سود برای تمام بدن است.

نحوه دراز کشیدن روی زمین با پاهای تکیه داده شده به دیوار :

انجام این تمرین خیلی سخت نیست. اگر می خواهید هر روز این فعالیت را انجام دهید، گام های متعددی برای دنبال کردن وجود دارد. بهترین زمان صبح و یا بعد از ظهر است. در این مطلب چند قدم برای انجام دادن این تمرین به روش درست وجود دارد.

  • برای گرم کردن خود، با کشش دادن پاها و دست ها شروع کنید.
  • با دقت روی زمین دراز بکشید. حتما کنار دیوار باشید.
  • آهسته پاها را بلند کنید و به دیوار تکیه دهید.
  • این موقعیت را برای چند دقیقه نگه دارید تا زمانی که افکت های بیشتری احساس کنید.

فواید عالی خوابیدن روی کمر و بالا بردن و چسباندن پاها به دیوار

فواید بالا بردن پاها و چسباندن آنها به دیوار

در صورت نیاز به دانستن جزییات در مورد فواید دراز کشیدن روی زمین با پاهای تکیه داده شده به دیوار، بهترین راه چک کردن زیر لیست نکات است.

1. دستگاه تنفسی بهتر:

گذاشتن پاها به دیوار به تنفس کمک می کند. بنابراین، به بهینه سازی سطح اکسیژن در سیستم بدن کمک خواهد کرد. علاوه بر این، اکسیژن توزیع خوبی در کل سیستم بدن را مدیریت خواهد کرد.

مغز و تمام سیستم ششی برای تنفس بهتر آماده می شوند. این همان مکانیسم مشابه شستشوی بینی است و همان فواید سلامتی را برای دستگاه تنفسی دارد تا دستگاه تنفسی بهتر عمل کند.

2. جلوگیری از تورم مچ پا:

این تمرین همچنین می تواند به مدیریت تورم مچ پا کمک کند. زیرا این مساله عمدتاً به خاطر مشکل گردش خون به پا رخ می دهد. با استفاده از این تمرین می توانید جریان خون بهتری را مدیریت کنید و از احتمال قوزک متورم جلوگیری کنید.

3. کاهش درد مچ پا:

وقتی که سطح متورم کاهش می یابد، به این معنی است که می تواند درد اطراف قوزک پا را کنترل کند. علاوه بر این، درد ناشی از التهاب مفاصل را تسکین خواهد داد. به همین ترتیب روغن هایی وجود دارند که می توانند به کاهش درد در ناحیه قوزک پا کمک کنند.

4. آرامش:

مزایای دیگر آن، آرامش است. به طور عمده برای پاهایی که در طول روز بسیار استفاده می شوند. بنابراین، این تمرین احساس بهتری به پاهای شما خواهد داد و آرامش بهتری نیز ایجاد خواهد کرد.

5. رفع خستگی:

این کار به تسکین و آرامش پاها مربوط می شود و به درمان خستگی به طور عمده بعد از فعالیت های فیزیکی کمک می کند. بنابراین، شرایط فیزیکی بهتری را ایجاد خواهد کرد.

مشابه فواید گیاهان دارویی که در نپال وجود دارند که برای درمان هر گونه خستگی عمدتاً در مناطق پا پس از انجام برخی فعالیت ها در روز کارساز است.

6. تسکین ماهیچه:

با انجام این تمرین، این کار به تسکین ماهیچه و مدیریت تمدد اعصاب نیز کمک خواهد کرد. در نتیجه می تواند یک وضعیت فیزیکی بهتر را به همراه داشته باشد. این کار از ماهیچه خسته محافظت می کند و کنترل یک سیستم ماهیچه ای سالم تر را در پای خود ایجاد می کند.

7. مدیریت تنش خون:

برخی افراد معتقدند که این تمرین راه خوبی برای مدیریت تنش خونی است. این به این دلیل است که جریان خون می تواند بر تنش خونی تاثیر بگذارد. بنابراین، انجام منظم این ورزش فشار خون را کنترل و به یک سطح نرمال خواهد رساند.

همان طور که فواید سلامتی خوردن خیار در شب نیز خوب است و می تواند سطح تنش خونی را مدیریت کند و از مشکلات فشار خون بیشتر جلوگیری کند.

8. افزایش ظرفیت ریه:

انجام این تمرین به روش دیگری برای بهینه سازی کار شش می انجامد.

این می تواند به افزایش ظرفیت شش برای جذب اکسیژن بیشتر کمک کند. بنابراین، می تواند راهی خوب برای انتقال اکسیژن به سیستم مغز و کل بدن باشد. ایجاد عصب مغزی نیز می تواند به روش بهینه ای در توسعه سیستم و فعالیت های روزانه بدن کار کند.

9. بهبود خواب:

از طریق گردش خون بهتر، احساس آرامش و حالت روحی بهتری به همراه خواهد داشت. این راهی خوب برای مدیریت یک خواب خوب و اجتناب از مشکلات بی خوابی است. بنابراین، این کار به طور اتوماتیک خواب را بهبود می بخشد و کیفیت خوب خواب را نیز مدیریت می کند. همانند مزایای خوابیدن 8 ساعت در شب که برای بهبود زمان خواب نیز کارساز است.

10. دوری از افکار منفی:

زمانی که زمان خواب بهبود می یابد و سلامتی بهتر می شود، به این معنی است که می تواند از افکار منفی اجتناب کند و باعث یک ذهن مثبت شود.بنابراین، یک احساس مثبت را حفظ می کند و به اجتناب از استرس کمک می کند. به طور عمده برای افرادی که فعالیت های فیزیکی و تنش زیادی دارند، مفید است.

فواید عالی خوابیدن روی کمر و بالا بردن و چسباندن پاها به دیوار

توصیه هایی برای دراز کشیدن بر روی زمین با پاهای تکیه داده روی دیوار:

این تمرین گاهی ممکن است برخی عوارض جانبی داشته باشد از این رو، بهترین کار این است که چندین پیشنهاد مربوط به فعالیتی که در ادامه بخش سلامت نمناک خواهیم گفت را درک کنیم:

دقت کنید که ابتدا کمی خود را گرم کنید، تا از هرگونه مشکلی با ماهیچه بدن جلوگیری کنید.

کمی کشش انجام دهید و مطمئن شوید که ماهیچه ها قبل از انجام فعالیت کاملاً راحت هستنند.

پس از انجام این تمرین، بهتر است که ناگهان بلند نشوید.

به طور عمده، اگر فشار خون بالا دارید این کار را به آهستگی انجام دهید تا از مشکلات بیشتر اجتناب کنید.

مراحل را به دقت انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که هنگام انجام این کار به اندازه کافی نفس بکشید بنابراین، این می تواند بهترین راه برای رسیدن به یک مزیت مطلوب از این فعالیت باشد.

این همه فواید دراز کشیدن بر روی زمین با پاها بر روی دیوار می باشد. این تکرین بسیار عالی است. پس یک ورزش سالم است و باید هر روز انجام شود. با این حال، باید دقت کنید که این ورزش را بدرستی انجام دهید تا عوارض ناخواسته برای شما نداشته باشد.

مطالب مشابه را ببینید!