شماره پیامک های ضروری که باید بدانید!

پیامک

شايد براي شما هم پيش آمده كه در مكاني باشيد و امكان مكالمه با نهاد و يا سازمان مربوطه را براي ارائه درخواست شكايت و يا بيان مشكلات و يا آگاهي از اطلاعات ضروري نداشته باشيد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، شركت مخابرات ايران امكاني را براي تعدادي از سازمان‌هاي خدمات‌رسان به مردم فراهم كرده است تا براي برطرف شدن برخي مشكلات شهري به شماره‌هاي مشخص شده به اين نهادها پيامك ارسال و اطلاعات مربوطه را دريافت كنند.

مشتركان مي‌توانند براي درخواست رسيدگي به مشکلات شهری (شهرداری) به شماره تلفن ۳۰۰۰۱۳۷ پيامك ارسال كنند.
همچنين مشتركان خواستار رهگیری نامه پستی مي‌توانند ابتدا حرف R و بعد شماره روی رسید پستی را به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ ارسال كنند.

اطلاعات پرواز با ارسال پيامك فرمت filight – cod به شماره ۲۰۰۰۴۴۴ و همچنين نرخ ارزهای رایج با فرمت currency-name به شماره ۲۰۰۰۴۴۴ قابل دريافت هستند.

اطلاع‌رسانی تخلف تاکسی در صورتي كه شماره پلاک ماشین به شماره ۳۰۰۰۴۲۴۶ ارسال شود، امكان‌پذير است.
همچنين اخذ خلافی ماشین با ارسال عدد عمودی کنار کارت ماشین به شماره ۳۰۰۰۵۱۵۱ ممكن مي‌شود و براي استعلام کارت سوخت مي‌توان عدد عمودی کنار کارت ماشین را به شماره ۳۰۰۰۵۰۵۰ ارسال كرد.

مشتركان براي اطلاع از اوقات شرعي نيز مي‌توانند به شماره ۲۰۰۰۹۱۶ پيامك ارسال كرده و از اوقات شرعي باخبر شوند.

براي دريافت اطلاعات هوا، پیش‌شماره شهر مورد نظر را بدون وارد كردن صفر به شماره ۱۰۰۰۳۰۵ ارسال كرده و از اطلاعات آن باخبر شويد.

اگر مي‌خواهيد درباره بازي، سرگرمي و مکان‌های دیدنی اطلاعات دريافت كنيد، براي اطلاع از مكان‌هاي ديدني هر شهر به شماره ۱۰۰۰۳۹۴، و مسافت بین شهرها ۱۰۰۰۳۹۶، آخرین بازی‌های کامپیوتری ۱۰۰۰۴۰۰ و جدیدترین نرم‌افزارها به شماره ۱۰۰۰۴۰۱ پيامك ارسال كنيد.

همچنين درصورت نياز به اطلاع از ساعت کشورها بايد نام کشور را به شماره ۱۰۰۰۳۹۲ ارسال كنيد.

مطالب مشابه را ببینید!