مجله تاپ‌ناز‌

درمان گلو درد چرکی و از بین بردن چرک گلو در منزل با روش های طبیعی

گلودرد چرکی به دلیل عفونت باکتریایی ایجاد می شود که می تواند دردناک شود و باعث تورم گلو شود، در این مطلب به شما راه درمان گلو درد و از بین بردن چرک های گلو را با روش های درمان خانگی آشنا می کنیم.

درمان گلو درد چرکی و چرک گلو با نسخه های خانگی

گلو درد به دلیل التهاب گلو ایجاد می شود، لوله ای که از پشت دهان به مری می رود، بعضی از علل اصلی این بیماری عبارتند، از عفونت های ویروسی، باکتری یا عفونت های قارچی مانند؛ سیگار کشیدن، آلودگی هوا، اسید رفلاکس معده و یا هوای خشک، فریاد زدن زیاد. گلو درد با مشکلاتی مانند سردرد، درد معده، سرماخوردگی معمولی و تورم غده گلو همراه می شود. گلو درد بیار رایج است اما می تواند گاهی خیلی دردناک و ناراحت کننده باشد، پس باید خیلی سریه به خصوص نوع چرکی آن را مداوا کنید. باید به پزشک مراجعه کنید و همچنین می توانید برخی از درمان های ساده و طبیعی را برای کم کردن درد که در این بخش تاپ ناز به شما می گوییم را بسته به نوع و علت بیماری خود به کار ببرید و خود را درمان کنید.

روش های مختلف درمان گلو درد

10 روش سنتی خوب برای درمان گلودرد در منزل

1. لیمو:

استفاده از لیموی تازه را به شما پیشنهاد می کنیم. اگر می خواهید از گلودرد خلاص شوید لیمو بخورید زیرا به نابودی مخاط کمک می کند. لیموناد داغ با عسل گزینه خوبی است. اب نصف لیمو را و یک قاشق چای خوری عسل را درون فنجان اب گرم بریزید و مخلوط کنید و خیلی آرام بنوشید. گزینه بعدی این است که با آب تازه لیمو را با مقدار برابر آب رقیق کنید و ان را گرم کنید. همچنین می توانید آب نصف لیمو را برداری و بر روی ان نمک و فلفل بمالید و لیمو را لیس بزنید.

سرکه سیب برای درمان گلودرد چرکی

2. سرکه سیب:

سرکه سیب به عنوان یک ضد باکتری عمل می کند و برای درمان گلودرد چرکی مناسب است.یک قاشق غذاخوری سرکه سیب و یک قاشق چای خوری آب لیمو و عسل را درون یک فنجان آب گرم بریزید و ان را خیلی آرام بنوشید. این نوشیدنی را دو تا سه بار در روز میل کنید. خیلی زود درد و التهاب شما از بین می رود. می توانید محلول سرکه سیب را در گلو قراره کنید. یک قاشق چای خوری نمک و یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را درون یک فنجان آب گرم مخلوط کنید و آن را چند بار در روز قرهر نمایید.

galoo 1

دارچین یکی از بهترین روش برای کاهش درد گلو چرکی

3. دارچین :

دارچین می تواند گلودردی را که به دلیل سرماخوردگی ایجاد شده است را درمان کند. یک قاشق چای خوری دارین و پودر فلفل را درون لیوان آب گرم مخلوط کنید. می توانید به آن هل هم اضافه کنید. محلول را فشار دهید و صاف کنید و آن را روزی دو تا سه بار قرقره کنید. گزینه دیگر این است که چند قطره روغن دارچین و یک قاشق چای خوری عسل را مخلوز کنید و این ترکیب را دو بار در روز بخورید تا درد و التاهاب گلوی شما کم شود.

روش استفاده از آب نمک به شیوه مادربزرگ ها برای گلودرد

4. آب نمک:

یکی از گزینه های خوب برای از بین بردن گلو درد، قرقره کردن آب نمک است. نمک می تواند به عنوان ضدعفونی کننده عمل کند و باعث می شود که آب از غشاء مخاط در گلو بریون برود. خلط را قطع می کند و التهاب هم کمتر می شود. آب نمک به شما کمک می کند که خیلی سریع خوب شوید. صف قاشق چای خوری نمک را در یک لیوان اب گرم مخلوط کنید. گر طعم شور این مایع را دوست ندارید، مقدار کمی عسل به آن اضافه کنید. این محلول را مرتب قرقره کنید و آن را قورت ندهید. 4 بار در روز می توانید این کار را انجام دهید.

با سیر از شر گلو درد خلاص شوید

5. سیر:

سیر ضد باکتری و ضد عفونی کننده است و همچنین دارای خواص دارویی فراوانی است و به درمان  پیشگیری از گلودرد هم مک می کند. یک سیر خام سالم بخورید تا مواد شیمایی موجود در آن، آلیسین را آزاد کنند که می تواند باعث کشتن باکتری شود و گلودرد را درمان کند. به صورت منظم می توانید از روغن سیر استفاده کنید. چند قطره روغن سیر را به یک چهارم فنجان آب، اضافه کنید و آن را یک بار در روز قرقره کنید. سعی کنید، سیر را به صورت خام یا پخته مصرف کنید و اگر طعم آن را دوست ندارید می توانید از قرص های سیر استفاده کنید.

نارون لغزنده برای اهش درد گلو

6. نارون لغزنده:

نارون لغزنده مواد چسبناکی دارد و ژل مانند است و گلو را پوشش می دهد و می تواند درد را کاهش دهد و تحریک را کمتر کند. یک قاشق چای خوری از پوست داخلی آن را با 2 فنجان اب جوش مخلوط کنید. بگذارید برای چند دقیقه بماند و سپس فشار دهید و صاف کنید. آن را وقتی گرم است بنوشید. شما با این روش می توانید هر نوع بیماری تنفسی یا لارنژیت را درمان کنید. اگر این گیاه در دسترس شما نیست می توانید کپسول های آن را از داروخانه و عطاری تهیه کنید.

بهترین روش درمان گلودرد با عسل

7. عسل:

عسل ضد باکتری است و می تواند با عفونت ها مبارزه کند و خیلی زود گلودرد را درمان کند. عسل مانند یک ماده هایپرتونیک اسموی عمل می کند، به این معنی که کمک می کند تا آب از بافت محل التهاب خارج شود و به همین دلیل تورم کمتر می شود. یک تا دو قاشق چای خوری عسل را درون یک فنجان اب گرم بریزید و آن را روزی چند بار میل کنید. می توانید عسل را به چای های گیاهی مورد علاقه خود هم اضافه کنید. قبل از این که بخوابید یک قاشق غذاخوری عسل بخورید، زیرا عسل آرامش بخش است و به خواب بهتر هم کمک می کند.

گلو درد خود را با زرد چوبه درمان کنید

8. زردچوبه:

یکی دیگر از درمان های بزرگ برای گلو درد، زردچوبه است، دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد التهابی قوی می باشد.یک چهارم قاشق چای خوری پودر زردچوبه را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید.

این نوشیدنی را به آرامی در صبح و با معده خالی بنوشید.این کار را یک بار در روز برای سه یا چهار روز متوالی انجام دهید.به طور منظم، می توانید یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه و یک قاشق چایخوری پودر فلفل سیاه را به یک لیوان شیر گرم اضافه کنید، و قبل از رفتن به رختخواب آن را بنوشید.همچنین، می توانید برای داشتن گلویی صاف و نرم زردچوبه را در گلویتان قرقره کنید.نصف قاشق چای خوری پودر زردچوبه و نیم نصف قاشق چای خوری نمک را در یک لیوان آب گرم ریخته و آنها را باهم خوب مخلوط کنید، سپس به خوبی در گلویتان قرقره کنید.دو بار در روز، از این مخلوط مصرف کنید.

روش خانگی درمان گلو درد چرکی با ریشه گل ختمی

9. ریشه گل ختمی:

ریشه گل ختمی ،حاوی لعابی است که می توان آن را برای پوشاندن گلو و بهبود گلودرد نیز استفاده کرد. برای گلودرد همراه با سرفه معمولی مفید است.این درمان، برای زنان باردار یا افرادی که پرستاری می شوند، یا افراد مبتلا به دیابت توصیه نمی شود.یک قاشق غذاخوری ریشه گل ختمی خشک شده را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید، رویش در بگذارید و اجازه دهید تا نیم ساعت بماند.محلول را فشار دهید تا صاف شود، سپس عسل را اضافه کنید و آن را بنوشید.می توانید سه فنجان از این چای گیاهی را در یک روز بخورید.

درمان گلودرد چرکی در طب سنتی

10. زغال اخته:

دو قاشق غذاخوری از دانه های زغال اخته را به 6 فنجان آب اضافه کنید.حدود نیم ساعت آن را بجوشانید.اجازه دهید تا به دمای اتاق برسد و سپس آن را فشار دهید، تا صاف شود.سه تا چهار بار در روز این محلول را در گلویتان قرفره کنید.

مواد طبیعی برای درمان گلو درد و چرک گلو

لیمو و عسل:

یک قاشق غذا خوری از عسل و آب لیمو را در یک لیوان آب ولرم بریزید، مخلوط کنیدبه آرامی بنوشید.این نوشیدنی را در زمان مورد نیاز، چند بار در روز بنوشید تا گلو دردتان درمان شود.یک قاشق غذا خوری از عسل و آب لیمو را در یک لیوان آب ولرم بریزید.مخلوط را به آرامی بنوشید.این نوشیدنی را در زمان مورد نیاز، چند بار در روز بنوشید تا گلو دردتان درمان شود.

مطالب مشابه را ببینید!