مجله تاپ‌ناز‌

تمرینات ورزشی ویژه برای خانم های کارمند

خانم های به دلیل داشتن تحرک کم باید تمرینات ورزشی ساده را انجام دهند تا هم خستگی شان رفع شود و هم سلامتی انها به خطر نیفتد.

چند تمرین ورشی برای خانم های کارمند برای رفع خستگی

خانم های کارمند روزی 8 ساعت پشت میز کار می نشینند که این نشستن طولانی می تواند عوارض جسمی و روانی در پی داشته باشد. با انجام بعضیی از تمرینات ساده وسبک می توانید از فرصت به بهترین شکل استفاده کنید و سالم بمانید.

تمرینات ورزشی مفید برای کارمندان خانم

حفظ سلامتی بدن و داشتن بدنی قوی بسیار مهم است و خیلی از افراد در کلاس های بدنسازی و تناسب اندام می روند تا سالم بمانند و به آمادگی جسمانی برسند. آماده بودن جسم برای افرادی که هم پشت میز می نشینند بسیار اهمیت دارد.

تمرین1- به طرف پایین خم شوید

در ابتدا روی صندلی خود تکیه دهید و کمی از میر فاصله بگیرید و تنفسی عمیق داشته باشید و بکوشید تا موقع بازدم، بازوها و بالاتنه را به آرامی و بدون انقباض به سمت جلو پایین ببرید. این تمرین می تواند باعث تحدرد قوای شما شود و باید 4 بار تکرار کنید.

تمرین2- رفع خستگی کردن

در این تمرین باید صاف بنشینید و پاها را کمی بیشتر از عرض شانه هایتان باز کنید. انگشتان دست را به یکدیگر قلاب کنید، کف دست را زیر چانه قرار دهید و به سمت بالا فشار دهید. هر دو آرنج خود را افقی نگه دارید و پاهایتان را به کف زمین فشار دهید.  اکنون با چانه خود، به طرف پایین فشار وارد کنید. اما همزمان با کف دست ها، چانه را به سمت بالا فشار دهید. حدود 5 ثانیه در این حالت بمانید و سپس چانه را رها کنید. این تمرین را که باعث رفع خستگی و تقویت عضلات بازو می شود پنج بار انجام دهید .

تمرینات ورزشی ویژه برای خانم های کارمند

مفیدترین حرکات ورزشی مخصوص خانم های کارمند

تمرین3- فشار دادن سر

انگشتان را به هم قفل کنید و صاف بنشینید و انگشتان را به پشت سر خود قرار دهید. با دست ها از پشت گردن به سمت جلو فشار دهید. گردن خود را محکم نگه دارید تا به جلو خم نشود.

در حدود 5 ثانیه به مین حالت بمانید. بعد از بازگشت به وضع عادی پنج ثانیه استراحت کنید. این جرکت را چهار بار تکرار کنید. این حرکت باعث تقویت عضلات گردن می شود و باعث رفع خستگی می شود. برای تنوع، می توانید انگشتان را به هم قلاب کرده و پشت سر خود قرار دهید. با فشار دستان سر را به جلو فشار دهید .
تمرین4- تقویت گردن
صاف بنشینید دست چپ را از قسمت بازو و ساعد از بالای سر خود، به سمت گوش راست بیاورید و دست چپ را بر روی گوش راست قرار دهید. (انگشتان به سمت پایین قرار داشته باشند) اکنون با همان دست چپ، به مدت پنج ثانیه به سر فشار وارد کرده و سپس استراحت کنید. در طول انجام این تمرین باید وضعیت تنفس شما عادی باشد. پس از چند ثانیه مکث، این تمرین را با دست راست روی گوش سمت چپ انجام دهید. این حرکت را دوبار با هر کدام از دست ها انجام دهید. این حرکت ماهیچه های دو طرف گردن را تقویت می کند .

تمرینات ورزشی ویژه برای خانم های کارمند

با مفیدترین حرکات ورزشی مخصوص خانم های کارمند آشنا شوید

تمرین5- در آغوش کشیدن
صاف بنشینید و دست ها را از انقباض خارج و رها کنید. اکنون دست ها را از قسمت بازو از روی هم دیگر رد کنید و استخوان های کتف را بگیرید و سعی کنید با دست ها و یا انگشتان، کتف خود را لمس کنید این تمرین را 5 ثانیه ادامه دهید، بعد رها کنید. این حرکت را پنج تا ده بار تکرار کنید .
این حرکت برای تقویت عضلات شانه موثر است، آن ها را نرم می کند و باعث می شود که عمل خون رسانی به قسمت بالاتنه بهتر صورت گیرد تنفس تنظیم شود .در طول تمرینات، تنفس باید به طرز صحیح انجام شود، سعی کنید هنگام انجام تمرین های سه و چهار به این طریق تنفس کنید :هنگام انجام تمرین عمل بازدم و هنگام استراحت، عمل دم را انجام دهید .

سه حرکت ورزشی دیگر برای پشت میز نشین ها

لبه میز را بگیرید و مانند زمانی که می خواهید میز را از زمین بلند کنید به دستتان کشش وارد کنید. زمانی که خسته شدید با دست دیگر این حرکت را تکرار کنید .

sport 3 e1523354118451

تمرین ورزشی برای کارمندان

دست را روی میز بگذارید و سعی کنید با تمام قوا به سمت پایین فشار دهید. این حرکت را تا زمان خسته شدن انجام دهید و سپس با دست دیگر انجام دهید.

 

sport 4 e1523354143634

 

بر روی لبه صندلی بنشینید و پاهایتان نوبت به نوبت صاف کنید و چند سانت از سطح زمین بلند کنید و برای چند دقیقه نگه دارید. اگر قدرتش را دارید پاهایتان را بالاتر ببرید.

 

sport 5 1 e1523354299235

چند نمونه از بهترین تمرینات ورزشی مخصوص کارمندان


» همچنین ببینید :

آموزش تمرینات ورزشی برای لاغری پهلوها

عکس های متحرک حرکات ورزشی برای داشتن بدن خوش فرم

چگونه به ورزش بیشتر علاقمند شویم و ورزش را دوست داشته باشیم؟

مطالب مشابه را ببینید!