مجله تاپ‌ناز‌

آداب عجیب غذا خوردن کشورهای مختلف + عکس غذاهای خارجی خوشمزه

آداب عجیب غذا خوردن کشورهای مختلف + عکس غذاهای خارجی خوشمزه

عکس غذای خوشمزه خارجی

آداب عجیب غذا خوردن بعضی از کشورها 

یکی از المان های فرهنگی هر قوم و ملتی، غذاهای آن است. گفته می شود که اگر میخ واهید با فرهنگ یک ملت آشنا شوید، غذاهای سنتی و ملی آنها را بخورید و مزه آنها را با تمام وجود حس کنید و آن وقت است که 50 درصد راه را برای شناخت آنها رفته اید.

البته شاید این جمله یک اشکال داشته باشد! به نظر می آید که معنی بهتر این جمله این است که اگر می خواهید با فرهنگ یک ملت آشنا شوید، غذاهای سنتی و ملی آنها را با آداب مخصوص غذا خوردن آنها میل کنید و سپس آنها را بشناسید.

در این مطلب می خواهیم در مورد آداب عجیب غذا خوردن در بعضی از کشورهای دنیا به شما بگوییم که شاید بعضی از این آداب کمی غیر معمولی باشند و برای شما عجیب باشند.

 

آداب عجیب غذا خوردن در چین

چین آداب عجیبی برای غذا خوردن دارد. نخستین موردی که در مورد آداب غذا خوردن چینی ها به شما می گوییم این است که در ظرف غذای شما نباید غذایی باقی بماند زیرا اگر غذایی بماند نشانه بی ادبی و بی احترامی است. این رسم در حالی که شما فکر می کنید تمام کردن غذا به نشانه این می تواند باشد که شما چقدر این غذا را دوست داشته اید ولی این شرایط در چین متفاوت است.

تمام کردن غذای موجود در بشقاب در هنگام غذا خوردن در خانه یک فرد دیگری چینی نشان دهنده این است که غذا به اندازه کافی زیاد نبوده و میزبان شما در مقدار غذا کم کاری کرده است. شاید باور نکنید ولی، این کار به صورت نمادین در چین به این معنی است که شما پشت خود را به کسی کرده اید یا این که در حق او خیانت خواهید کرد.

بیشتر : این غذای چندش آور در چین بسیار طرفدار دارد!! +عکس

آداب عجیب غذا خوردن کشورهای مختلف + عکس غذاهای خارجی خوشمزه

آداب عجیب غذا خوردن در  مصر

در اغلب رستوران های دنیا یک نمکدان روی مز وجود دارد و در هر کجای دنیا که باشید می توانید روی غذا نمک بپاشید و از ادویه های دیگر ا ستفاده کنید ولی در کشور مصر نباید روی غذای خود نمک و یا ادویه بپاشید. نمک و ادویه پاشیدن روی غذا در کشور مصر یک توهین بزرگ برای کسی است که غذا را پخته است زیرا، این معنی را برای او تداعی می کند که سرآشپز ندانسته که چه مقدار نمک و چاشنی را باید به غذا اضافه کند و غذایش بی مزه است.

پس اگر از روی هوس به اهرام ثلاثه سری زدید و به کشور مصرف رفتید این را بدانید که اگر جایی مهمان بودید و یا به رستوران رفتید، روی میز غذا هیچ نمکدان و فلفل پاشی نمی بینید، از گارسون نباید درخواست نمک و فلفل کنید زیرا   با این که برای شما این محدودیت جزئی از آداب عجیب غذا خوردن محسوب می شود اما برای آن ها توهین بزرگی محسوب می شود.

 

آداب عجیب غذا خوردن در هند

هند هم دست کمی از چین در داشتن آداب عجیب غذا خوردن ندارد و آداب عجیبشان نیز باید حتی از طرف خارجی ها هم رعایت شود. اولین رسم جالب و عجیب هندی ها در هنگام غذا خوردن این است که هیچ وقت در هنگام غذا خوردن و یا پس از اتمام غذایتان از هندی ها تشکر نکنید!

با این که تشکر کردن یکی از اولین درس های آداب معاشرتی بوده است که مادران و پدران ما در کودکی با مشقت فراوان به ما یاد داده اند اما این آداب به درد هندی ها در هنگام غذا خوردن نمی خورد. در هند گفتن کلمه ی متشکرم فقط برای موارد رسمی قابل استفاده است.

انجام دادن کارهایی که از نظر بسیاری نیاز به گفتن متشکرم دارد،‌ در هند یک کار عادی و‌ دوستانه و حتی وظیفه محسوب می ‌شود. پس وقتی کسی از یک فرد هندی به خاطر انجام این کارها از کلمه ی ممنون و یا متشکرم استفاده کند یعنی آن فرد یا کارش را به خوبی انجام نداده یا به اندازه کافی با شما نزدیک و صمیمی نیست که این موضوع می‌ تواند در ذهن او توهین ‌آمیز تلقی شود.

اگر به طور اشتباهی کلمه ی تشکر را به کار ببرید، نشان می ‌دهد که رابطه شما رسمی ‌تر از رابطه ی دوستانه است. برعکس این موضوع هم وجود دارد، زمانی که هندی‌ ها به کشورهای خارجی می روند هم سر این تشکر نکردن از روی صمیمیت به مشکل بر می خورند.

دیگر آداب عجیب غذا خوردن در هند این است که آن ها هم همانند چینی ها، باقی ماندن غذا در بشقاب را ادب و نبودن آن را بی احترامی تلقی می کنند. اگر به هند رفتید، همیشه مقدار کمی غذا را در بشقاب خود نگه دارید تا این که به میزبان خود نشان دهید که غذای آن‌ ها زیاد و رضایت ‌بخش بوده است.

آداب عجیب غذا خوردن کشورهای مختلف + عکس غذاهای خارجی خوشمزه

آداب عجیب غذا خوردن در  تایلند

تایلندی ها هم رسوم عجیب غریب در خوردن غذا کم ندارند. از جمله ی آداب عجیب غذا خوردن در تایلند این است که اگر غذایی که در حال نوش جان کردن آن هستید غذایی برنجی است، شما حق استفاده از چنگال را برای خوردن آن ندارید و در غیر این صورت توهین به میزبانتان تلقی می‌ شود. به این نکته توجه داشته باشید که اگر غذایتان چیزی غیر از برنج بود، با توجه به شرایطی که بر سر میز غذا وجود دارد، شما می‌ توانید تنها از چنگال استفاده کنید.

در تایلند در هنگام غذا خوردن استفاده از چاقو به ‌طور کلی جز نباید ها است، چون تایلندی ‌ها فقط از قاشق و چنگال برای سرو غذای خود استفاده می ‌کنند.

 

بخوانید : اگر قصد سفر به تایلند را دارید به این نکات توجه کنید

 

آداب عجیب غذا خوردن در  کره جنوبی

اصولا در اکثر نقاط دنیا مردم هنگامی که دور هم برای غذا خوردن جمع می شوند صبر می کنند تا همه جمع شوند و بعد بزرگ تر جمع شروع به کشیدن غذا می کند و در نهایت دیگر معنی خاصی ندارد که چه کسی اول خوردن غذا را شروع کرده است اما این قاعده در کشور کره ی جنوبی سخت تر و اجرای آن حساس تر است و به همین خاطر در زمره ی از جمله ی آداب عجیب غذا خوردن به حساب می آید.

در این کشور هیچ کس حتی مجاز به کشیدن غذا تا زمانی که پیرترین فرد جمع غذای خود را بکشد و اولین لقمه را در دهانش بگذارد، نیست. بعد از این که پیرترین فرد جمع شروع به خوردن غذا کرد، بعد از آن سایر اعضای خانواده دیگر اجازه دارند تا غذا برای خود بکشند و شروع به خوردن نمایند. در واقع این رسم می گوید که زمانی که بیش از یک فرد مسن در جمع باشد، پیرترین آن ‌ها باید اول شروع به غذا خوردن کند. این بزرگسالی افراد بسیار مهم است حتی اگر فقط یک روز بزرگ ‌تر از دیگری باشند.

آداب عجیب غذا خوردن کشورهای مختلف + عکس غذاهای خارجی خوشمزه

آداب عجیب غذا خوردن در  ژاپن

یکی دیگر از کشورهای جهان که آداب عجیب غذا خوردن را در رسومات خود دارد، ژاپن است. اصولا ما از آدم هایی که پر سر و صدا غذا می خورند فراری هستیم ولی در ژاپن این قاعده متفاوت است. در ژاپن سر و صدای موقع هورت کشیدن اصلا آزار دهنده نیست؛ بلکه این نشانه ‌ای است از این که شما کاملا از وعده غذایی خود لذت می برید.

ژاپنی ها اعتقادشان بر این است که ایجاد سر و صدا موقع هورت کشیدن اسپاگتی علاوه بر نشانه ‌ای از احترام، طعم آن را هم را بهبود می ‌بخشد و به شما امکان می‌ دهد از غذای گرم خود بیشتر لذت ببرید. ژاپنی ها معتقدند که وقتی اسپاگتی و نودل وارد دهان می شود و می ماند، سرد و بی مزه می شود و مزه ی اصلی خود را از دست می دهد و به همین خاطر هورت می کشند.

پس در ژاپن هورت کشیدن به این معنی است که شما لازم نیست صبر کنید غذایتان سرد شود و می ‌توانید خیلی سریع آن را بخورید. پس اگر شما در ژاپن هستید، نیازی نیست که اسپاگتی، نودل یا هر نوع غذای رشته ‌ای خود را در قاشق بچرخانید یا آن‌ ها را قطعه قطعه کنید تا سرد شوند، بلکه خیلی راحت و اتفاقا با سر و صدای بسیار زیادی آن‌ را هورت بکشید.

آداب عجیب غذا خوردن کشورهای مختلف + عکس غذاهای خارجی خوشمزه

آداب عجیب غذا خوردن در  شیلی

در شیلی تحت هیچ شرایط غذایتان را با دست لمس نکنید. در واقع همین قانون عجیب، شیلی را در لیست کشورهایی با آداب عجیب غذا خوردن قرار می دهد. غذا خوردن با دست و یا استفاده نکردن از قاشق و چنگال امری بسیار حساسیت زا است.
در این کشور شما باید از قاشق و چنگال برای خوردن هر نوع غذایی استفاده کنید و اصلا مهم نیست که خوردن آن غذا با دست راحت ‌تر و یا دل‌ چسب‌ تر باشد. شما تحت هر شرایطی نباید استفاده از قاشق و چنگال را در شیلی فراموش کنید.

مطالب مشابه را ببینید!