عجیب‌ترین خودروهای قرن ۲۰ + عکس

خودرویی که امروز سوار می شوید حاصل سال های تلاش خودروسازان در نقاط مختلف دنیا است که این صنعت را بالا برده و تکنولوژی های جدید را در آن ایجاد کرده اند. در میان تمام این تلاش ها گاهی شیطنت هایی نیز بوده است که در نتیجه آن طرح های متفاوت و عجیب به وجود آمده است.

** Machimoto

خودروهای عجیب

در سال ۱۹۸۶ طرحی بسیار عجیب از سوی کارخانه خودروسازی فولکس واگن ارائه شد که تلفیقی از موتورسیکلت، خودروی کروکی و ون بود. این خودرو که “Machimoto” نام دارد یک خودرو ۹ نفره بود و صندلی در آن وجود نداشت. سرنشین ها باید روی یک صندلی هایی به مانند زین موتور می نشستند. این طرح در همان روزهای اول که نمونه اولیه آن رونمایی شد شکست خورد.

** Chevy Astro III

nf00197434 2

یکی از طرح های بسیار منحصر به فرد و البته بزرگ بینانه ای که تا به حال ارائه شده است “Chevy Astro III” نام دارد. این خودرو به صورت مستقل ساخته شد و نمایی از یک هواپیمای جنگنده در خیابان ها را می داد. این خودرو برای اولین بار در سال ۱۹۶۹ رونمایی شد . بسیاری از منتقدین از آن استقبال کردند اما هیچ خودروسازی حاضر به سرمایه گذاری روی آن نشد. این خودرو حتی یک دوربین در اطراف بدنه اش داشت که گزارشات بیرون خودرو را در داخلش و بر روی یک تلویزیون نشان می داد.

** Bertone BAT ۵

nf00197434 3

این خودرو به عنوان یکی از طرح های آینده گری شناخته می شد که تمامی ایده های ناب امروزی را در دل خودش داشت. هدف از این خودرو رسیدن به یک خودرو بسیار سبک بود که سازندگان توانستند آن را اجرا کنند و وزن خودرو بسیار پایین تر از یک تن بود. این خودرو همچنین طرحی داشت که باد را از بین می برد و آیرودینامیک خاصی نیز داشت. حاصل همه این ها خودرو “Bertone BAT ۵” بود که می توانست تا ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد اما به علت نبود جاده های درست برای آن هیچگاه ساخته نشد.

** Lincoln Futura

nf00197436 1

یکی از طرح هایی که بسیار جلوتر از روزگار خودش ساخته شده است “Lincoln Futura” نام دارد. این خودرو تمامی امکانات آن روزها را داشت و از نظر ظاهری به عنوان یک طرح متفاوت و انقلابی شناخته می شود. این خودرو البته نزدیک به نیم میلیون دلار در سال ۱۹۵۵ هزینه برداشت و همین باعث شد تا تولید نشود. سال ها بعد این خودرو به خودروی اصلی بتمن تبدیل شد و از این راه بسیار شهرت یافت.

** GM Firebird II

nf00197436 2

یکی از جالب ترین طرح هایی که تا به حال برای خودرو ارائه شده است را می توانید در “GM Firebird II” ببیند. این خودرو تماما از تیتانیوم ساخته شده بود. البته این ماده یکی از گران ترین و البته تا حدی خطرناک در طبیعت است که کمتر در کارهای بزرگ به کار می رود. در سال ۱۹۵۶ که این خودرو ساخته شد همه از طرح فضایی ان متعجب شدند و کسی از آن استقبال نکرد.

مطالب مشابه را ببینید!