مجله تاپ‌ناز‌

“درمان جوش زیر پوستی” با ساده ترین روش های طبیعی

پوست در زیبایی بسیار تاثیر دارد و هر مشکلی که در پوست به وجود بیاید باعث می شود که زیبایی چهره بهم بریزید و جوش های زیر پوستی یکی از این مشکلات است که خیلی ها به آن دچار می شوند.

چطور جوش های زیر پوستی را از بین ببریم؟

درمان جوش های صورت گاهی نیازمند یک دوره درمان طولانی و همچنین صبر زیادی دارد اما همیشه روش های ساده و سریع برای درمان جوش زیر پوست وجود دارد که طب سنتی یکی از روش های درمان است. برای از خلاص شدن ازز شر جوش های زیر پوستی صورت و بدن در این مطلب با سایت تاپ ناز همراه باشید تا درمان سریع آن را به شما آموزش بدهیم.

توصیه های طب سنتی برای درمان جوش زیر پوستی و رفع آن

1- درمان جوش با کمپرس گرم

پارچه ای را در آب گرم خیس کنید و چند دقیقه روی جوش ها ماساژ دهید. می توانید این کار را 3 یا 4 بار در روز انجام دهید تا هنگامی که جوش ها درمان شوند. می توانید از کمپسر کردن با چای کیسه ای سیاه گرم هم استفاده کنید. چای سیاه باعث کاهش التهاب می شود.
"درمان جوش زیر پوستی" با ساده ترین روش های طبیعی

درمان جوش های زیرپوستس خیلی سریع

2- روغن درخت چای برای جوش زیرپوستی

یک دهم روغن درخت چای را با نه دهم اب مخلوط کنید . با یک پنبه بر رو جوش ها بمالید. به مدت 10 دقیقه صبر کنید و سپس با آب گرم ولرم بشویید و سپس با یک مرطوب کننده ملایم آن را بمالید. این کار را سه بار در روز انجام دهید. برای پوست های حساس می توانید به جای آب از آلوئه ورا استفاده کنید.
درمان جوش زیر پوستی

 روغن درخت چای برای از بین بردن جوش زیر پوستی

3-خمیر دندان برای درمان جوش زیر پوستی

قبل از اینکه بخوابید کمی خمیر دندان سفیدکننده را بر روی جوش ها بمالید و بگذارید تا در تمام طول شب بماند. صبح صورت خود را با آب ولرم بشویید. این کار را تا زمانی که جوش ها محو شدند انجام دهید. توجه داشته باشید که این نوع درمان خانگی را در طول روز هم می توانید انجام دهید ولی باید بگذارید که یک یا دو ساعت بر روی پوست بماند.

 

درمان جوش زیر پوستی

 با خمیر دندان جوش زیر پوست درمان می شود

4- درمان جوش های زیر پوستی با عسل

تکه ای پنبه را با عسل خالص بخیسانید و روی جوش های صورت بمالید. 15 تا 20 دقیقه بعد صورت را با آب ولرم بشویید. برای اینکه نتیجه بهتری ببینید این کار را 3 بار در روز انجام دهید. می توانید یک قاشق غذاخوری، سیب له شده را نیز به عسل اضافه کنید و این ترکیب را یک بار در روز تکرار کنید.
درمان جوش زیر پوستی

عسل برای از بین بردن جوش زیر پوست

5- شیر برای از بین بردن جوش زیر پوست

با یک پنبه شیر را به جوش های زیرپوستی خود بمالید و بعد از 10 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید. این کار را 3 بار در روز انجام دهید تا زمانی که حوش های بیرون بیایند.
می توانید یک تکه نان را در شیر داغ خیس نمایید و سپس درون پارچه ای قرار دهید و آن را چند دقیقه بر روی جوش قرار دهید می توانید این کار را دو بار در روز انجام دهید.
درمان جوش زیر پوستی

درمان جوش های زیر پوست با شیر

6- با آب لیمو جوش زیر پوست را درمان کنید

آب یک یا دو لیمو را بگیرید و با استفاده از یک پد بر روی جوش ه قرار دهید و بمالید و بعد از 20 دقیقه آن را بشویید. این کار را 2 تا 3 بار در روز انجام دهید. می توانید اب لیمو را با یک قاشق غذاخوری گلاب ترکیب کنید و با یک پنبه روی پوست بزنید و بعد از نیم ساعت پوست را با آب ولرم بشویید. این کار را دو بار در روز تکرار کنید.
درمان جوش زیر پوستی

 درمان جوش های زیر پوستی با آب لیمو

7- با آلوده ورا جوش زیر پوست را رفع کنید

برگ الوئه ورا را ببرید و ژل آن را خارج کنید و بر روی صورت بمالید و بعد از 20 دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید. این کار را 2 بار در روز تکرار کنید تا زمانی که نتیجه ببینید. اگر شما گیاه آلوئه ورا در خانه ندارید می توانید از ژل های موجود در بازار استفاده کنید.
جوش های زیر پوستی

 استفاده از آلوئه ورا برای درمان جوش های زیر پوستی

8- استفاده از نمک سولفات برای درمان جوش

یک قاشق غذاخوری نمک سولفات را با نصف فنجان آب داغ مخلوط کنید تا خوب نمک در آب حل شود. سپس بگذارید که مایع کمی خنک شود. بعد با استفاده از یک پنبه روی جوش ها بمالید. بگذارید تا خشک شود و بعد از خشک شدن با آب گرم بشویید. این کار را 2 تا 3 بار در روز تکرار کنید تا زمانی که جوش های زیر پوست بیرون بیایند.

9- با سرکه سیب جوش های زیر پوستی را درمان کنید

تکه ای پنبه در سرکه سیب خیس کنید و سپس روی جوش ها بمالید و بعد از مدت کمی آن را پاک کنید. فقط توجه کنید که برای مدت طولانی روی پوست نماند زیرا به دلیل خاصیت اسیدی که دارد شاید باعث سوختن پوست شما شود. این کار را به دفعات کمی در روز انجام دهید. می توانید یک قاشق چای خوری از سرکه سیب را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و قبل از هر وعده غذایی بنوشید، این کار کمک می کند تا گردش خون شما بهتر شود، که می تواند از ایجاد جوش های زیرپوستی جلوگیری کند.
جوش های زیر پوستی

درمان جوش با سرکه سیب

10- مالیدن الکل روشی برای رفع جوش زیر پوستی

تکه ای پنبه را در الکل خیس کنید و خیلی آرام روی جوش ها بزنید و بعد از نیم ساعت آنها را با آب ولرم بشویید. این کار را چند بار در روز انجام دهید. توجه کنید که به جای الکل می توانید از ادکلن هم استفاده کنید که از الکل تشکیل شده اند.

11 . با سیاه دانه جوش های زیر پوست را درمان کنید

متخصصین طب سنتی توصیه می کنند که کمی روغن کنج و پودر سیاه دانه را به صورت یک ماک تهیه کنید و بر روی پوست خود بمالید و بگذارید به مدت 10 تا 15 دقیقه روی پوست بماند و بعد از آن صورت را با آب ولرم بشویید. اگر این عمل را به مدت 10 تا 15 روز تکرار کنید و ادامه دهید تاثیر خوبی روی پوست بگذارید.
جوش های زیر پوستی

 سیاه دانه موثر در از بین بردن جوش های زیر پوستی

12 . درمان جوش های صورت بعد از بلوغ

اگر شما جزو افرادی که هستید که بعد از دوران بلوغ هنوز هم جوش می زنید پودر سیاه دانه را با سرکه ترکیب کنید و خمیری که حاصل می شود را به صورت بزنید تا جوش های چرکی شما خیلی آرام و به مرور زمان خشک شوند.
دقت کنید که در هنر سنی که هستید مواد غذایی بسیار مهم هستند و در ایجاد جوش صورت و دیگر مشکلات پوستی، نقش اصلی را دارند. پس باید از مصرف مواد غذایی کنسروی، فست فودها و نوشیدنی های گاز دار خودداری کنید زیرا باعث مشکلات زیادی می شود.
جوش های زیر پوستی

مطالب مشابه را ببینید!