مجله تاپ‌ناز‌

عکس گرفتن از نوزاد | آموزش عکس گرفتن از نوزاد تازه متولد شده

عکس گرفتن از نوزاد
گرفتن عکس نوزاد کمی سخت است زیرا نوزاد لبخند نمی زند و نمی تواند ژست بگیرد ولی با انجام روش هایی می توانید عکس های فوق العاده زیبایی از فرزند خود ثبت کنید.

روش های عکس گرفتن از نوزاد در منزل

عکس گرفتن از نوزاد باعث ثبت لحظات خاص و به یاد ماندنی در دوران نوزادی کودک می شود. این دوران تکرارپذیر نیستند و برای هر والدینی خیلی با اهمیت است و همه والدین سعی می کنند از دوران نوزادی فرزند خود عکس های زیبا بگیرند ولی گرفتن این عکس ها از نوزادان راحت نیست زیرا نوزاد ممکن است خواب باشد و یا لبخند نمی زند. در این مطلب به شما می گوییم که در دوران نامزدی باید چگونه از نوزاد عکس بگیرید.

روش های عکس گرفتن از نوزاد

عکس گرفتن از نوزاد بسیار لذت بخش است و کمی مشکل است زیرا نوزاد توانایی نشستن و ایتادن را ندارد و در اغلب اوغات در خواب است و در ادامه روش های عکس گفتن از نوزاد را به شما آموزش می دهیم.

عکس گرفتن از نوزادن از کارهای لذت بخش و بسیار مشکل است زیرا نوزادان توانایی نشستن و ایستادن را ندارند و در اغلب اوقات در خواب هستند در ادامه با شیوه های متفاوت عکس گرفتن از نوزادان آشنا می شوید.

عکس گرفتن از نوزاد

ژست عکاسی نوزاد

دوربین

در قدیم برای عکس گرفتن از کودک باید از حلقه های فیلم استفاده می کردیم اما با اختراع دوربین دیجیتال مشکلات عکس گرفتن از نوزاد تا حدودی رفع شده و عکس را می توان قبل از چاپ ببینید و آن را ویرایش کنید .

با ویرایش عکس ها می توانید آن ها را سیاه و سفید کنید و ایرادات تصویر را با ابزار رنگ پاش (airbrush) بپوشانید . این دوربین ها را در کنار دستتان قرار دهید تا سریعا بتوانید از حالات مختلف نوزادتان عکس بگیرید.

زاویه و مدل صحیح برای گرفتن عکس

برای عکس گرفتن از نوزاد فقط از یک زاویه برای عکاسی استفاده نکنید . بیشتر والدین بالای سر نوزاد می ایستند و از او عکس می گیرند که این مدل عکاسی موجب تکراری شدن عکس ها می شود پس بهتر است از زوایای مختلفی از نوزاد عکس بگیرید و از دوربین های زوم دار برای این کار استفاده کنید.

برای عکس گرفتن از نوزادان تازه متولد شده پیدا کردن زاویه ای مناسب بسیار سخت است زیرا این نوزادان نمی توانند سرشان را به خوبی نگه دارند و معمولا آن ها را در یک پتو می پیچند و شما فقط صورت کوچک و کمی قرمز آنها را می بینید.

استفاده یا عدم استفاده از فلاش

نور فلاش آسیب زیادی به چشم نوزادان وارد می کند زیرا چشم آن ها بسیلر حساس است . برای عکس گرفتن از نوزادان بهتر است از نور فلاش استفاده نکنید و در نور طبیعی عکس برداری کنید و با تنظیم نوردهی در دوربین آن را جبران کنید.در مواقعی که استفاده از نورفلاش ضروری بود برای کاهش آسیب فلاش پارچه نازکی روی آن بیاندازید و یا به صورت غیر مستقیم از نور آن استفاده کنید.

عکس گرفتن از نوزاد

آموزش عکس گرفتن از نوزاد

استفاده از حالت ماکرو

ازمزایای دوربین های دیجیتال مدرن، توانایی استفاده از حالت ماکرو آن هاست که با آن می توانید از اعضای بدن کوچک نوزادان عکس بگیرید و به جزئیات منحصر به فرد کودک بپردازید.

محیط درستی برای عکس بسازید

از نوزادتان در شرایط مختلف عکس بگیرید مثلا از او در آغوش مادر و یا با دوستان و آشنایان عکاسی کنید . عکس گرفتن از نوزاد با اعضای خانواده و دیگر فرزندان ، یادگاری خوبی از دوران نوزادی کودک است . از این عکس ها می توانید به عنوان فیلم مستندی که از همان روزها و هفته های اول زندگی اش گرفته اید، استفاده کنید.

عکس زیبا از تغییرات تدریجی کودک بگیرید.

عکاسی از نوزاد را فقط به روزهای ابتدایی نوزاد اختصاص ندهید و هر روز حداقل دو عکس از نوزادتان بگیرید تا رشد و تغییرات نوزاد را در عکس ها متوجه شوید . زمان هایی که کودک آرام است از او عکس بگیرید.

عکاسی از شیرخوردن نوزاد و حمام رفتن او بسیار زیبا است . یکی دیگر از زمان هایی که برای ثبت عکس مناسب است زمان لبخند زدن و خندیدن کودک است ، شما می توانید با عکس های متفاوتی که از نوزادتان در موقعیت های مختلف بگیرید ، آلبوم او را پر از عکس های زیبا از دوران نوزادی سازید و بعدا از دیدن این عکس ها شگفت زده شوید.

برای عکس گرفتن از کودک توجه داشته باشید یک پارچه گرم و مرطوب برای تمیز کردن صورت از شیر و استفراغ و… کنار دستتان باشد.

مطالب مشابه را ببینید!