مجله تاپ‌ناز‌

گرفتن عکس پاییزی؛ چگونه عکس پاییزی زیبا بگیریم؟

فصل پاییز برای عکس گرفتن بسیار عالی است. شرایط آب و هوایی در فصل پاییز بسیار خاص است و رنگ های زیبایی در طبیعت مشاهده می کنیم. نور ملایم آسمان در طول روز، منظره های پر از رنگ و عناصر متنوع طبیعت از جمله باران، باد و ریزش برگ ها، همه و همه می تواند دلیلی شوند برای گرفتن یک عکس پاییزی بسیار زیبا که حس نوستالژیک دارد.

ایده هایی برای گرفتن عکس پاییزی زیبا، حرفه ای و رمانتیک

در این مطلب ایده هایی برای گرفتن عکس در پاییز و عکس برداری حرفه ای در این فصل را به شما می گوییم.

گرفتن عکس پاییزی

بهترین ساعت برای عکس گرفتن در فصل پاییز

در فصل پاییز نور ملایم است و شاید کمی گرم باشد و در ساعت های طلایی می توانید عکس های خاص و زیبا بگیرید. این ساعت های طلایی از طلوع خورشید شروع می شوند و تا غروب ادامه دارند. پس اگر در فصل پاییز می خواهید عکس بگیرید در طول روز عکاسی کنید زیرا رنگ های غنی پاییز با نور ملایم می تواند بهترین حالت برای عکس های شما باشد.

بهره گیری از المان های طبیعی برای عکس گرفتن

هوای فصل پاییز پر از سوپرایز است، مه و صبح های ابری باعث ایجاد فضایی دراماتیک برای ثبت عکس های شما می شوند و جنگل و بیشه های کوچک هم می توانند یکی از گزینه های ویژه برای عکس های پاییز شما باشند. قطرات باران ریز هم یکی از المان هایی است که باعث برانگیخته شدن احساسات مخاطبان شما خواهد شد. پس اگر از این المان بهره ببرید عکس های شما بسیار زیبا می شوند.

گرفتن عکس پاییزی

نیاز به پیدا کردن محصل های خاص عکاسی نیست

محل عکاسی یکی از عوامل مهم است که وقتی می خواهید از خودتان عکس بگیرید باید به آن توجه کنید. دیدگاه بسیار پرطرفداری در این زمینه وجود دارد که جنگل یک انتخاب ایده آب برای عکاسی است ولی باید به شما بگوییم که مکان های بهتری هم برای عکس گرفتن وجود دارد. یک منظره ساده در گوشه یک پارک، خیابانی پر از درخت که در امتداد آن ردیف شده اند، کنار یک دریاچه با برکه ای زیبا و یا حتی یک درخت تنها در گوشه ای از پارک هم می تواند با زوایه مناسب که از آن عکس میگیرید، جزو یکی از بهترین مکان های عکاسی باشد، باید سعی کنید خارج از چاچوبی که همیشه از بیرون به آن نگاه می کنید، به زوایایی فکر کنید که المان های خاص برای عکس شما دارند.

گرفتن عکس پاییزی

عکاسی از سایه ها و یا دراز کشیدن روی برگ ها پاییزی

حالا که با مقدمات عکس گرفتن در فصل پاییز آشنا شدید، وقت آن رسیده است که دنبال ایده های جذاب برای عکس خود باشید و عکس های زیبا بگیرید. باید توجه کنید که گاهی دیدن یک عکس با ایده ای خوب در آینده نزدیک، بیشتر از همه چیز شما را خوشحال می کند و به شما آرامش می دهد. در اینجا 9 گزینه را برای عکس گرفتن در پاییز به شما می گوییم.

1.می توانید برگ های ریخته شده پاییز بر روی زمین را از فاصله بالاتری نسبت به دوربین بر روی سر دیگری بریزید و عکس بگیرید، این ایده برای عکس گرفتن کودکان مناسب تر است.

2.عکس گرفتن موقع بازی کردن با برگ های هم جالب است. چند دسته برگ بردارید و به دنبال اعضاب خانواده خود بدوید و در همین لحظه توسط فردی دیگر، این عکس زیبا را ثبت کنید.

3.بین برگهای نیفتاده درختان بروید و عکس بیندازید. پاییز است و برگ های زرد زیبای آن و فقط باید با خلاقیت خود عکس بگیرید.

4.برای یک بار هم که شده قید تیمزی لباس خود را بزنید و نگران کثیف شدن آن نباشید. بر روی زمین پر از برگ دراز بکشید و عکسی زیبا از خودتان ذخیره کنید. به جای اینکه دراز بکشید به سمت اسمان، به روی شکم دراز بکشید و به بیرون دوربین زل بزنید.

گرفتن عکس پاییزی

5. عکاسی از سایه خود و همراهان روی زمینی که پر از برگ است، یکی از ایده های جذاب است که امتحان آن را به شما توصیه می کنیم.

6.خیابان ها، جاده ها و کوچه های پر از برگ های پاییزی هم منظره زیبا است که برای پس زمینه عکس شما عالی است. خود و خانواده و یا دوست رو به دوربن بایسنید و در حالی که عکاس از زاویه بالا جلوی شما ایستاده می توانید عکسی زیبا داشته باشید.

7.برگ هایی از رنگ های ختلف و زیبا پیدا کنید و در گوشه های عکس یا به عنوان سوژه اصلی از این برگ ها استفاده کنید. گرفتن یک عکس با چند برگ که دارای رنگ های مختلف است، عکس شما را بسیار چشم نواز می کند.

8.گرفتن برگ بزرگ جلوی صورت هم یکی دیگر از گزینه های جذاب است، به خصوص برای افرادی که مایل نیستند صورتشان در شبکه های اجتمای پس از انتاشر عکسشان منتشر شود.

9.استفاده از دیگر سمبل های خاص فصل پاییز مانند انار، سیب، کدو تنبل و … و چدین آنها در کنارتان هم می تواند یک حس و حال جذاب به عکس شما دهد.

مطالب مشابه را ببینید!