مجله تاپ‌ناز‌

تنگی بیش از حد واژن و عدم دخول در شب زفاف واقعیت دارد؟

تنگی بیش از حد واژن و عدم دخول در شب زفاف واقعیت دارد؟

دلیل تنگی زیاد واژن و عدم دخول در شب زفاف

قبل از زفاف ممکن است به دلیل حرف های اطرافیان که در مورد آن صحبت کرده اند دچار استرس و ترس شوید و فکر کنید که به دلیل تنگی واژن زیاد دخولی صورت نمی گیرد و یا خیلی سخت است. در این مطلب به شما می گوییم که آیا این تصور درست است یا خیر.

 

باورهای اشتباه در مورد تنگی واژن و عدم دخول

آیا تنگی زیاد واژن درست است؟

اگر در زمان دخول درد و یا ناراحتی را تجربه کنید شاید نگران کوچک یا تنگ بودن واژن برای رابطه جنسی باشید. حقیقت این است که اینطور نیست. تقریبا هیچ واژنی برای رابطه جنسی تنگ نیست با این حال شاید گاهی لازم شود آمادگی بیشتری برای دخول پیدا کنید.

طول واژن در حالت معمولی در حدود 7 تا 10 سانتی متر می باشد که شاید به نظر برای رابطه جنسی کوچک باشد. ولی هنگامی که تحریک می شوید واژن شما بلندتر و بازتر می شود. ضمن اینکه روان کننده ای طبیعی ترشح می شود.

اگر مشکلی با دخول حس می کنید یا درد حس می کنید ممکن است نشان دهنده این باشد که به اندازه لازم تحریک نشده اید.

درد هنگام دخول می تواند نشانه ای از بیماری هایی مانند عفونت، جراحت یا اختلال مادرزادی باشد.

تنگی واژن چگونه تغییر می کند؟

واژن در طول عمر یک فرد دچار تغییرات زیادی می شود. واژن برای رابطه جنسی و تولد نوزاد طراحی شده است که هر دوی اینها روی شکل و تنگی آن تاثیر می گذراند. شناخت این تغییرات می تواند به شما کمک کند تا بدانید چه زمانی دچار مشکل گردیده است.

تغییرات واژن در هنگام رابطه جنسی

واژن در هنگام تحریک شدن گسترده تر و لند تر می شود. وقتی که شما تحریک می شوید بخش بالایی واژن کشیده می شود و به دهانه رحم فشار وارد می کند و رحم را به سوی داخل بدن فشار می دهد.

بدین ترتیب آلت تناسلی در هنگام دخول نمی تواند به دهانه رحم ضربه زده و باعث ناراحتی خواهد شد. اگر چه تجریک دهانه رحم گاهی مواقع می تواند لذت بخش هم باشد.

واژن یک روان کننده طبیعی ترشح می کند که دخول را آسان می کند و درد رابطه جنسی را هم کم می کند. اگر دخول قبل از ترشح روان کننده باشد و خیلی زود انجام شود ممکن است دچار درد شوید.

پیش نوازی کافی می تواند به شما خاطرجمعی دهد که به اندازه کافی روان کننده طبیعی در واژن ترشح شده است ولی اگر کافی نباشد از یک لوبریکانت طبیعی بر پایه آب می توانید استفاده کنید.

ولی این فرایند طبیعی همیشه به معنای یک سکس آسان نیست. یک مطالعه نشان داده است که 30 درصد زنان در طول رابطه واژینال vaginal احساس درد دارند. اگر درد یا تنگی دائمی داشتید حتماً باید به دکتر مراجعه نمایید.

 

تغییرات واژن هنگام زایمان چگونه است؟

واژن شما میتواند برای تولد نوزاد کشیده و گسترده شده و پس از ان به حالت عادی خود بازگردد. با این حال بعد از تولد نوزاد ممکن است احساس کنید که واژنتان مثل قبل نیست. حقیقت این است که احتمالا مثل سابق نیست ولی به این معنی نیست که دیگر تنگ نباشد.

شکل طبیعی و انعطاف پذیری واژن در طول عمر تغییر میکند و باید با این تغییرات سازگار شوید. ممکن است به این معنا باشد که باید پوزیشن هاي‌ جدیدی برای رابطه را امتحان کنید یا عضلات کف لگن را تقویت کنید تا عضلات اطراف واژن دوباره تنگی و قدرت سابق را بدست آورند.

 

اگر می ترسید واژن تان بیش از حد تنگ باشد

چندین حالت است که میتواند روی تنگی واژن تاثیر بگذارد. اکثر این مشکلات جزئی بوده و به اسانی درمان میشوند. این شرایط عبارتند از:

 

  • برانگیختگی و روان کاری ناکافی

برانگیختگی بدن رابا روانکاری طبیعی آماده میکند. سعی کنید زمان بیشتری صرف کنید تا به اندازه کافی برانگیخته شوید. به خاطر داشته باشید که نقش کلیتوریس مهم تر از چیزی است که تصور میکنید. ولی اگر باوجود صرف کردن زمان کافی برای آماده سازی هنوز هم دخول برایتان اذيت دهند است حتماً یک لوبریکانت مناسب از داروخانه تهیه نمایید.

 

  • عفونت یا اختلال

عفونت ها از جمله عفونت هاي‌ جنسی شکل یا تنگی واژنتان را تغییر نمیدهند ولی می‌توانند باعث دردناک شدن رابطه جنسی شوند.

 

  • آسیب یا تروما

آسیب به کف لگن یا ناحیه تناسلی میتواند باعث دردناک شدن رابطه جنسی شود در اینصورت باید تا التیام کامل صبر نمایید و از رابطه جنسی اجتناب نمایید.

 

  • اختلالات مادرزادی پرده بکارت

بعضی زنان با پرده بکارت hymens ضخیم یا غیر قابل انعطاف بدنیا می‌آیند که هنگام رابطه جنسی فشار آلت تناسلی باعث ایجاد درد در ان ها خواهد شد. حتی بعد از پاره شده بکارت ممکن است بازهم هنگام رابطه جنسی احساس درد داشته باشند.

 

  • واژینیسموس 

واژینیسموس Vaginismus باعث انقباض انقباض غیرارادی عضلات کف لگن قبل از دخول می‌شود و این سفتی مانع از ورود مناسب آلت تناسلی به واژن میشود. این شرایط به خاطر اضطراب یا ترس ایجاد میشود. برخی افراد مبتلا به این مشکل ممکن است در استفاده از تامپون tampons یا معاینه کف لگن هم دچار مشکل شوند.

 

درمان واژینیسموس ترکیبی است که شامل سکس تراپی و مشاوره می‌شود. پزشکتان از واژینال دایلاتور*  vaginal dilators و تمرینات کف لگن برای درمان شما استفاده می‌کند. این وسایل مخروطی بشما کمک میکند تا بتوانید عضلات کف لگنتان را نظارت کرده و جلوی واکنش عضلانی ناخواسته حین دخول را بگیرید.

 

* واژینال دایلاتور vaginal dilators: 

دایلاتور ها گشادکننده هاي‌ واژینال هستند که از آلت تناسلی مرد در سایزهای مختلف تقلید می کنند. به بیمار توصیه می¬شود همراه با انجام ورزش¬هاي‌ کف لگن از سایز  کوچک تا بزرگ دایلاتورها را استفاده کند.

 

  • شل شدن واژن در دوران یائسگی

یائسگی می‌تواند باعث تغییراتی در واژن شما شود. با کاهش سطح استروژن ممکن است دیگر روان کننده طبیعی شما برای دخول کافی نباشد بنابر این لازم است که لوبریکانتی مناسب خریداری نمایید.

 

بافت واژن هم دراین مرحله نازک تر می‌شود البته ابه این معنی نیست که واژنتان دراین مرحله شل تر می‌شود بلکه احساسی که حین دخول دارید ممکن است تغییر کند.

تنگی بیش از حد واژن و عدم دخول در شب زفاف واقعیت دارد؟

اگر می ترسید واژنتان بیش از حد گشاد باشد

شایعات و حرف های بی اساسی که دوستان شما مطرح می کنند ممکن است به این نتیجه برسید که واژن شما خیلی گشاد است و این باور درستی نیست.

واژن در طول عمر هر فردی تغییرات زیادی پیدا می کند. کار و زایمان یکی از مهمترین حوادثی می باشد که می تواند روی تنگی واژن تاثیر داشته باشد.با این حال بازگشت ان به حالت قبل از زایمان اهمیت زیادی دارد. شاید احساس متفاوتی داشته باشید که کاملا قابل انتظار است ولی بدان معنا نیست که به تنگی قبل نباشد.

اگر بتازگی بچه دار شده اید می توانید با التیام قدرت عضلانی و تقویت کف لگن به خواسته خود برسیدو عضلات کف لگن تقویت شده شکل واژن را تغییر نمی دهد ولی می تواند باعث شود به واژن بهتر نظارت کنید و لذت بیشتری از رابطه جنسی ببرید. ضمن اینکه می تواند باعث تقویت عضلات نظارت کننده ادرار شود و جلوی نشت ادرار را که طبق معمول بعد از زایمان ایجاد می شود را بگیرد.

تمرینات کگل Kegel باعث تقویت عضلات کف لگن شما می شود که از دیگر تمرینات تاثیرگذار تر باشد.

بخوانید : شرح وظایف کامل زن و شوهر در شب زفاف

مطالب مشابه را ببینید!