خطرات استفاده تلگرام دی آر Telegram DR بدون فیلتر و با فیلترشکن سر خود

خطرات استفاده تلگرام دی آر Telegram DR بدون فیلتر و با فیلترشکن سر خود

تلگرام دی آر به انگلیسی Telegram DR و نسخه دیگر تلگرام دی آر لایت Telegram DR Lite توسط گروه Moonshot توعه داده شده اند و به گفته سازندگان این برنامه فیلترشکن سر خود دارد و نیاز به نصب یک برنامه فیلترشکن به طرو جداگانه نیست.

اما تیم مون شات چه افرادی هستند؟ برنامه تلگرام دی آر اوسط نریمان غریب ( یکی از کارکنان شبکه منوتو ) و امین ثابتی ( کارشناس فنی بی بی سی ) که هر دو ساکن لندن هستند ساخته شده است و در شبکه منوتو هم تبلیغ شده است.

اما آیا استفاده از Telegram DR مطمئن است؟

به صورت مشخص دو دلیل عمده برای اعتماد نکردن به تلگرام دی آر (Telegram DR) وجود دارد:

1- توسعه دهنده های تلگرام دی آر (Telegram DR) افراد تایید شده ای نیستند که بتوان تصور کرد آن ها فقط به فکر ما هستند تا تلگرام بدون فیلتر به ما بدهند! به هر حال ممکن است این برنامه دسترسی دولت های بیگانه را به اطلاعات کاربری ما باز کند. اگر قرار بود چنین شود، تلگرام اینقدر در کشورهای مختلف با مشکل مواجه نمی شد! پس بعید نیست که این تلگرام بدون فیلتر در جهت باز کردن دست دولت های بیگانه از جمله انگلیس فراهم شده باشد، اگر نام توسعه دهنده ها و موقعیت شغلی آن ها را بررسی کنید، متوجه می شوید!
2- تناقص در ارایه اطلاعات مربوط به متن باز بودن پروژه که بالاتر خواندیم.

حالا اما به لطف یکی از کاربران همیشه همراه ما به نام کاربری “رسول آریان” به ما گفت که تلگرام دی آر (Telegram DR) و تلگرام دی آر لایت از گوگل پلی حذف شدند و واقعا همینطور است! شما اگر در گوگل پلی (فروشگاه نرم افزاری گوگل) به دنبال تلگرام دی آر (Telegram DR) یا تلگرام دی آر لایت (Telegram DR Lite) بگردید، هیچ گزینه ای برای شما نمایش داده نمی شود.

اگر هم در گوگل سرچ کنید یا روی لینک دانلود مستقیم آن کلیک کنید، با تصویر اصلی مطلب ما مواجه می شوید و می بینید که این آیتم وجود ندارد. این خود ایمن نبودن این برنامه را قوت می بخشد، چون هیچ برنامه ای بدون دلیل از فروشگاه نرم افزاری حذف نمی شود! نظر شما چیست؟

منبع ترنجی

همچنین ببینید : تلگرام بدون مسدودی با فناوری بلاک چین Telegram X

» همچنین بخوانید : فیلترشکن اینستاگرام مخصوص اینستاگرام چه خطراتی دارد؟

مطالب مشابه را ببینید!