ماساژ تایلندی چیست و چگونه انجام می گیرد؟

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی با ایحاد کشش های مثبت روی عضلات و فشار ملایمی که در امتداد مسیرهای انرژی بدن ایحد می کند باعث افزایش انعطاف، تسکین دردهای عضلانی و مفصلی و برقراری تعادل در سیستم چرخش انرژی در بدن می شود.

ماساژ تایلندی چیست؟

ماساژ تایلندی در سالن های آسیا و مراکز ماساژ در سراسر دنیا بسیار متداول شده است. پیشینه این ماساژ به 2500 سال پیش بر میگرددريال یعنی زمانی که راهبان بودایی این نوع ماساژ را در تایلند پایده گذاری کردند. در ماساژ تایلندی، انواع کشش مثبت عضلانی و فشار ملایم در امتداد مسیرهای انرژی بدن باعث افزایش انعطاف، تسکین دردهای عضلانی و مفصلی و برقراری تعادل در سیستم چرخش انرژی در بدن می شود.

در ماساژ تایلندی باید لباس کامل به تن باشد. این نوع ماساژ برای کسانی که به برهنه شدن علاقه ندارند مفید است. این نوع ماساژ برای افرادی که برای اولین بار ماساژ را تجربه می کنند زیاد مناسب نیست. زمانی که روی تشک مخصوص دراز بکشید، ماساژور بر بدن شما سوار می شود و از همان ابتدا فشار زیادی به پاهای شما وارد م شود.

ممکن است تمام وزنش را به کار بگیرد تا بدن شما در جهت های مختلف به حرکت درآید تا به کشش مثبت عضلانی دست پیدا کند. شاید بعضی از حرکات تخصصی برای شما عجیب و غیر منتظره باشد، ولی نکته مهم این است که در تمام طول ماساژ شما احساس راحتی و آسایش خواهید داشت.

» همچنین بخوانید : آموزش ماساژ جنسی بدن (ویژه متاهلین)

در طول ماساژ تابلندی چه کارهایی انجام می شود؟

در ماساژ تایلندی با فشار دست و انگشتان، حرکات پرفشار و منظمی بر بدن وارد می شود که مستقیما بر روی بافت های ماهیچه ای اثر می ذارد. این ماساژ معمولا بر تشکی روی زمین انجام می شود و ماساژور لباسی آزاد شبیه به لباس یوگا بر تن دارد و روی شما سوار است و با حرکات کششی، بدن را در جهات مختلفی قرار میدهد، این کار باعث آرامش بخشیدن به بدن شما می شود و به شما تمرژی میدهد و برای کسانی که دوست دارند در پایان کار، سر حل باشند خیلی مفید است.

ماساژور جرکات مختلفی را به ترتیب و در حالی که شخص در وضعیت های مختلفی مانند نشسته، خوابیده به پهلو، خوابیده روی سینه با سر بالا یا صورت روی زمین است انجام خواهد داد و طی آن تماس پیوسته ای بین بدن برقرار است، اما ماهیچه ها به جای مالش در معرض کشش، فشرده شدن و چرخش و حرکت قرار میگیرند.

ماساژ تایلندی

ماساژهای تایلندی در کشور تایلند

در کشور تایلند در هر مکان غرفه های خیابانی با قیمتی خیلی جزیی برای ماساژ مشاهده خواهید کرد. وات فو در بانکوک جایی ست که هم قدیمی ترین معبد تایلند به حساب می آید و هم مبداء آموزشی قدیمی ترین ماساژها است. گذشته از جنبه ی توریستی معبد، مسافران با پرداخت هزینه ی کمی می توانند ماساژهای نیم ساعته یا یک ساعته بگیرند وات فورد در بانکوک، هم چنین مکانی فوق العاده برای آموزش است و کلاس ها به زبان انگلیسی برگزار می شوند.

ماساژ در سایر کشور ها

ماساژ تایلندی از سال 1990 در آمریکا و دیگر کشورها هم رایج شد و طرفداران زیادی دارد. با این حال به دو دلیل در هر جایی پیدا نمی شود. دلیل اول بهره برداری مرقون به صرفه از فضای سالن کار است. در یک سالن برای ماساژ تایلندی با یک اتاق مجزا و همیشه آماده که پوشیده از تشک با روکش ملحفه باشد نیاز است و در نظر گرفتن این فضا در صورتی مقرون به صرفه است که در هر سانس تمام ظرفیت اتاق با تعداد متناسب از مشتری پر شود و فضا بلا استفاده باقی نماند.

این در حالی است که به دلیل تقاضای کم، بعضی از سالن ها این ماساژ را با انواع دیگر ماساژ ترکیب می کنند و به جای تشک برای ماساژ تایلندی از تخت برای هر دو نوع استفاده می کنند تا هیچ فضایی به هدر نرود. دلیل دوم کم بودن ماساژورهای حرفه ای است. تعدادی از ماساژورها افرادی می باشند که به آسیا رفته اند و دوره های جدی تخصصی ماساژ را گذرانده اند، اما افراد زیادی هم فقط در کارگاه های کوتاه مدت شرکت کرده اند و مهارت زیادی ندارند. در آخر کسانی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند شاید بتوانند جایی را پیدا کنند که هم حرفه ای باشد و هم قیمت معقولی داشته باشد.

این نوع ماساژ ماهیتی معنوی دارد و هدفش تسکین دادن افراد از لحاظ جسمی، اجساسی و روحی می باشد و نباید آن را با ماساژهایی که جنبه شهوانی دارند اشتباه گرفته شود.

» همچنین بخوانید :

روش انجام ماساژ ابرو و فایده ماساژ ابرو برای زیبایی

آموزش تصویری مرحله به مرحله ماساژ برای رفع خستگی

مطالب مشابه را ببینید!