مجله تاپ‌ناز‌

سواحل دیدنی تایلند که گردشگران را مجذوب خود کرده +تصاویر

محبوبیت گردشگری تایلند بیشتر از هرچیزی مدیون سواحل و جزایر بسیار زیبای آن است.

به گزارش تاپ ناز به نقل از مجله سفر؛ جزایر ساحلی تایلند در اطراف دریای آندمان و خلیج سیام برخی از محبوب‌ترین نقاط توریستی آسیا هستند. برخی از این جزایر به واسطه‌ی سواحل زیبا و محیط مناسب برای تفریح شهرت جهانی دارند. اما بهترین جزایر تایلندفرصت‌های متعددی برای سرگرمی، سیاحت درون و تمدد اعصاب ارائه می‌دهد.

  1. کو لایپ (ko lipe)

سواحل دیدنی تایلند

کو لایپ، در مجمع‌الجزایر آدانگ راوی (adang-rawi) در جنوب تایلند واقع شده که محل سکونت کولی‌های دریا است. جزیره‌ایی کوچک که توریست‌ها ظرف کمتر از یک ساعت می‌توانند دور تا دور تمام جزیره پیاده‌روی کنند. کو لایپ، خارج از حوزه‌ی قانونی پارک ملی تاروتائوست و همین امر این جزیره را از ممنوعیت‌های قانونی گسترده معاف می‌کند. سه ساحل اصلی آن شامل اقامتگاه‌های بی‌نظیری از کلبه‌های حصیری تا خانه‌های ییلاقی کولردار می‌شود.

  1. کو لانتا (ko lanta)

سواحل دیدنی تایلند

کو لانتا، مجمع‌الجزایریست در اطراف تایلند که در استان کرابی واقع شده است. بزرگترین جزیره‌ی این مجمع‌الجزایر کو لانتا یایی است که کو لانتا نیز خوانده می‌شود. سواحل کرانه‌ی غربی کو لانتا یایی با مجموعه‌ایی از تفرجگاه‌ها و خانه‌های ییلاقی به یکدیگر متصل هستند. این منطقه مقصد مهمی برای مشتاقان به غواصی و علاقمندان به دنیای زیر آب است که به جزیره می‌آیند تا صخره‌های مرجانی و دنیای اعماق اقیانوس متشکل از ماهی‌های گرمسیری و وال‌ها را از نزدیک مشاهده کنند. در این جزیره حیات گیاهان گرمسیری متشکل از بقایای جنگل‌های انبوه کهن به وفور به چشم می‌خورد.

  1. کو سامت (ko samet)

سواحل دیدنی تایلند

شهرت کو سامت ناشی از محبوبیتی است که به دلیل دوری از هیاهوی بانکوک کسب نموده. گرچه اکثر خاک جزیره، پارک ملی است اما تفرجگاه‌های مختلفی با امکانات مختلف نیز در آنجا وجود دارد. یکی از فوق‌العاده‌ترین جاذبه‌های کو سامت ساحل با شن‌های سفید است. گردشگران انتخاب‌های متعددی از قبیل استراحت در محیط‌های آرامش‌بخش و باصفا یا سواحل محبوب با انواع سرگرمی‌های مختلف دارند.جزایر Ao noina، ao phutsa، au nuan و ao wai شهرت خود را مدیون محیط آرامش‌بخش، اقامتگاه‌های دنج، بعلاوه‌ی نمای مسحور کننده‌ی غروب آفتابشان هستند. مناطق هت سای کائیی Hat sai kaeo)) و آ هین خوخ ao) hin khok) پرازدحام‌ترند و گردشگران اغلب برای حمام آفتاب، شنا، موج‌سواری و لذت از جشن‌های شبانه به این سواحل می‌آیند.

  1. کو تاروتا (ko tarruta)

سواحل دیدنی تایلند

کو تاروتا یکی از پنجاه و یک جزیره‌‌ی جنوب تایلند است که به مجمع‌الجزایر پارک ملی تاروتائو تعلق دارد. در این جزیره اقامتگاه‌هایی در قالب کلبه یا خانه‌های ییلاقی برای اجاره وجود دارد. توریست‌های این جزیره می‌توانند از مناطق بکر و فضای آرام این منطقه، تماشای رشته کوه‌های ناهموار و نمای جنگلی متشکل از صخره‌های آهکی مشهور تایلند لذت ببرند. گردشگران در این جزیره فرصتی فوق‌العاده برای تماشای شگفتی‌های حیات‌وحش می‌یابند، به ویژه اگر از بخش غربی ساحل جزیره دیدن نمایند که اغلب لاک‌پشت‌های بزرگی در آنجا دیده می‌شود.

  1. کو ساموئی (ko samui)

سواحل دیدنی تایلند

کو ساموئی یکی از توریست‌پذیرترین جزایر تایلند است. اقامتگاه‌های فراوانی در قالب خانه‌های ییلاقی کوچک تا ویلاهای استثنایی در این جزیره برای گردشگران وجود دارد. هر ساله فستیوال‌های متعددی از قبیل فستیوال گاوبازی، جشن هنری ۱۰ ستاره‌ی samui و بازارهای هفتگی فروشندگان محلی که سوغاتی، لباس و خوراکی‌های لذیذ می‌فروشند، در کو ساموئی برگزار می‌شود. علاقمندان به قایق‌های بادبانی نیز برای مسابقه‌ی سالانه‌ی قایق‌رانی در این جزیره گرد هم می‌آیند، ورزشکاران سه‌گانه و علاقمندان به این ورزش نیز برای برگزاری مسابقات سالانه‌ی ورزش‌های سه‌گانه به ساموئی می‌آیند.

  1. کو پنگان (ko phangan)

سواحل دیدنی تایلند

کو پنگان جزیره‌ایی در خلیج تایلند است که بین جزایر کو ساموئی و کو تائی قرار دارد. این جزیره برای علاقمندان به اردو‌ زدن‌ها که می‌خواهند خود را غرق زیبایی‌های طبیعی جزیره از قبیل جنگل‌های انبوه و سواحل نمایند، مقصدی عالیست. هر ساله در این جزیره فستیوال رقص‌ نور موسوم به مهمانی ماه کامل برگزار می‌شود. توریست‌های علاقمند به مکان‌های آرام‌تر نیز می‌توانند از معابد متعدد بودایی kop ha ngan دیدن ‌کنند. از دیگر عواملی که بر شهرت این جزیره می‌افزاید، اسپا و مکان‌های مخصوص مدیتیشن در این جزیره است.

  1. پوکت (Phuket)

سواحل دیدنی تایلند

پوکت هم نام یکی از استان‌های تایلند است و هم شهر اصلی آن استان. استان پوکت بخش اعظمی از جزیره و چندین جزیره‌ی کوچک در سواحل غربی سرزمین را تحت پوشش قرار می‌دهد. خارج از بانکوک، یکی از محبوب‌ترین مناطق توریستی کشور محسوب می‌شود و خوش‌منظره‌ترین اقاتگاه‌های ساحلی را برای گردشگران فراهم می‌آورد. در نزدیکی این سواحل برای گردشگران کلاب‌های شبانه و مراکز خرید فراهم شده است. از دیگر جاذبه‌های توریستی پوکت می‌توان به مسلبقات گلف، موزه‌های تاریخی و آثار تاریخی اشاره نمود.

  1. کو چانگ (ko chang)

سواحل دیدنی تایلند

این جزیره در نزدیکی مرز کامبوج واقع شده است، کو چانگ سومین جزیره‌ی بزرگ تایلند و بزرگترین جزیره در مجمع‌الجزایر پارک دریایی کو چانگ است. شهرت این جزیره‌‌ی کوهستانی از آبشارهای متعدد، صخره‌های مرجانی، جنگل‌های انبوه و سواحلی طویل با شن‌های سفید نشآت می‌گیرد. ظرف کمتر از ۱۰ سال کو چانگ به یکی از قطب‌های گردشگری تایلند بدل شد، با این وجود هنوز به پای پوکت یا کو ساموئی نمی‌رسد. سواحل این منطقه با شن‌های سفید یکی از محبوب‌ترین سواحل این مجمع‌الجزایر تلقی می‌شوند. طولانی‌ترین ساحل کو چانگ در کرانه‌ی شمال غربی آن واقع شده است. در بخش مرکزی ساحل شنیِ نرم کلبه‌های چندطبقه و هتل‌ قرار دارد.

  1. کو تائو (ko tao)

سواحل دیدنی تایلند

کو تائو با سرعتی باورنکردنی به یکی از محبوب‌ترین مناطق تفریحی تایلند بدل شد. این جاذبه‌های تفریحی شامل غواصی، صخره‌نوردی و پیاده‌رویست. سالانه حدود ۷۰۰۰ غواص جدید در کو تائو مدرک غواصی دریافت می‌کنند و همین امر این منطقه را به یکی از قطب‌های آموزش غواصی تبدیل کرده است. تعداد گردشگران علاقمند به ماهی‌گیری، با امید به صید انواع ماهی، رو به افزایش است. هجوم توریست‌ها به کو تائو سبب شده کلبه‌ها، کافه‌ها و کلاب‌های شبانه‌بیشتری دایر گردد، با این وجود هنوز در این جزیره مناطق کمتر توسعه یافته‌ایی برای توریست‌هایی که در جستجوی مکانی آرام برای تعطیلات هستند، وجود دارد.

  1. کو فی‌فی (ko phi phi)

سواحل دیدنی تایلند

کو فی‌فی مجمع‌الجزیره‌ایی کوچک در استان کرابی واقع در جنوب تایلند است. Ko phi phi don بزرگترین جزیره‌ی این مجمع‌الجزایر است و تنها جزیره‌ایست که ساکنان دائمی دارد، علاوه بر این جزیره‌ی ko phi phi leh مکان فیلمبرداری فیلم معروف “ساحل” در سال ۲۰۰۰ است. کو فی‌فی در دسامبر ۲۰۰۴ مورد هجوم سونامی‌های اقیانوس هند قرار گرفت و تقریبا تمام زیرساخت‌های جزیره ویران شد. با این وجود بازسازی آن به سرعت انجام پذیرفت و خدمات بازسازی برای بهره‌وری از چشم‌اندازهای خیره‌کننده‌ی جزیره طبق مقررات ساخت و ساز از قبیل ارتفاع هتل‌های جدید و دیگر بناها ارائه شد.

منبع: سواحل تایلند

مطالب مشابه را ببینید!