مجله تاپ‌ناز‌

فایده گذاشتن لیمو کنار تختخواب

فایده گذاشتن لیمو کنار تختخواب

میوه لیمو یکی از میوه های پر خواص و خوشمزه است که سلامتی بدن را ارتقاء میدهد. گذاشتن لیمو کنار تختخواب می تواند خواص زیادی برای شما داشته باشد.

 

قرار دادن لیمو کنار تخت و خواص آن

همه ما می دانیم که لیمو دارای مقدار زیادی ویتامین C است و برای درمان سرماخوردگی نیز بسیار خوب است و همچنین در انواع غاها می توان از لیمو استفاده کرد. اما فواید لیمو تنها به این موارد ختم نمی شود. اگر این میوه مفید را شب ها هنگام خواب کنار تخت قرار دهید فواید دیگری هم برای سلامت بدن ما خواهد داشت.

آشنایی با فواید بی نظیر لیمو

خاصیت آرامبخش

عطر مرکبات سیستم عصبی را آرام می کند، اضطراب را کاهش می دهد و فشار و استرس بعد از یک روز سخت را تسکین می دهد. اگر روغن ضروری لیمو ندارید از نصف لیمو استفاده کنید.

فایده گذاشتن لیمو کنار تختخواب

فواید لیمو

تقویت تمرکز
خاصیت دیگری که لیمو دارد این است که استشمام عطر لیمو باعث می شود بیشتر بتوانیم تمرکز کنیم و فعالیت های ذهنی و حافظه تقویت شود. عطر لیمو باعث می شود حتی در محیط کار اشتباه کمتری مرتکب شویم.

بهبود روحیه

روغن ضروری لیمو یک درمان اثبات شده برای افسردگی است. اگر هر نوع درمانی را برای افسردگی به کار بردید اما تاثیری نداشت به این میوه پناه ببرید.
از بین بردن میکروب های هوا
لیمو علاوه بر این که عطر رضایت بخشی دارد خاصیت ضد میکروب هم دارد و می تواند هوای اتاق را پاکسازی کند.

جلوگیری از فشار خون بالا

خیلی ها از مشکل فشار خون بالا رنج می برند و لیمو می تواند برای آن ها کمک بزرگی باشد. عطر لیمو سطح فشار خون را پایین می آورد.

جلوگیری از آزار حشرات

مورچه، مگس، پشه و دیگر حشرات در جایی که بوی لیمو را استشمام کنند باقی نمی مانند. پس برای دور کردن حشرات نیازی نیست که پول زیادی هزینه کنید و مواد شیمیایی مضر تهیه کنید. فقط کافی است از لیمو استفاده کنید و برای تاثیر بیشتر تعدادی میخک داخل لیموهای نیمه شده فرو کنید.

شب ها کنار تخت لیمو بگذارید!

منبع : بهداشت نیوز

مطالب مشابه را ببینید!