مقدار ویتامین های مورد نیاز برای بدن به صورت روزانه

میزان ویتامین مورد نیاز روزانه

مقدار مورد نیاز روزانه انواع ویتامین برای بدن

اگر می خواهید بهترین برنامه غذایی را داشته باشید باید به صورت طبیعی تمام مواد مغذی و ویتامین ها را به بدن برسانید. برای اینکه بدنی سالم و با نشاط داشته باشید باید تمام ویتامین های ضروری را به صورت روزانه به بدن خود برسانید؛ اگر ویتامین های ضروری از طریق غذا تامین نشوند می توانید از مکمل های مولتی ویتامین تراپوتیک و مینرال استفاده کنید.

ویتامین سی Vitamin C

ویتامین سی آنتی اکسیدانی قوی است که با رادیکا های آزاد خراب کننده DNA مبازره می کند و با این کار خطر سرطان را کاهش می دهد. این ویتامین می تواند باعث حفظ سیستم ایمنی بدن شود و کلسترول خوب خون را افزایش دهد.

مقدار مورد نیاز Vitamin C : نیاز روزانه بدن به ویتامین سی در حدود 75 میلی گرم است اما بعضی از کارشناسان توصیه می کنند روزی 200 میلی گرم به بدن برسانید. ویتامین سی اضافه خیلی راخت از بدن دفع می شود و به بدن آسیبی نمی رساند.

ویتامین B6 و B12

این ویتامین مربوط به گروه ویتامین های گروه B یا همان ب کمپلکس ها به ویژه B12 و B6 نقش مهمی در بهبود وضع اعصاب و عملکرد سیستم ایمنی بدن دارند. کمبود این ویتامین می تواند یک عمال خطرساز بباشد و باعث مشکلات قلبی و مغزی برای انسان شود.

مقدار موردنیاز  Vitamin B6 و B12 : شما در هر روز به 3/1 میلی‌گرم B6 و 4/2 میکروگرم B12 نیاز دارید.

ویتامین E

این ویتامین یک آنتی اکسیدان قوی است. مطالعات نشان داده که این ویتامین تاثیر مثبتی بر سلامت چشم و پیشگیری از بیماری آلزایمر دارد.

مقدار مورد نیاز ویتامین E : هر فرد باید 5/22 واحد از این ویتامین را مصرف کند. زیاده روی در مصرف این ویتامین خطرناک است. متخصصان می گویند که روزانه باید 150 تا 200 واحد از این ویتامین مصرف شود.

همچنین بخوانید : خانم های باردار چه ویتامین هایی استفاده کنند؟

ویتامین K

این ویتامین برای انعقاد خون مفید است و همچنین می تواند باعث محکم شدن استخوان های بدن شود.

مقدار مورد نیاز ویتامین K : بر اساس مطالعات، زنان در هر روز 90 میکروگرم از این ویتامین را نیاز دارند.

کلسیوم Calcium 

کلسیم برای سلامت استخوان ها ضروری است و نقش مهمی در جلوگیری از پوکی استخوان دارد.

مقدار ورد نیاز کلسیم : این ماده تا 50 سالگی نیاز زنان به این ویتامین حداقل 1000 میلی گرم در روز است. برای سن بالای 50 سال این نیاز به روزانه 1200 میلی گرم می رسد. باید توجه کنید که بدن نمی تواند بیشتر از 500 میلی گرم کلسیم در هر وعده جذب کند، پسبهتر است این ماده را در دورزهای کوچک تر مصرف کنید.

ویتامین دی D

این ویتامین باعث جذب کلسیم می شود و جذب آن را در بدن افزایش می دهد. کمبود ویتامین دی می تواند باعث پوکی استخوان شود و نوعی خاص از سرطان را ایجاد کند. کمبود این ویتامین می تواند باعث افزایش شانس ابتلا به دیابت نوع یک و بیماری های مزمن را بیشتر کند.

مقدار مورد نیاز ویتامین دی : خانم های زیر 50 سال روزانه به 200 واحد و خانم های بالای 50 سال بین 400 تا 600 واحد ویتامین دی در هر روز نیاز دارند.

همچنین بخوانید : معرفی میوه های خون ساز خوشمزه
مطالب مشابه را ببینید!