مجله تاپ‌ناز‌

نوزاد شبیه به پدر شود بهتر است یا شبیه به مادر؟ تاثیر شباهات به والدین

نوزاد شبیه به پدر شود بهتر است یا شبیه به مادر؟ تاثیر شباهات به والدین

طبق تحقیقات جدید این موضوع ثابت شده است که اگر کودک به یکی از والدین، پدر و یا مادر شبیه باشد از سلامتی جسمانی بهتری برخودار می شود.

تاثیرات شبیه بودن به پدر یا مادر | نوزاد شبیه به پدر باشد یا مادر؟

شاید یکی از جالب ترین رازهای کشف شده در مورد کودکان و نوزادان در مورد شباهات آنها به پدر و یا مادر باشد که در این مطلب به شما می گوییم که اگر نوزاد شبیه به پدر باشد بهتر است یا مادر؟

نوزاد شبیه به پدر باشد سالم تر است یا شبیه به مادر؟

تا به حال به این فکر کرده اید که نوزاد شبیه مادر یا پدر باشد چه تفاوتی از نظر سلامتی دارد؟ تحقیقات جدید نشان می دهد که افرادی که شبیه به پدر خود هستند در سن یک سالگی به صورت قابل توجهی سالم تر هستند.

مطالعات نشان می دهد کودکانی که شبیه به پدر خود هستند احتمال کمتری دارد که دچار آسم شوند و به پزشک و اورژانس مراجعه کنند و در صورت پذیرفته شدن در بیمارستان، دوره نفاهت بیماری آنها بسیار کوتاه تر خواهد بود.

پدرانی که بیشتر از دو و نیم روز در ماه با فرزندان خود زندگی می نمی کنند اگر فرزندانشان شبیهشان باشند فکر می کنند به خاطر این است که از لحاظ ژنتیکی با فرزند خود ارتباط دارند و همین خرسندی از شباهت او باعث می شود آنها توجه بیشتری به نیازهای سلامتی نوجوانان خود کنند و میزان آسیب را کاهش دهند.

استاد مطالعه پروفسور سولومن از دانشگاه بینقامتون در نیویورک گفت : نقش پدر در بزرگ کردن کودک بسیار با اهمیت است و جالب است بدانید که کودکانی که شبیه به پدر خود هستند وضعیت بهتری دارند.

پروفسور Polachek در مورد یافته ها صحبت می کرد گفت:” وقتی کودک شبیه پدر به نظر می رسد ، یک شاخص سلامت در حال پیشرفت پیدا می کنیم.

نوزاد شبیه به پدر شود بهتر است یا شبیه به مادر؟ تاثیر شباهات به والدین

شباهت نوزاد به پدر باشد بهتر است یا به مادر؟

حضور پدر در رشک کودک بسیار با اهمیت است و توضیح اصلی این است که دیدارهای مکرر به پدر اجازه می دهد تا پدر و مادر زمان بیشتری را برای مراقبت و نظارت، جمع آوری اطلاعات در مورد سلامت کودک و نیازهای اقتصادی بگذراند.

این مطالعه بر اهمیت نقش پدر بر سلامت کودک تاکید دارد و این را بیان می کند نوزادان شبیه به پدر در ابتلای تولد احتمالا زمان بیشتری را با پدر خود سپری می کنند و سالم تر خواهند بود.

محققان امیدوار هستند پدران از این رویه در بهبود سلامت کودکشان حمایت کنند.

پروفسور Polachek افزود:تلاش های بیشتر برای تشویق پدران برای درگیر شدن مداوم با فرزندان از طریق کلاس های والدین، آموزشی ، بهداشتی ، و آموزش شغلی برای افزایش درآمدها انجام می شود.

والدین تعامل اجتماعی را پوشش می دهند، مانند خواندن، بازی کردن با کودک همچنین وظایف لازم، مانند عوض کردن پوشک و … این یافته ها در مجله اقتصاد سلامت منتشر شده است.

تحقیقات چگونه صورت گرفت ؟

محققان در سه روز نخست تولد نوزادان 456 خانواده را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند، پدر و مادر بچه ها از هم جدا شدند، با اینکه مادر بهترین مراقب آنها بود. هر دو پدر و مادر کودکان گزارش دادند جوانان شبیه پدرشان هستند ؛این خانواده ها به مدت یک سال مورد بررسی بودند.

سلامت آینده کودکان در سن 10 سالگی تصمیم گیری می شود. این موضوع پس از تحقیقات ماه گذشته ، منتشر شد حاکی از آن است سلامت آینده افراد ممکن است تنها در 10 سال گذشته تصمیم گیری شود.

مطالعات نشان داده کودکانی که در خانه های محروم از حضور پدر زندگی می کنند صرف نظر از دوره ی نوجوانی و جوانی شان که چقدر راحت بوده اند رفاه و آسایش کمتری دارند.

هم چنین محققان معتقدند محرومیت کودکان از حضور پدر موجب استرس و التهاب در بزرگ سالی می شود که سلامت و ایمنی کلی آنها را به خطر می اندازد.

نویسنده بوریس شوال از دانشگاه ژنو گفت:” مطالعه ما حاکی از تاثیر مستقیم، بیولوژیکی و ماندگار یک شروع ضعیف در زندگی است و در این مورد نمی توان نقش پدر را نادیده گرفت.

طبق این تحقیق شبیه بودن به پدر در سلامت کودک نقش مهمی دارد، نظر شما چیست؟

بخوانید : اگر فرزند رابطه جنسی پدر و مادرش را دید

مطالب مشابه را ببینید!