بهترین مدل لباس و آرایش برای روز خواستگاری

مدل لباس و آرایش روز خواستگاری

دختر خانم ها در روز خواستگاری دقیقا نمی دانند چه لباسی بپوشند و آرایش صورتشان چگونه باشد. در این مطلب شما را راهنمایی می کنیم تا بهترین لباس و آرایش را در روز خواستگاری داشته باشید.

روز خواستگاری چی بپوشیم و چگونه آرایش کنیم؟

خواستگاری اولین مواجهه رسمی شما با خانواده همسر احتمالی تان است. هرچند ظاهر آدم ها الزاما با باطن شان یکی نیست، ولی حتما می تواند تاثیر مثبت یا منفی جدی داشته باشد

مدل لباس و آرایش روز خواستگاری

لباس برای روز خواستگاری

مدل آرایش جلسه خواستگاری
مدل آرایشی که برای جلسه خواستگاری انتخاب می کنید اهمیت زیادی دارد. این سبک تا همیشه در ذهن خواستگار شما به عنوان اولین برخورد باقی می ماند. ضمن اینکه خانواده او هم حضور دارند و شما را قضاوت خواهند کرد. پیشنهاد ما این است که در جلسه خواستگاری آرایشی بسیار ملایم داشته باشید. اول مرطوب کننده بزنید. بعد کرم پودر و کانسیلر هم رنگ پوست خودتان یا کمی روشن تر انتخاب کنید. وقتی کرم پودر خوب روی پوست تان خوابید رژ گونه ملایم بزنید و ریمل پر. در این مرحله می توانید به راحتی قید خط چشم را بزنید یا یک خط خیلی نازک بکشید. در نهایت رژ لب بسیار ملایم صورتی یا رنگ لب تکمیل کننده آرایش شما خواهد بود. از رژ لب قرمز یا خط لب تیره دوری کنید تا آرایش دخترانه و ملایم داشته باشید.

آرایش برای روز خواستگاری

لباس خواستگاری، حالا چی بپوشم؟
بعضی نکات مهم برای انتخاب لباس خواستگاری شامل موارد زیر می شود:
کت و دامن، کت و شلوار و شومیز و شلوار گزینه های پیش روی شما هستند. گزینه آخر نیمه رسمی است.

مدل لباس و آرایش روز خواستگاری

تیپ مناسب برای روز خواستگاری

در جلسه خواستگاری به هیچ وجه سراغ پوشیدن لباس جین نروید، چه شلوار و چه شومیز.
دامن شما باید تا روی زانو یا زیر آن باشد و با یک جوراب شلواری ضخیم پوشیده شود.
اگر قدتان کوتاه است بهتر است بین رنگ کت و شلوار یا کت و دامن تان هماهنگی وجود داشته باشد.
اگر قد بلند هستید می توانید از کت و شلواری استفاده کنید که کمی دم پا دارد.
فقط در صورتی سراغ رنگ های تیره بروید که اضافه وزن داشته باشید. در غیر این صورت رنگ های روشن و جذاب بپوشید.
به انعکاس رنگ ها روی پوست تان دقت کنید.
بهتر است بین آرایش و رنگ لباس تان هماهنگی وجود داشته باشد. مثلا اگر کت و دامن گلبهی پوشیده اید رژ گونه تان هم تناژ گلبهی داشته باشد.
کفشی انتخاب کنید که با آن راحت باشید و بتوانید راحت راه بروید. اگر کفش جدید خریدید حتما چند روز قبل چند بار آن را بپوشید.

انتخاب روسری با توجه به رنگ پوست
اول از همه لازم است بدانید چه رنگ روسری به رنگ پوست شما می آید. بعد لازم است دقت کنید آیا این روسری به مجموعه لباس های شما هم می آید یا نه. وقتی جواب این دو سوال را دادید یک مسئله را به عنوان نکته نهایی بسنجید:آیا روسری شما لیز می خورد یا راحت روی سرتان می ماند. هیچ کس دلش نمی خواهد در مراسم خواستگاری اش روسری اش مرتب عقب و جلو برود یا خش خش کند.

آراسته باشید
حتما قبل از مراسم دوش بگیرید و از مام رولت استفاده کنید. احتمال اینکه استرس پیدا کنید و عرق کنید زیاد است پس از قبل حساب این قضیه را بکنید. اگر علی رغم استفاده از مام رولت باز هم عرق می کنید از پد ضد تعریق استفاده کنید. این پدها به راحتی به داخل لباس و قسمت زیر بغل می چسبند و مانع خیس شدن لباس تان می شوند. در نهایت اگر خواستید عطر بزنید حتما از یک عطر ملایم و به مقدار کم استفاده کنید. اگر عطرتان تند باشد یا زیاد زده باشید ممکن است باعث آزار مهمان هایتان شوید و این قضیه روی برداشت آن ها از شما تاثیر بگذارد.

 

مطالب مشابه را ببینید!