مجله تاپ‌ناز‌

بهترین روش برای از بین بردن سوسک های کابینت

گزینه های زیادی مانند اسپری های حشره کش برای از بین بردن سوسک ها وجود دارند که در این بخش به بهترین روش های از بین بردن سوسک های کابین اشاره می کنیم که برای انسان خطر ندارند.

روش های از بین بردن سوسک

سوسک خانگی موجودی کثیف، چندش آور و موذی است و به دلیل آلودگی این سوسک ها، باید آنها را از محیط خانه دور کنیم تا دچار بیماری های مختلف نشویم. در این مطلب روش های موثر از بین بردن و فراری دادن سوسک های خانه را معرفی می کنیم.

از بین بردن سوسک ها با بکار گیری این روش

دراین نوشتار به برترین روش برای از بین بردن سوسک کابینت پرداخته می شود. همه قبول دارند تجاوز سوسک ها به خانه تان می تواند تجربه ای واقعا هولناک باشد. وقتی یکی از آنها را در آشپزخانه دیدید بدانید احتمالا مدتی است که تعداد زیادی از آنها پشت دیوارهایتان کمین کرده اند. روشن است که می توانید از محصولات بازاری برای از بین سوسک یا خلاص شدن از شر سوسک ها استفاده کنید، اما چرا از عناصر طبیعی استفاده نمی کنید؟ خلاص شدن از شر سوسک ها به طور طبیعی برای خانواده، حیوانات خانگی و محیط ایمن تر است .
در این مقاله به عناصری طبیعی می پردازیم که برترین روش برای از بین بردن سوسک کابینت را آموزش می دهد و باری خلاص شدن از شر سوسک ها بیش ترین استفاده را دارند، از جمله بوریک اسید و خاک دیاتومه و نیز دیگر مواد طبیعی که سوسک را دفع می کنند. علاوه بر این، رهنمودها و اندازه ی مصرف مواد را می یابید که می توانید به آسانی به کار بگیرید تا مانع از هجوم سوسک ها به خانه تان شوید .
پیشگیری بهتر از درمان است، بنابراین، در درجه ی اول تمیز نگه داشتن خانه، عاری از باقی مانده ی خوراکی یا طعمه های دیگر برای سوسک ها، می تواند مانع از آن شود که سوسک ها خانه تان را منزل خودشان بدانند .
به طور مرتب کف خانه، هم چنین زیر و پشت وسایل آشپزخانه را جارو کنید و تمیز کنید .
هرگونه کارتن شیاردار، و هرگونه کلکسیون ساک های پلاستیکی را از خانه بیرون ببرید، چون سوسک ها عاشق پنهان شدن در چنین جاهایی هستند .
سطوح را با سرکه تمیز کنید تا ضدعفونی شود، و خوراکی را در ظرف هایی نگه داری کنید که هوا به آنها نفوذ نمی کند .
نگذارید سطل زباله برای مدت طولانی بماند و مطمئن شوید درب آن بسته است .
سوسک ها موجوداتی تشنه هستند، بنابراین مطمئن شوید تمام شیرهای آبی را که چکه می کنند، درست کرده اید .
با این حال گاهی با وجود تلاش های مرتب ما برای پاکیزگی و ضدعفونی کردن، حتی ممکن است تمیزترین و بی لکه ترین قسمت های خانه هم هدف هجوم سوسک ها قرار بگیرد. در ادامه چند روش ایمن و طبیعی آمده است که کمک تان می کند از شر هجوم سوسک ها خلاص شوید، و از هجوم جدید جلوگیری کنید .

بهترین روش برای از بین بردن سوسک های کابینت

آشنایی با بهترین روش ها برای از بین بردن سوسک ها

 

برترین روشهای  برای از بین بردن سوسک 

1: از بوره و شکر استفاده کنید 
درست کردن ترکیبی از بوره و شکر به نسبت 3:1 (3 سهم بوره در ازای 1 سهم شکر) روشی بی نهایت موثر برای خلاص شدن از شر سوسک ها است .
شکر سوسک ها را به طمع وامی دارد تا از مخفیگاه شان بیرون بیایند و آنها را به ذره ذره خوردن بوره فریب می دهد، که برای حشرات کشنده است، اما میزان سمیت آن برای انسان ها به طور چشمگیری کم تر است- تا حدی که این ماده اغلب در بازار به عنوان پودر کمکی برای شست وشوی لباس و ظرف عرضه می شود .
با این حال وقتی برای سوسک طعمه می گذارید، احتیاط کنید، آن را جایی قرار دهید که به آسانی برای سوسک ها در دسترس باشد اما در مسیر رفت و آمد انسان یا حیوان خانگی نباشد. (توجه:هرگز عامدانه بوره یا دیگر محصولات بوریک اسید را نخورید! ) مواد این طعمه را ترکیب کنید و آن را در جاهایی که قبلا شاهد ورود یا فرار سوسک ها از محل زندگی تان بوده اید، نزدیک گوشه ها و شکاف های دیوار قرار دهید، تا به زودی از بین بروند .

 

چگونه با اسید بوریک از شر سوسک خلاص شویم 
به عنوان جایگزینی برای بوره و شکر، می توان با استفاده از اسید بوریک، آرد، و پودر کاکائو به نسبت 1:2:1 ، طعمه ای طبیعی برای سوسک درست کرد .
مانند طعمه ی شکر، این ترکیب را می توان نزدیک شکاف هایی قرار داد که ورود و خروج سوسک ها از آن جا مشاهده شده است .
قسمت هایی که سوسک ها به طور رایج در آن یافت می شود شامل، پشت و زیر و سطل زباله، پشت و زیر یخچال، و در رخنه هایی در قرنیزهای آشپزخانه یا سرویس بهداشتی است .
مطمئن شوید هر هفته طعمه ی سوسک را جایگزین می کنید تا از شر سوسک ها خلاص شوید، و طعمه هایی را که مرطوب می شوند عوض کنید، چون این روش تنها در صورتی موثر است که طعمه خشک بماند .

3: تفاله قهوه را دور نریزید 
قهوه خورها خوشحال خواهندشد از این که بدانند پودر قهوه دفع کننده ای فوق العاده برای سوسک است .
اگر با سوسک مشکل دارید، تفاله قهوه ی استفاده شده را از فیلتر قهوه سازتان بردارید و آن را بیرون از خانه در جاهایی قرار دهید که گمان می کنید سوسک ها از آن وارد می شوند .
نزدیک پی خانه دنبال رخنه ها یا شکاف ها باشید، یا اگر خانه تان سقف کاذب دارد یا در کف زمین فضایی برای تاسیسات برق یا لوله کشی وجود دارد، به آن دسترسی پیدا کنید و به دنبال جاهایی باشید که احتمال وجود سوسک در آن هست. تفاله ی استفاده شده را در این مکان ها قرار دهید. این مانع از ورود سوسک ها به محل زندگی تان می شود .

بهترین روش برای از بین بردن سوسک های کابینت

 با بهترین روش ها برای از بین بردن سوسک ها آشنا شوید

 

4: خاک دیاتومه خوراکی را فراموش نکنید 
خاک دیاتومه یک ماده ی طبیعی است که ذاتا خواص پاک کنندگی دارد، و اغلب در پودرهای پاک کننده استفاده می شود، حتی زمانی در خمیردندان به طور شایع استفاده می شد .
هم چنین خاک دیاتومه ماده ای است که برای کنترل حشرات بی نظیر است. اگر از آن به درستی استفاده شود، خطر آن برای انسان ها و حیوانات خانگی صفر است و روشی طبیعی برای خلاص شدن از شر سوسک ها است .
از یک فروشگاه نوسازی وسایل خانه، خاربار فروشی، یا به صورت برخط خاک دیاتومه ی خوراکی بخرید. (توجه:خاک دیاتومه باید برچسب “خوراکی ” داشته باشد تا مصرف آن در خانه ایمن باشد! )، آن را در بیرون خانه و محیط اطراف بپاشید .
هم چنین می توانیدخاک دیاتومه را در لبه ی پنجره ها و زیر درگاه های بیرونی قرار دهید. در عرض 2 روز، خاک دیاتومه جادو می کند و خانه ی شما را از شر سوسک های ناخوانده خلاص می کند .
مانند طعمه هایی که اساس شان بوریک اسید است، خاک دیاتومه در صورت مرطوب شدن بی تاثیر می شود، پس بعد از بارش باران مطمئن شوید دوباره اطراف خانه تان از این ماده می پاشید .

 

5: آب صابون درست کنید 
با پاشیدن آب صابون به سوسکی که در حال دویدن است، به وسیله ی یک اسپری، می توانید سوسک را بکشید و بعد از آن به آسانی محل را تمیز کنید، این یک روش موثر برای خلاص شدن از شر سوسک ها است که باید به سرعت انجام شود .
به هر حال، این یک روش فعال برای کنترل آفت است، که لازم است وقتی سوسک را می بینید، آب صابون را به آن اسپری کنید- این روش روی سوسک هایی که بین کف پوش ها یا پشت دیوارها کمین کرده اند تاثیری ندارد. اما اگر هنگامی که در انتظار یک طعمه یا تله هستید تا اثر کند، گاهی سوسک ها را در حال گردش در گوشه و کنار خانه می بینید، این شیوه ای موثر و کارآمد خواهدبود. به سوسک آب صابون بپاشید، سپس کثیفی ایجاددشده را تمیز کنید. این روشی بسیار ساده برای خلاص شدن از شر سوسک ها به طور طبیعی است .

 

 6: از علف گربه استفاده کنید 
نعنا گربه ای، که معمولا با عنوان سنبل الطیب، علف گربه، یا نعنا گربه ای شناخته می شود، گیاهی از تیره ی نعنا با بویی تند است که برای گربه ها جذاب است .
فواید سنبل الطیب بیش تر از جذب کردن گربه ها و درست کردن دمنوش آرام بخش اعصاب برای آدم ها است. شما می توانید از آن برای خلاص شدن از شر سوسک هم استفاده کنید (و یکی از 10 برترین روش دفع پشه نیز هست) .
سنبل الطیب را همان طور که برای نوشیدن درست می کنید آماده کنید (شما می توانید از دمنوش آن برای سرماخوردگی و آنفلونزا استفاده کنید)، برای هر یک فنجان آب حدودا 1 قاشق چای خوری سنبل الطیب خشک شده را استفاده کنید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه خیس بخورد .
یک اسپری را با این دمنوش پر کنید و این ترکیب را در سرتاسر قرنیزهای خانه، نزدیک درزها، جایی که ممکن است سوسک ها پنهان شوند، پشت و زیر وسایل، و هرجای دیگری که گمان می کنید ممکن است سوسک ها در خانه تان تجمع کرده باشند، به کار ببرید .

بهترین روش برای از بین بردن سوسک های کابینت

درباره بهترین روش ها برای از بین بردن سوسک ها بیشتر بدانید

 

7: تله ی بطری نوشابه 
شما می توانید با استفاده از یک بطری 2 لیتری نوشابه ی گازدار، قیچی، یک حلقه چسب نواری، و یک فنجان آب میوه ی شیرین (آب گواوا و انبه برای این کار خیلی خوب جواب می دهد) تله ای موثر برای سوسک درست کنید .
با استفاده از قیچی یک سوم از بالای بطری (قسمت سر بطری) را ببرید، سپس آن را وارونه کنید و سر و ته روی بطری بریده شده بگذارید، تا حالت قیفی شکل به سمت درون بطری ایجاد کند .
قسمت بریده شده را با بقیه ی بطری بچسبانید، سپس یطری را، از طریق قسمت قیفی شکل، با آب میوه ای به انتخاب خودتان پر کنید .
بطری را جایی بگذارید که احتمال دارد سوسک باشد و صبر کنید، همین! سوسک ها آب میوه ی خوشمزه را بو می کشند و دوان دوان می آیند، اما نمی توانند از بطری فرار کنند، به این طریق در تله می افتند- این گونه می توانید سوسک ها را بکشید .این روش برای زمانی مناسب است که تعداد کمی سوسک سرگردان در خانه تان است، نه یک هجوم در ابعاد گسترده .

 

 8: اسپری اسانس 
علم ثابت کرده است استفاده از اسانس های گزینش شده می تواند برای دفع حشرات و پیشگیری از هجوم آنها خوب جواب بدهد .
در 2001 پژوهشگران دانشگاه آبرن طی پژوهشی پی بردند که اسانس نعنا برای بیش از یک گونه سوسک بی نهایت سمی است .
برای ساختن یک دفع کننده ی سوسک طبیعی، یک اسپری را با آب پر کنید و 20 قطره اسانس نعنای کوهی یا نعنای زینتی یا سرو به آن اضافه کنید .
این ترکیب را به شدت تکان بدهید و هم بزنید (در برخی از انواع آن 2 قاشق غذاخوری نمک به آن اضافه می شود یا از آب صابون استفاده می شود) و “محل هایی را که مشکل سوسک دارد” – هرگونه برآمدگی یا فضا بین دیوار و قرنیز، پشت و زیر وسایل خانه (ماشین لباسشویی، مایکروویو، یخچال)-اسپری کنید .
این روش نه تنها سوسک های موجود را می کشد و ورود سوسک های جدید را به تاخیر می اندازد، بلکه رایحه ای خنک و خشک به جا می گذارد! این روشی جالب است.

 

چند حبه سیر در مناطقی که تحت هجوم سوسک ها قرار گرفته است بگذارید .
سیر دارای بوی تندی است که معمولا سوسک ها را دور نگه می دارد. سوسک ها نمی توانند بوی سیر را تحمل کنند و به سرعت آن جا را ترک خواهند کرد .
مواد مورد نیاز :
چند حبه سیر تازه
روش انجام کار :
– همه ی حبه های سیر را پوست بکنید .
– حبه ها را در مناطق آسیب دیده و مناطق اطراف آن قرار بدهید .
– اجازه بدهید به مدت دو تا سه روز بماند و بعد آنها را بردارید و به جای شان سیر تازه بگذارید .
– این کار را به مدت دست کم ده روز انجام بدهید تا سوسک ها از آن جا نقل مکان کنند !

 

10 مقداری برگ بو در قسمتی که سوسک دارد، بریزید .
برگ بو یکی دیگر از گیاهان دارویی تند است که سوسک ها از آن بیزار هستند. بوی برگ بو باعث دور شدن سوسک ها می شود و آنها را از خانه تان فراری خواهد داد .
مواد مورد نیاز :
– یک مشت برگ بوی تازه یا خشک
– هاون
روش انجام کار :
مقدار برگ بو بردارید و آنها را با استفاده از هاون بکوبید و تبدیل به پودر کنید .
– هنگامی که برگ ها پودر شدند آنها را در مناطقی که سوسک ها لانه کرده اند، مناطقی که سوسک ها زیاد از آنها عبور و مرور می کنند یا هر منطقه ی دیگری از خانه که مورد هجوم واقع شده است، بریزید .
– اجازه بدهید پودربرگ بو به مدت 5 تا 7 روز بماند .
– یک هفته ی دیگر هم این کار را تکرار کنید تا از شر سوسک ها خلاص شوید .

 

دو روش دیگر برای از بین بردن سوسک ها

با استفاده از وازلین یک تله ی ژله ای تهیه کنید .

تله ی ژله ای وازلین برای به دام انداختن و کشتن سوسک های مزاحمی که در خانه ی شما لانه کرده اند، شگفتی می آفریند. چسبندگی و ضخامت وازلین سوسک ها را به دام خواهد انداخت و باعث خواهد شد که آنها در تله بمیرند .

مواد مورد نیاز :

– وازلین

– قاشق

همچنین بخوانید : تمامی راه ها و نکات خانه داری حرفه ای

– چند تکه مقوا که به شکل مربع برش خورده است

– مواد غذایی مانند نان، چیزی شیرین و یا هر خوراکی دیگری که سوسک ها را جذب خود می کند .

روش انجام کار :

– یک تکه مقوا بردارید و روی آن یک قاشق غذاخوری وازلین بمالید .

– ماده ی غذایی را روی آن بگذارید .

– تله را در مناطقی که مورد هجوم سوسک ها قرار گرفته بگذارید .

– اجازه بدهید تله به مدت دست کم یک هفته بماند و هر چند روز یک بار به آن سر بزنید و ببینید در چه وضعیتی است .

– هنگامی که یک یا چند سوسک در تله وجود دارد، آن را بردارید و دور بیندازید و به جایش یک تله ی تازه بگذارید .

 

خلاص شدن از شر سوسک ها از بستنی تله بسازید .

اگر شما بستنی باقی مانده در یخچال دارید که کسی قصد خوردن آن را ندارد، می توانید از آن به عنوان یک تله ی سوسک بسیار عالی استفاده کنید. قند موجود در بستنی سوسک را جذب خود می کند و چسبندگی آن، آنها را به دام می اندازد. هنگامی که بستنی ذوب شد، سوسک در آن غرق می شود .

مواد مورد نیاز :

– کمی بستنی

روش انجام کار :

– بستنی را در جایی که سوسک ها زیاد عبور و مرور می کنند یا در نزدیکی لانه شان قرار بدهید .

– اجازه بدهید تله ی بستنی به مدت چند روز بماند .

– دائم تله را چک کنید و وقتی دیدید چند سوسک در دام افتاده اند، تله ی بستنی را بردارید و دور بریزید .

مطالب مشابه را ببینید!