مجله تاپ‌ناز‌

چالش های کسب و کارهای جدید در بازاریابی آنلاین

بازاریابی آنلاین

مشکلات کسب و کارهای جدید در بازاریابی آنلاین

کسب‌وکار شما ممکن است در بازاریابی آنلاین خود به موفقیت‌های زودهنگام دست یابد و ممکن است با خلاف این روند روبرو شود. در هر دو صورت شما باید بدانید چگونه می‌توانید به رشد خود ادامه دهید.

زمانی‌که بازاریابی آنلاین را شروع می‌کنید، ممکن است به همه‌ی داده‌ها و اطلاعات مورد نیاز دسترسی نداشته باشید. با گذشت زمان و بهبود استراتژی‌های شما، ابهامات موجود از بین خواهند رفت.

معمولاً راه‌اندازی کسب‌وکار جدید با هیجانات زیادی همراه است. ولی بیشتر استارتاپ‌ها نمی‌دانند چگونه می‌توانند بازاریابی آنلاین مناسبی داشته باشند. در این مطلب به برخی نکاتی که به شما کمک می‌کنند بازاریابی آنلاین خوبی داشته باشید، اشاره می‌کنیم:

نرخ تبدیل

نرخ تبدیل نشان‌دهنده‌ی درصد بازدیدکنندگان وب‌سایت شما است. اغلب کسب‌وکارهای جدید نمی‌دانند چطور می‌توانند آمار بازدیدکنندگانشان را به دست آورند. بااین‌حال وقتی شما جوانب مختلف را مورد آزمایش و تست قرار دهید، می‌توانید بازده عملکرد خود را تخمین بزنید. اگر بر اساس اطلاعات و داده‌هایی که از وب‌سایت خود به دست می‌آورید، با دقت مخاطبانتان را مورد بررسی قرار دهید، می‌توانید روندهایی را که به وب‌سایت شما بهتر جواب می‌دهند پیدا کنید و متوجه شوید چه نقاط ضعفی دارید و چگونه می‌توانید خود را بهبود دهید. با چک کردن و کنترل این تکنیک‌ها، کسب‌وکار شما پایه و زیرساخت خوبی خواهد داشت.

استراتژی‌های مورد استفاده

بازاریابی آنلاین برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به‌احتمال بیشتری در آینده مشتری شما خواهند بود. به همین دلیل باید همه‌چیز را به آن‌ها معرفی کنید. شما می‌توانید از موتورهای جستجو استفاده کنید تا افرادی را که نیازهایی متناسب با خدمات شما دارند، پیدا کنید. ابتدا مشتریان بالقوه‌ی خود را مورد مطالعه قرار دهید تا متوجه شوید آن‌ها به چه چیزهایی علاقه دارند. به‌این‌ترتیب به استراتژی‌های خوب و قدرتمندی برای بازاریابی محصولاتتان پی می‌برید؛ حتی اگر مشتریان شما در طول زمان تغییر کنند.

بازاریابی آنلاین

رشد و مقیاس‌پذیری

کسب‌وکار شما ممکن است در بازاریابی آنلاین خود به موفقیت‌های زودهنگام دست یابد و ممکن است با خلاف این روند روبرو شود. در هر دو صورت شما باید بدانید چگونه می‌توانید به رشد خود ادامه دهید. در این راستا باید بدانید چگونه می‌توانید به هدف مرحله‌ی بعد خود دست پیدا کنید. وقتی یک تا ۳ ماه از شروع بازاریابی آنلاین شما گذشت، با جستجوی گوگل رتبه‌بندی وب‌سایت خود را پیدا کنید. با مطالعه‌ی الگوهایی که از گوگل به دست می‌آورید، می‌توانید محتوای خود را برای مشتریان بهینه‌سازی کنید. محاسبه‌ی معادله‌ی هزینه- فایده‌ی شما هم عنصری ضروری است که نباید آن را فراموش کنید. به‌علاوه همیشه برای آینده‌ی خود برنامه داشته باشید؛ زیرا همین دوراندیشی است که شما را در بازی به پیروزی می‌رساند.با بهره‌گیری از خدمات Google Display Network در گوگل ادوردز و شبکه‌های اجتماعی ، داده‌های بیشتری به دست خواهید آورد که آنالیز آن‌ها آموزه‌های بیشتری برایتان خواهد داشت.

رقیبان

شما باید بدانید که در بازار محصول خود، رقبای زیادی دارید. این مسئله مزایا و مشکلات خودش را دارد. مزیت وجود رقیبان دیگر در بازار، این است که شما را به سمت بهبود مداوم پروسه‌های بازاریابی سوق می‌دهند. می‌توانید از افرادی که سابقه‌ی بیشتری در صنعت شما دارند و تجارب بیشتری کسب کرده‌اند، نکات خوبی یاد بگیرید.  به رقیبانتان به چشم سوژه‌هایی نگاه کنید که درس‌هایی برای شما دارند، نه صرفاً به چشم افرادی که مشتریان شما را جذب می‌کنند. به‌عنوان یک کسب‌وکار جدید، باید نظارت دقیقی بر تکنیک‌های بازاریابی خود داشته باشید و متمرکز باقی بمانید تا بتوانید به‌طور مستمر پیشرفت کنید.

درک بودجه

شما باید بدانید که از ابتدای شروع به کار، هیچ بودجه‌ی دقیقی در اختیار نخواهید داشت. اهدافتان را مشخص کنید و راه‌های خوبی برای رسیدن به این اهداف بیابید. حالا باید بودجه‌بندی درستی داشته باشید و برای این منظور، باید بتوانید اطلاعات و کلیک‌های کافی از مشتریانی که برای دریافت خدمات به وب‌سایت شما مراجعه می‌کنند، کسب کنید. نگران حساب درآمد و مخارج خود نباشید. زمانی که تجربه و دانش بیشتری در مورد استراتژی‌های بازاریابی به دست آورید، بودجه‌بندی علمی‌تر و بهتری خواهید داشت.

مطالب مشابه را ببینید!