روش درست استفاده از ماشین ظرفشویی و نحوه چیدن ظروف

روش درست استفاده از ماشین ظرفشویی

کار کردن با ماشین ظرفشویی شاید در ابتدا کمی دشوار باشد و باید در این مورد آموزش دید.

روش استفاده درست از ماشین ظرفشویی

شاید در نگاه اول فکر کنید که یادگیری، چیدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی کاری راحت است و نیازی به آموزش ندارید، اما باید خیلی دقت کنید زیرا شاید همین وسیله ساده شما را گیج کند و نکاتی وجود دارد که شاید شما از آن بی اطلاع باشید. در این بخش از خانه داری تاپ ناز نکاتی را در مورد دستورالعمل ماشین ظرفشویی می گوییم که شاید دیگر مانند قبل ظرف ها را درون آن نچینید.

روش درست استفاده از ماشین ظرفشویی

روش صحیح استفاده از ماشین ظرفشویی

ظروف را داخل ماشین ظرف شویی را از عقب به جلو بچینید:

من قبل از اینکه یاد بگیرم از ماشین ظرفشویی استفاده کنم هیچوقت توجهی به جمع کردن ظرف ها، فنجان ها و شیشه های بلوری خود نداشتم. با این حال من یکبار این دستگاه را چیدم واز دیدن لیوان درب و داغون و بطری شراب شکسته ناامید شدم. برای اینکه ظرف های شماسالم و محفوظ بمانند،راه حلش این است که آنها را از عقب به جلو بچینید علاوه بر این، به شما کمک میکند که فضای خالی ممکن را به حداقل برسانید و از تمام فضا نهایت استفاده را کنید و مهمترین نکته این است که، حتما قبل از چیدن آن ظرف ها را کامل تمیز کنید.

چاقو و چنگال ها را مرتب کنید :

اینکه بدون فکر چاقو و قاشق ها را باهم بشویید، قطعا وسوسه کننده است اما ترک این عادت بد ،مطمئنا به صرف زمانتان می ارزد .جدا کردن ظروف فلزی و نقره ایی باعث میشود که فرآیند تخلیه زودتر انجام شود. این ابزار تیز تمایل زیادی به برداشتن باقی مانده های بزرگ و چسبنده دارند،برای اطمینان از اینکه آنها به درستی تمیز و ضد عفونی شده اند مطمئن شوید که در سمت چپ قرار گرفته اند.

روش درست استفاده از ماشین ظرفشویی

شستن چاقو چنگال با ماشین ظرفشویی

وضعیت پلاستیک ماشین ظرف شویی همیشه در بالای آن قرار دارد نه در پایین: 

برای جلوگیری کردن از وقوع یک فاجعه همیشه مطمئن شوید که هیچگونه پلاستیکی در سینی پایین ظرفشویی که بیشترین گرما را دارد انباشته نشده باشد علاوه بر این مهم است که توجه دقیقی داشته باشید به این که کدام نوع پلاستیک برای ماشین ظرف شویی ایمن و مناسب است و کدام نیست. ما پیشنهاد میکنیم که همیشه قبل از استفاده از محصولات خود آموزش ببینیددر باره شرایطی که برای آن ساخته شده اند و یا میتوانند چه کاری را مدیریت کنند.

مطلب مشابه: تمیز کردن ماشین ظرفشویی و نکاتی برای نظافت این دستگاه

روش درست استفاده از ماشین ظرفشویی

روش استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی

نکاتی برای تخلیه ماشین ظرف شویی شما

اکنون ما راه درست چیدن ماشین ظرفشویی را میدانیم.اما راجع به تخلیه کردن آن چه طور؟ شما فکر میکنید که با فشار دادن دکمه شروع(استارت)توصیه ها به پایان میرسد اما چیزهای بیشتری برای یادگیری وجوددارد. مریل نکته مهم و بزرگی را به بیننده ها یاد میدهد زمانی که میگوید ظرف شویی را از پایین به بالا تخلیه کنید ، او توضیح میدهد که ماشین ظرفشویی را از پایین تخلیه کنید و بعد به سراغ طبقه بالا بروید به دلیل اینکه اگر از بالا شروع کنید ظروف بالایی آب های اضافی خود را روی ظروفی که در پایین قرار دارد میریزند.

روش درست استفاده از ماشین ظرفشویی

مطالب مشابه را ببینید!