با گل کاپیتان ایران، کره جنوبی شکست خورد

در نیمه اول شاگردان کارلوس کی‌روش عملکرد نسبتا خوبی نشان دادند اما کره‌ جنوبی نیز در دو صحنه می‌توانست دروازه ایران را باز کند.
به گزارش «تابناک»، کره ای ها در اواسط نیمه اول در دقیقه 29 توپ را به تیرک افقی دروازه ایران زدند.
در دقیقه 34 مسعود شجاعی  با بازیکنان کره‌ای درگیری فیزیکی پیدا کرد. در دقیقه 37 جواد نکونام در میانه زمین توپ را لو داد تا کره‌ای‌ها فرصت ضدحمله پیدا کنند.
در دقیقه 3+45 کره جنوبی برای دومین بار در این نیمه تیر دروازه ایران را لرزاند. دفعه اول این اتفاق در دقیقه 29 رخ داده بود. در نهایت این نیمه با تساوی بدون گل خاتمه یافت.
رضا قوچان نژاد در چند صحنه بسیار خوب عمل کرد و همین موضوع باعث حمایت تماشاگران ایرانی از بازی او شده است.
 کره جنوبی در ضد حملات بسیار خطرناک ظاهر می شود اما مدافعان ایرانی خوب عمل کرده اند.
عبدالمالک بشیر داور سنگاپوری به پارک جونگ وو از کره کارت زرد نشان داد.
لحظات حساس این مسابقه :
 در 5 دقیقه اول این بازی تیم ملی ایران چند حمله ناموفق روی دروازه کره جنوبی داشت وتوپ بیشتر در اختیار ایران بود، در حالیکه بازی هم در نیمه زمین کره جنوبی جریان داشت.
در 5 دقیقه دوم، توپ بیشتر در وسط زمین جریان داشت و کره ای ها چند سانتر به نیمه زمین ایران ارسال کردند که مدافعان و هافبک های ایران آنها را دفع کردند.
در دقیقه 10 پرتاب بلند اوت بازیکنان کره جنوبی ازجناح راست به روی دروازه ایران توسط بازیکنان ایرانی دفع شد.
 دردقیقه 14ارسال خسروحیدی به روی دروازه کره جنوبی می رفت که محمدنوری را درموقعیت گل قرار دهد که داور آن را آفساید اعلام کرد.
در 15دقیقه ابتدایی مسابقه برتری ایران مقابل کره جنوبی محسوس است و ملی پوشان کشورمان بازی خود را بر حریف دیکته کرده اند.
 دردقیقه 17 مسابقه شوت محکم و از راه دور کی سونگ یئونگ با اختلاف کمی از کنار دروازه ایران به اوت رفت.
 در دقیقه 18 ضربه رضا قوچان نژاد از پشت محوطه جریمه تیم کره جنوبی با واکنش سنگربان کره ای به کرنر رفت.
ضربه کرنر قوس دار مسعود شجاعی را دروازه بان کره جنوبی مهار کرد.
 دقیقه 20 حملاتی از سوی دو تیم به روی دروازه ها تدارک دیده شد، اما به نتیجه ای نرسیدند.
 در دقیقه 23 یونگ سونگ یونگ از پشت محوطه هجده قدم شوتی را به سمت دروازه ایران زد که رحمتی آن را جمع کرد.
 بازی برتر تیم ایران در 25 دقیقه ابتدایی بازی استرس فراوانی را در چهره سرمربی تیم کره ای نمایان کرده است.
 در دقیقه 28 ضربه سر مهاجم تیم کره جنوبی در چند قدمی دروازه ایران به دیرک دروازه برخورد کرد. در این لحظه، بازی به دلیل مصدومیت رحمتی به مدت حدود دو دقیقه متوقف شد.
دردقیقه 33بازی ارسال کی سونگ یونگ از جناح راست کره ای ها را در جلوی دروازه ایران صاحب موقعیت متعددی کرد که واکنش عالی رحمتی و تلاش مدافعان مانع از گلزنی چشم بادامی ها شد.
 دقیقه 37 داور بازی به پارک جون وو به دلیل خطا روی اشکان دژاگه که حمله ای را به سمت دروازه تیم کره تدارک دیده بود، کارت زرد داد.
دردقیقه 43 ضربه خطای در نیمه زمین کره جنوبی توسط مسعود شجاعی به روی دروازه کره جنوبی ارسال شد که توسط مدافعان کره ای دفع شد.
در دقیقه 44 این بازی داور چهارم مسابقه دو دقیقه وقت تلف شده اعلام کرد.
 در وقت های تلف شده نیمه اول حرکت ترکیبی خسرو حیدری و اشکان دژاگه توپ را به دهانه دروازه تیم کره جنوبی رساند اما مدافعان میهمان اجازه باز شدن دروازه شان را ندادند.
در دقیقه 3+45 کره جنوبی برای دومین بار در این نیمه تیر دروازه ایران را لرزاند. دفعه اول این اتفاق در دقیقه 29 رخ داده بود. در نهایت این نیمه با تساوی بدون گل خاتمه یافت.
ایران 10 نفره شد
در دقیقه 55 مسعود شجاعی با گرفتن کارت زرد دوم  اخراج شد تا کار برای ایران سخت تر شود. وی هنگام خروج از زمین گریه می کرد اما هواداران که از او به دلیل رفتار غیر حرفه ای اش ناراحت بودند وی را هو کردند.
از سوی کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی، ترکیب ایران برای بازی امشب مقابل کره جنوبی به شرح زیر در نظر گرفته شد:
 مهدی رحمتی، پژمان منتظری، سید جلال حسینی، اشکان دژاگه، آندرانیک تیموریان، محمد نوری، جواد نکونام، خسرو حیدری، مسعود شجاعی، مهرداد پولادی و رضا قوچان نژاد از نکات مهم نیمکت نشینی علی کریمی و اولین بازی قوچان نژاد برای تیم ملی است.
نکونام در دقیقه 75 برای ایران گلزنی کرد
رضا قوچان‌نژاد در دقیقه 61 یک ضربه قیچی برگردان درون محوطه جریمه به سمت دروازه کره زد که توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
عبدالمالک بشیر داور سنگاپوری به پارک جونگ وو، بئموسئوک از کره و مهرداد پولادی از ایران کارت زرد نشان داد.
شجاعی در دقیقه 55 با دریافت کارت زرد دوم از میدان اخراج شد.
در دقیقه 65 ماهینی به جای محمد نوری وارد میدان شد.
در دقیقه 71 محمدرضا خلعتبری به جای رضا قوچان نژاد به میدان آمد.
گلزنی شیرین کاپیتان نکونام
در دقیقه 75 ماهینی نزدیک خط کرنر توسط مدافع کره سرنگون شد تا یک ضربه کاشته نصیب ایران شود ، دژاگه با ارسالی زیبا توپ را روی دروازه حریف فرستاد توپ با ضربه ناقص آندو نصیب کاپیتان نکونام شد که با یک ضربه دیدنی و دقیق دروازه کره را باز کند .
 در این بازی تیم ایران با سیستمی نسبتا دفاعی کار خود را شروع کرد و در مجموع در خط دفاعی عالی کار کرد و موقعیت‌های نسبتا خوبی را از حریف گرفتند .
مطالب مشابه را ببینید!