مجله تاپ‌ناز‌

دلایل مهم برای اینکه دمپایی به پا نکنید

دمپایی لا انگشتی

دمپایی لایی انگشتی برای پای شما عوارضی دارد و باید تا حد ممکن از این دمپایی ها استفاده نکنید.

استفاده از دمپایی لا انگشتی چه عوارضی دارد؟

دمپایی لا انگشتی را خیلی کم استفاده می کنید! دمپایی لا انگشتی میان مردم محبوب است. این دمپایی ها ممکن است پای شما را خنک نگه دارند ولی شاید برای پای شما و سلامت شما عوارضی جبران ناپذیری ایجاد کنند. این گونه دمپایی ها خیلی راحت هستند اما برای سلامتی مضر هستند و ما همیشه عادت می کنیم که چیزی میان انگشتمان وجود داشته باشد.

دمپایی لا انگشتی

پوشیدن دمپایی لا انگشتی و خطرات آن برای بدن

عوارض پوشیدن Flip-flops یا دمپایی لا انگشتی

به گزارش Mirror دکتر کاملیا بعضی از عوارض استفاده از دمپایی لا انگشتی را بیان کرده است که در این بخش تاپ ناز به آن ها اشاره می کنیم.
1- دمپایی لا انگشتی باعث ایجاد بعضی از مشکلات در قسمت تاندون آشل و قسمت پشتی می شوند.
2- دمپایی لا انگشتی باعث می شود راه رفتن شما تغییر پیدا کند که این می تواند باعث مشکل شود.
3- دمپایی لا انگشتی به خوبی نمی تواند از پای شما حمایت کند و به همین دلیل باعث می شود که شما به طور غیر طبیعی حرکت کنید که می تواند در ناحیه مچ پا و ران درد ایجاد کند. اگر شما همیشه این نوع دمپایی را به پا می کنید، حتی ممکن است که دچار کمردرد نیز بشوید.

4- خیلی از افراد به دلیل استفاده زیاد از این نوع دمپایی برایشان وضعیت ناخوشایندی ایجاد می شود که فشار و درد در قسمت رباط را باید تحمل کنند که هنوز درمانی برای آن وجود ندارد.

5- دمپایی لا انگشتی خطر ابتلا به عفونت های قارچی را در پوست پا بیشتر می کند. در مطالعات اخیر به ثبات رسیده است هنگامی که دمپایی لا انگشتی به پا می کنید، در حدود 15 هزار باکتری مختلف جذب پای شما می شوند.

مهم این است که نباید از این نوع دمپایی ها استفاده کنید زیرا مشکلات جبران ناپذیری ایجاد می کنند.

استفاده از این نوع دمپایی ها می توانند مضراتی داشته باشند. این نوع دمپایی هنگام راه رفتن و بعد از آن باعث ایجاد درد می شوند. پاها در برابر آسیب و گاز آسیب پذیر است و باید بدانید که ممکن است این نوع دمپایی ها در سراسر جهان نام های مختلفی داشته باشند ولی مشکلات یکسانی ایجاد می کنند.

از زمان های گذشته این نوع سبک کفش به دلیل راحتی، نرمی و خنک بودن زیاد مورد استفاده قرار میگیرد.این نوع سبک کفش در فرهنگ های شرقی و غربی، در مصر و ژاپن، یونان و رم هم مورد استفاده قرار میگرفت و در حال حاضر در یکی از معروف ترین کفش ها در جهان شرکت برزیلی هاواپانس یک شرکت کفش لاستیکی است که در سطح جهانی در مدل ها و رنگ های مختلف تولید می کند. مهم نیست که از کجا می آیند اما این نوع کفش بسیار ناسالم و مضر است.

 

دمپایی لا انگشتی

دمپایی لا انگشتی چه مضراتی دارد؟

مشکلات پوشیدن دمپایی لا انگشتی

نداشتن ضربه گیر

وقتی قدمی بردارید، نیرو تولید می شود. که فیزیک پایه است.

فیزیک چه ربطی با دمپایی انگشتی ساحلی دارد؟

هنگام راه رفتن ، تاثیر کلی ایجاد می شود. این تاثیر فقط روی پاهای نیست ، بلکه روی کل بدن است.

با این حال، دمپایی انگشتی ها قادر به کاهش تاثیر پیاده روی نیستند ، به خصوص وقتی که روی سطوح سخت تر مثل آسفالت قدم بردارید. لاستیک کف دمپایی برای محافظت از پاها و وزن بدنتان کافی نیست.

علاوه بر این ، دمپایی های ساحلی شکلی کاملا مسطح دارند که می تواند منجر به عادت های پیاده روی بد شود. متداول است مردم را هنگام پیاده روی با دمپایی ها ببینیم. بعد از همه اینها ، این دمپایی ها در پا نمی ماند و به پاها ثبات نمی دهند.

در نتیجه می تواند درد مزمنی در ماهیچه های پا، کمر و باسن ایجاد کند.

» همچنین بخوانید : 8 روش موثر برای از بین بردن واریس

دمپایی لا انگشتی

نداشتن ضربه گیر یکی از مشکلات پوشیدن دمپایی لا انگشتی

نداشتن محافظ کافی برای پا

مساله دیگر این است که چگونه پاها وقتی دمپایی می پوشید محافظت می شوند . ساختار این کفش ها به قدری ساده و سبک است که آن ها کم یا هیچ حفاظتی ندارند به همین دلیل پاها در برابر آسیب، سوختگی، نیش و عوامل طبیعی مختلف آسیب پذیر هستند. به طور خاص مربوط به این است که معمولا آن ها را در تابستان استفاده می کنیم . علاوه بر این ، ساحل، استخرها و باشگاه ها عمومی هستند. این بدان معنی است که خطر رویارویی با میکرو ارگانیسم ها قابل توجه است. دمپایی انگشتی ها پاها را پوشش نمی دهند، اما کاملا آنها را در معرض هر نوع آلودگی قرار می دهند.

در موارد بسیار شدید، تاثیر و نوردهی بیش از حد می تواند بر عصب های انتهایی موجود در پاها تاثیر بگذارد. این می تواند مشکلاتی در سیستم عصبی ، تنظیم حرارتی بدن و در رفاه عمومی ایجاد کند.

دمپایی لا انگشتی

دمپایی لا انگشتی نامناسب برای پا

بیماری های پوستی و قارچی

برخی بیماری ها در تابستان بیشتر شایع هستند. گرم ترین فصل سال، به خاطر قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب، رطوبت و میکروارگانیسم های موضعی در برخی مناطق تابستانی، خطراتی را به همراه می آورد. مشکل کلاسیک دیگر در تابستان رشد قارچ های ناشی از گرما و رطوبت است. این موارد در روزهای داغ تکثیر می شوند با این حال، وقتی نوبت به قارچ پا می رسد ، متخصصان همیشه تاثیر دمپایی ها را جدی نمی گیرند.

دمپایی لا انگشتی

مبتلا شدن به بیماری های پوستی و قارچ بادمپایی لا انگشتی

برخ از متخصصان مایل به استفاده از این نوع دمپایی های ساحلی در فصل تابستان هستند زیرا آنها باعث رسیدن هوای تازه به پا می شوند. به گفته آنها به پا کردن این دمپایی ها مطلوب است، زیرا باعث خشک شدن پاها م شود و از تماس مستقیم با ریز جانداران در ماسه جلوگیری می کند.

محققان دیگر استفاده ازدمپایی انگشتی را به خاطر در معرض قرار گرفتن پا مقابل ارگانیسم های مختلف موجود در آب و ماسه ، توصیه نمی کنند. آن ها همچنین در مورد خطر سرطان پوست به دلیل قرار گرفتن بیش از حد در برابر اشعه های خورشید تاکید می کنند.

با توجه به اینکه هدف اصلی از پوشیدن کفش حمایت و حفاظت از پاها است، دمپایی های ساحلی و صندل ها مردود می شوند اما با بهداشت خوب و استفاده از کرم های ضد آفتاب مناسب می توانید از تابستان لذت ببرید بدون اینکه آسیب زیادی به پاها وارد کنید .

» همچنین بخوانید :

ویژگی های کفش طبی مناسی

خاص ترین مدل های کفش و صندل مردانه

راهنمای کامل خرید کفش مناسب برای فصل سرما و زمستان

مطالب مشابه را ببینید!