مجله تاپ‌ناز‌

روش جمع کردن چادر مسافرتی بدون دردسر

اگر اهل سفر در طبیعت هستید حتما به چادر مسافرتی نیاز دارید.یکی از مشکلاتی که خیلی از افراد دارند، جمع کردن و بستن چادر مسافرتی است. در این نوشتار به شما جمع کردن چادر مسافرتی را آموزش می دهیم.

روش جمع کردن چادر مسافرتی با آموزش تصویری

برای خیلی از ماها پیش آمده است که در سفر چادر برپا کرده ایم، اما بعد از اینکه سفر تمام شد، تا کردن و چمع کردن چادر خیلی سخت باشد. در این مطلب نحوه تا زدن و بستن چادر مسافرتی را آموزش می دهیم.

 

_ آموزش جمع کردن چادر مسافرتی میله ای

در ادامه مرحله به مرحله با نحوه بستن چادر مسافرتی میله ای آشنا می شویم.

 

قبل از جمع کردن چادر مسافرتی، تمیزکاری انجام دهید

اگر می خواهید در جنگل اردو بزنید باید وسایل زیادی به همراه داشته باشید. این موارد را باید در چادر نگهداری کنید. در نخستین قدم باید تمام این وسایل را از چادر بیرون بیاورید و درون آن را تمیز کنید. با یک تکه دستمال قسمت های داخلی چادر را پاک کنید و ذرات غذایی را بیرون بریزید تا حشرات جمع نشوند. بعد از اینکه داخل چادر تمیز شد به سراغ قسمت های بیرونی بروید. بگذارید در هوا خشک شوند. مطمئن باشید وقتی که چادر را جمع می کنید کاملا خشک است.

» همچنین بخوانید : راهنمای خرید چادر مسافرتی و انواع چادر مسافرتی

جمع کردن چادر مسافرتی

میخ ها و پین ها را برای بستن چادر میله ای جمع کنید

بعد از اینکه تمیزکاری را انجام دادید به سراغ پین ها بروید. میخ ها و پین ها را باز کنید و آن ها در کیفی جداگانه بگذارید. این کار به این دلیل است که اجسام تیز به بدنه پارچه ای چادر اسیب وارد نکنند.

میل ها را از حلقه های چادر خارج کنید و در بسته خود قرار دهید. بعضی از میله ها از چند قسمت تشکیل شده اند. باید قسمت هایی که بهم متصل می شوند را از هم جدا کنید و در جای مخصوص خود قرار دهید.

 

 

جمع کردن چادر مسافرتی

چادر مسافرتی را خوب بتکانید

باید چادر را خوب بتکانید تا گرد و خاک باقی مانده و آشغال های روی آن از بین بروند تا پاک شود.

 

چادر را تا کنید

چادر را روزی زمین پهن کنید. دقت کنید که زیر چادر خشک باشد. اگر این طور نبود با تکه دستملی آن را تمیز کنید و بگذارید 20 دقیقه هوا بخورد تا خشک شود. دقت کنید که چادر را طوری تا کنید که باریک و خوب در بیاید. قسمت بیرونی چادر را به سوی وسط مرکز تا بزنید. قسمت هایی که تا زده اید، باید در امتداد یک خط راست قرار بگیرند.

نکته مهم این است که تاها باید طولی باشند. درب چادر باید در زمان تا زدن بالا قرار بگیرد.

چادر رو جوری باید تا بزنید تا به یک چهارم ساز فعلی اش برسد. هوای درون چادر هم باید خالی شود تا ایجاد رطوبت نکند. با دست روی چادر فشار دهید تا هوایش تخلیه شود. تا الان فسمت اصلی چادر را تا زدید، حالا باید روکش آن را تا بزنید. روکش را پهن کنید و آن را در طول تا بزنید به صورتی که قسمت بیرونی ان داخل تا قرار بگیرد. این کار را دو نفره می توانید انجام دهید.

 

جوری لبه های روکش را تا کنید که مطمئن شوید آن ها به نزدیک ترین ساپورت چادر مماس شده اند و سپس تا زدن را تا مرکز چادر انجام دهید. وقتی به مرکز رسیدید دوباره روکش را تا بزنید.

 

جمع کردن چادر مسافرتی

همه چیز را کنار هم بگذارید

همه چیز را قبل از اینکه چادر و روکش ان را تا کنید دور نگه دارید. قبل از هر چیزی لازم است که روکش را بپیچید. سپس پین ها را قرار دهید و باز بپیچید و سپس میخ ها را قرار دهید و باز هم بپیچید. باید محکم دور هم بپیچید تا هوای اضافه از چادر خالی شود.

جمع کردن چادر مسافرتی

 

چادر مسافرتی را داخل کیف چادر قرار دهید

بعد از اینکه کامل همه چیز را دور هم پیچیدید می توانید آن را داخل کیف بگذارید و برای کمپ بعدی آماده شوید.

» همچنین بخوانید : پیش از سفر این 5 وسیله را تهیه کنید

جمع کردن چادر مسافرتی

 

_ طریقه بستن چادر مسافرتی فنری

خیلی از ما از چادرهای فنری استفاده می کنیم و در ادامه این مطلب نحوه بستن چادر مسافراتی فنری را آموزش می دهیم.

 

مرحله اول بستن چادر مسافرتی فنری

مانند جمع کردن چادر مسافرتی میله ای، لازم است قبل از زدن چادر خود را خوب تمیز کنید و آن را خشک نگه دارید.

روبروی ورودی چادر بایستید. نزدیک ترین میله فنری چادر آن است که از بالای ورودی از این سر چادر به آن سرش می رود. گوشه های چادر را با دست بگیرید و اگر روی در پوشش قرار گرفته است با آن ماری نداشته باشید.

 

جمع کردن چادر مسافرتی

 

مرحله دوم جمع کردن چادر مسافرتی فنری

یکی از میله ها چادر را که به دست گرفته اید به سمت مرک بکشانید و سپس آن را به سمت زمین فشار دهید. در حالی که این میله را نگه داشته اید سمت دیگر را هم بکشید و روی ان قرار دهید. چادر را برگردانید تا روی لبه ها قرار بگیرد. وسط این لیه را به سمت پایین فشار دهید. چادر به صورت یک هشت ضلعی در می آید.

 

جمع کردن چادر مسافرتی

 

مرحله سوم جمع کردن چادر مسافرتی فنری

یک سر ایت چادر را روی سر دیگرش قرار دهید. این کار باعث می شود که چادر به شکل دایره در بیاید. زانوی خود را قرار دهید تا در تا کردن راحت تر باشید. میله های این چادر خیلی منعطف هستند پس از شکسته شدن آنها نگران نباشید. چادر را در پوشش خود قرار دهید و زیپ کیف را ببندید.

 

جمع کردن چادر مسافرتی

 

نکاتی درباره نحوه چیدمان راحت تر چادر

چادر را تا جایی که ممکن است پهن کنید و در این صورت می توانید تاهای فشرده تری بزنید تا راحت تر درون کیف برود.

چادرهای متفاوت هستند و کتابچه راهنمایی که همراه چادر شما است به شما کمک می کند تا چادر را خوب تا بزنید پس آن را به همراه داشته باشید.

چادر را پیش از تا زدن خوب بتکانید تا چیزی روی آن نماند. اگر حین تا زدن به ذرات برخورد کنید باعث می شود که مجددا تا را باز کنید.

برای راحتی کار دو نفره تا زدن چادر را انجام دهید.

 

مطالب مشابه را ببینید!