مجله تاپ‌ناز‌

تصاویر غار اسرارآمیز تام خون سی

غار اسرارآمیز تام خون سی

غار تام خون سی در کشور لائوس

آیا در مورد غار اسرارآمیز Tham Khoun Xe تام خون سی در کشور لائوسی چیزی شنیده اید؟ این محل برای افرادی مناسب است که به غارهای صخره ای علاقه مند هستند و عاشق رودخانه و جنگل های قدیمی هستند. تام خون سی بزرگترین غار رودخانه ای در جهان است که در استان دور افتاده خاموان در مرکز این کشور قرار گرفته است.

نگاهی کلی به غار تام خون سی

این یکی از غارهای معروف لائوس است که از کوه آنام ترانگ سان در مرز بین لائوس ویتنام شروع می شود و از کوهسار ناخوی رد می شود و به رودخانه مکونگ می ریزد. این غار نخستین بار در سال 1905 توسط فردی فرانسوی به نام پل کی پیدا شد. طبق گفته گروهی که این غار را کشف کردند، این غار بخش پنهان رودخانه زی بانگ فای است که با ارتفاع 120 و طول 200 متر یکی از بزرگترین غارهای رودخانه ای زیبای دنیا است.

» همچنین ببینید : 5 غار شگفت انگیز و دیدنی که هر مسافری باید ببیند

غار اسرارآمیز تام خون سی

وقتی وارد این غار می شوید بقدری مناظر جذابی دارد که از لحظه ورود محو این زیبایی ها قرار میگیرد. قبل از اینکه این رد فرانسوی این محل را کشف کند مردم محلی به دهانه غار می رفتند و ماهی گیری می کردند. در سال 2005 این غار به روی گردشگران باز شد، بعد از آن بود که کاوشگران آمریکای شمالی و فرانسوزی به این محل آمدند تا در مورد سازه های طبیعی این غار تحقیق کنند.

در سال 2008 نشنال جئوگرفایک این غار را بزرگ ترین غار رودخانه ای جهان معرفی کرد و این محل تبدیل به یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری جهان شد.

در ورودی غار یک سکوی 60 متری دارد، بلندترین نقطه این غار ارتفاعش بیشتر از 100 متر است که در آنجا می توانید چشم اندازهای زیبا و با شکوهی را مشاهده کنید. غارسنگ ها در این محل 20 متر ارتفاع دارد و در این غار زیبا مروارید هم می توانید پیدا کنید. دیواره های سنگ آهکی این غار رنگارنگ و زیبا هستند و جنگلی سرسبز و انبود در دهانه آن قرار دارد.

غار اسرارآمیز تام خون سی

غار تام خون سی اسرار آمیز و جادویی است!

مردم محلی بر این باور هستند که در این غار اسرارآمیز ارواح زندگی میکند و از مردم محلی آن منطقه محافظت می کند. در مورد این غار داستان های زیادی وجود دارد که مردم لائوس ابزار موسیقی خود را می شکنند و در این غار رها می کنند و روز بعد آن را سالم پیدا می کنند. آنها بر این باور هستند اگر کسی درون این غار بیفتد، ارواح از او محافظت می کنند و به همین دلیل است که تابحال حادثه ناگواری در این غار اتفاق نیفتاده است.

هر سال مردم محلی این منطقه یک جشن خاص برگزار می کنند تا احترام خود را به این ارواح مقدس نشان دهند و برای بستگان خود و گردشگران آرزوهای خوب می کنند. جذابیت جادویی این غار قابل مقایسه با هیچ جای دیگری نیست، در درون غار می توانید قایق سواری کنید و از صخره ها بالا بروید تا زیبایی های آن را خوب ببینید.

» همچنین ببینید : عکس های شگفت انگیز از بزرگ ترین غار دنیا

مطالب مشابه را ببینید!